Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör kaligrafi çalışmalarım...

clever

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zekidogru.tr.gg
18092008080.jpg
my148.jpg

my149.jpg

my123z.jpg

my103.jpg

my101.jpg

my89.jpg

my88.jpg

my90.jpg

my72.jpg

my85.jpg

my41.jpg

my46.jpg

my31.jpg

dsc00631z.jpg

19022008676.jpg

13082008191.jpg
08032008700.jpg

08032008699.jpg
08032008697.jpg

03012009258.jpg
03012009254.jpg

03012009251.jpg
03012009256.jpg

my127.jpg

my136.jpg

Benzer konular

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
emeğinize sağlık çok güzel çalışmalar özellikle Nasılsın Diye Sorma Filistin Gibiyim buna çok takıldım :alkis:

-a-l-t-a-y-

🌱Yeni Üye🌱
çalışmaların hepsi birbirinden güzel...
ellerinize sağlık

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok hoş çalışmalar..Ellerinize sağlık.

eser38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.nisangrafik.com
Güzel çalışmalar, emeğinize sağlık. Ama bu hat çalışmaları değil. Hat sanatı kendine özgü kuralları olan ve Arap alfabesiyle meşk edilen bir sanattır.

clever

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zekidogru.tr.gg
Güzel çalışmalar, emeğinize sağlık. Ama bu hat çalışmaları değil. Hat sanatı kendine özgü kuralları olan ve Arap alfabesiyle meşk edilen bir sanattır.

Yorumun için teşekkür ederim.Ama profesyönel hatt çalışmalarım diye konu açmadım zaten, konu başlığını iyi okumanı tavsiye ederim...

EFENDIE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cok güzeller hepsi ;) paylastiniz icin tsk ler

eser38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.nisangrafik.com
Yorumun için teşekkür ederim.Ama profesyönel hatt çalışmalarım diye konu açmadım zaten, konu başlığını iyi okumanı tavsiye ederim...
Ben sana profesyonelsin demedim ki güzel kardeşim, niye sinirlendin onu da anlayamadım.
Birincisi zaten yanlış yazmışsın başlığı "hat" değil "kaligrafi" demeliydin.
İkincisi "hatt" değil "hat" diye yazılır o.
Üçüncüsü yıllardır senin gibilere iyi okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretiyorum ben.
Yine de tavsiyene uydum, tekrar okudum, sen de oku da anlamadığın yer olursa sorarsın.

clever

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zekidogru.tr.gg
Ben sana profesyonelsin demedim ki güzel kardeşim, niye sinirlendin onu da anlayamadım.
Birincisi zaten yanlış yazmışsın başlığı "hat" değil "kaligrafi" demeliydin.
İkincisi "hatt" değil "hat" diye yazılır o.
Üçüncüsü yıllardır senin gibilere iyi okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretiyorum ben.
Yine de tavsiyene uydum, tekrar okudum, sen de oku da anlamadığın yer olursa sorarsın.

Bende size ben daha iyi biliyorum siz bilmiyorsunuz demedim ,
niye bukadar ben herşeyi bilirim edasına kapıldığınızıda ben anlayamadım.
Birincisi yalnış yazmış olabilirim
İkincisi yalnış biliyorda olabilirim
Ama Üçüncüsünü kabul edemem.
İnsanlara okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretiyor olabilirsiniz , Siz insanlara ancak okumayı ve okuduğunu anlamayı öğretebilisiniz.Çünkü siz insanlara tepeden bakıyorsunuz(SENİN GİBİLERE)...
Size bir tavsiyede daha bulunayım Biraz daha mutevazi ,alçak gönüllü ve benlik duygusundan vazgeçmiş olun...

volkansargin

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar selam, clever arkadaşım emeğine sağlık amatörce yaklaştığını gören göz muhakkak anlayacaktır zaten. ayrıca bence çok da güzel çalışmalar olmuş. diğer arkadaşlarım gördüğünüz yazı kaligrafi evet ama hat sanatı esinlenmeleri yer aldığı için hat stil kaligrafi olarak nitelendirilebilir. ve kaligrafinin ne demek olduğunu grafik tasarım tabela vb. işlerle çok haşır neşir olanların dışında kimsenin bilmediğini düşünürsek arkadaşımın çalışmalarına hat çalışmalarım demesinde de bir yanlışlık yoktur. Bursa Hat Kaligrafi ve Gzel Yaz Merkezi burda anlatılanlar hat ve kaligrafi ilişkisini net olarak ortaya koymaktadır. belki site erişimine izin verilmeyebilir diye yazanları aynen kopyalıyorum...

Kaligrafi; Güzel yazı yazabilmek için harflerin belli kural ve tekniklere bağlı kalarak standart biçimde yazılması esasına dayanır. Bu sebeple günümüzde mevcut hangi alfabe kullanılırsa kullanılsın yazılan yazı belirlenen kural ve tekniklerle yazılmış ise kaligrafik çalışmadır. Latin, Krill, Çin ve Japon alfabesinde yapılan tüm çalışmalar kaligrafik olduğu gibi Arapça alfabede de düz yazım kaligrafik olarak nitelendirilecektir.

Esas olarak bahsetmek istediğimiz konu Latin Hat'tıdır. Yukarıda bahsettiğimiz durum sebebiyle yaptığımız bizim yapmış olduğumuz çalışmalar aslen Kaligrafi olmakla beraber, görünümü güzelleştirmek ve ihtişam kazandırmak adına yapılan eklentiler tamamen İslamiyet kültürüne ait Hat Sanatı'ndan esinlenilmektedir. Yani çalışmalarımız Latin Alfabesi üzerine Hat Sanatı süslemeleridir. Ve buna son yıllarda neredeyse bu çalışmaları yapan tüm arkadaşlarımız Latin Hat Sanatı adını vermektedir.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok hoş olmuş inanılmaz bir emek var emeğine sağlık...

vlkndztpe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hepside Birbirinden Güzel.. Emeğine Sağlık KArdeşim..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerinize kollarınıza :)
Büyük sabır ve emek istiyorlar....
Başarılarınızın devamını dilerim :)
Saygılar

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
hiç de amatör değil bu çalışmalar :) çok güzeller..

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
çok güzeller elinize sağlık...

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok hoş çalışmalar,emeğinize sağlık:)