Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi logo

clonal

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlarınız lütfen... Font için gelecek eleştirileriniz için şunu söylemem lazım iş yerimdeki bilgisayar font fakiridir. Standart fontlar var onları kullanmak zorundayım. Ben çoğunuz gibi profesyonel değilim ama profesyonel yorumlar bekliyorum, teşekkürler.
grafkerlervf9.jpg

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hiç biri olmamış.Çünkü logoda fotoğraf kullanmışsınız...Font fakiri olunca logoo olmaz diye bir şey yok ayrıca...Bence kesinlikle Atatürk'ü kullanmayın onu okul logosunda sembolize etmeyin sonuçta bir okul tipografik olarak çözebilirsiniz logoyu,her önüne gelen Atatürk ve bayrak resimlerini kullansa facia olabilir...Atatürk'ün ve milli değerlerin logolarda kullanılmasına karşıyım.Çünkü istenilen etki yaratılmıyor...Umarım anlatabilmişimdir...Başarılar...

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
iyide bir lise logosunda atatürkün sallanırkenki resmi çok komik olmazmı
vede arkadaşa katılıyorum atatürk logolarda kullanılmamalı
o bir malzeme değil bizim en büyük türkümüzdür o türklüğün sembolüdür liselerin değil

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Serkoy güzel ifade etmiş ve söylenicekleri izah etmiş . Sayın serkoy a bende katılıyorum...

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende Atatürk'ü okul logosunda hemde bu şekilde görmek istemem doğrusu

besnili02

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.paletreklam.net
not veriyorum 10 üzerinden 0 yada 100 üzerinden 0... bence diğer okul logolarını bir incele istersen...esinlenirsin...

clonal

🌱Yeni Üye🌱
Hepinize teşekkürler,
1-fotoğraf kullanılmamıştır. Vektöreldir. Fotoğraf corel'de trace yapılmıştır.
2-atatürkün gülerken, eğlenirken görebileceğiniz çok ender resimlerinden birisidir. Atatürk o salıncağa isteyerek bindi. Eğlenmek isteyen, eğlenen bir cumhurbaşkanı, bir kahraman
3-eğlenen gülen atatürk figürü kullanılmıştır. Atatürk'ün kocatepe silüetine tercih ederim.
4-google aradığınızda logo kullanan liselerin çoğu, atatürk ismini taşıyanların pekçoğu logolarında atatürke yer verdiğini göreceksiniz.elbette her lisenin logosunda atatürk'e yer verilmesi veya verilmemesi o'nun gönlümüzdeki yerini sarsmayacaktır. Ancak isminin verildiği okul logosunda resmine yer verilmesinde tasarım açısından bir sakınca olmadığını düşünüyorum.
5-simgesel özelliklerinden dolayı hilal, yıldız, deniz, yeşil, mavi...uygun olan her tasarımda kullanılmaktadır. Yoksa siz profesyonellerin malzemesi kalmaz.atatürk'ü malzeme olarak görmüyorum, ancak çok fazla simgesel ağırlığı var.
6-atatürkün imzasının "gazi" sini gazi üniversitesi, "mustafa kemal"ini hatay m.kemal üniversitesi, "kemal"in "k" sını kastamonu üniversitesi kullanıyor.kullanım bu kadar yaygın iken ismini taşıyan bir lisede figürünün kullanılmasına tepki beklemiyordum.size şunu sormak istiyorum; bu figürü kullanmak isteseniz nerede kullanırdınız? Sanatoryum, ilkokul, ana okulu veya kreş,rekreasyon alanı... Liseye yakışacağını düşünmüştüm. Tekrar teşekkürler

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Zayıf bir savunma yazısı yazmışsınız.Elle tutulmayan bilgiler,fotoğrafın üstüne trace yapmak ne zamandan beri vektörel çizim diye tabir ediliyor...evet ender resimlerden biri ama bu kötü logolarda kullanılmasını engellemez...Ben bu figürü hiç bir yerde kullanmazdım bırakın fotoğrafta kalsın kötü ve basit logolarla anılmasın...

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
Zayıf bir savunma yazısı yazmışsınız.Elle tutulmayan bilgiler,fotoğrafın üstüne trace yapmak ne zamandan beri vektörel çizim diye tabir ediliyor...evet ender resimlerden biri ama bu kötü logolarda kullanılmasını engellemez...Ben bu figürü hiç bir yerde kullanmazdım bırakın fotoğrafta kalsın kötü ve basit logolarla anılmasın...

sonuna kadar katılıyorum