Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arac gıydırme hakkında bıraz bılgı verırmısınız

grafihan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar calısmayı nasıl hazırlarız photoshopta kucuk arac uzerınde hazırladıgımız calısmalarının olculerını nasıl buyutucem ve baslıca yapılması gereken kurallar nelerdır bana yardım edermısınız ???

Benzer konular

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
önce aracın fotosunu cekip aracın ölcülerini alicaksin kullanabilecegin her mesafeyi ölc, cünkü ölcüler sana rehberlik etcek arac resmini bu ölcülere oturtman gerekecek
3-4 cm hata payi olabilir duruma göre objelerini biraz kücük kullanirsin tasarimini yaparsin folyonun ebadina göre calismayi parcalara bölersin ve baskiya verirsin

arac fotosunu cekerken tam karsidan ve merkeze dogru cekersen daha faydali olur

ben arac kaplama calismalarimi bu sekilde yapiyorum eger örnegini görmek istersen "bunlarda benden" ve "cicekciye arac tasarimi" basligi altinda 2 calisma görebilirsin

kolay gelsin iyi calismalar

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Araç fotoğrafı çekerek üzerine uygulama yapmak bence çok doğru değil... Araç giydirme işleri yapan büyük firmalar var biraz araştırırsan bu firmalardan giydireceğin aracın modelini bildirdiğinde aracın teknik çizimini gönderiyorlar.. Teknik çizimini aldıktan sonra freehand de çizimi 4/1 oranında küçültüp çalışabilirsin ben öle çalışıyorum... 4/1 oranında küçülttükten sonra eğer görsel ağırlıklıysa photoshop a çağırıp, 300 dpi çalışabilirsin... Teknik çizim sayesinde hiçbir ayrıntıyı atlamayıp en doğru şekilde çalışmış olursun... İşi gönderirken 4/1 oranında çalıştığını söylemeyi unutma ama... :) Son olarak işi tiff kaydedebilirsin... Sormak istediğin başka bişi var mı?

deahtangel

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aracın ortasında sabit birşekilde durup aracın tamımını çekmek ve ve mesela kapıların ve
kollarının nereye geldiğini iyice ölçersen problem çıkmaz aracı ebatlara uygun olarak büyültmek içinde sürekli ölçmek yerine aldığın yükseklik ve genişlik değerine göre çalişma sayfanda iki çubuk oluşturursan bir problem yaşayacağına inanmıyorum aracın 2 yanını çekmeklede uğraşma kapı olan yeri çek sadece düz olan kısım seni uğraştırmayacağı ve iki tarafta aynı olacağı için kapılı yanını çekmen senin için daha kolay olur daha sonra duplicate yapıp diğer tarafın yazılarını çevirmek kalıyor sana sadece umarım anlatabilmişimdir yada carart programı bulunan birinden aracın vektörel halini al ama zor bulursun hoşçakal

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
Araç fotoğrafı çekerek üzerine uygulama yapmak bence çok doğru değil... Araç giydirme işleri yapan büyük firmalar var biraz araştırırsan bu firmalardan giydireceğin aracın modelini bildirdiğinde aracın teknik çizimini gönderiyorlar.. Teknik çizimini aldıktan sonra freehand de çizimi 4/1 oranında küçültüp çalışabilirsin ben öle çalışıyorum... 4/1 oranında küçülttükten sonra eğer görsel ağırlıklıysa photoshop a çağırıp, 300 dpi çalışabilirsin... Teknik çizim sayesinde hiçbir ayrıntıyı atlamayıp en doğru şekilde çalışmış olursun... İşi gönderirken 4/1 oranında çalıştığını söylemeyi unutma ama... :) Son olarak işi tiff kaydedebilirsin... Sormak istediğin başka bişi var mı?

hayalin bu bahsettigin firmalardan bi kac isim verirsen bizide fotgraf cekme ve ölcü alma derdinden kurtarmıs olursun paylasırsan sevinirim

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Forma eklediğim vektörel araç çizimleri konusunda verdiğim linki indirirseniz orda raçların vektörel halleri var 2yan arka ön ve tavan çok güzel bir arşiv onu indirmelisiniz işinize yarayacaktır

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
saolun ark.lar tsk.ler

Çok afedersiniz ama msn diliyle konusmasak diyorum. Hani kelimeler insanlara ne kadar önem verdiğimizi onların sunumlarıyla ne kadar ilgilendiğimizi gösterir ve ne kadar önemsediğimizi... ama bu dil ile yazarsanız kendi adıma söyleyeyim, yazmasanız daha iyi sanki... Yeni bir üyemiz değilsiniz anladığıma göre az çok ne yapmaya çalıştığımızı anladığınızı umuyorum.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
tamam arkadaşım senin dediğin gibi olsun bundan sonra uzun uzun anlaşılır bir şekilde yazarım
uyarın için teşekkürler

kolay gelsin
iyi çalışmalar

grafihan

🌱Yeni Üye🌱
benım calıstıgım yerdekı cocuk phoroshoptan gıydırıyomus aracı vektorle alakası nedır ???

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
benım calıstıgım yerdekı cocuk phoroshoptan gıydırıyomus aracı vektorle alakası nedır ???

fotoğraf çekmeyle ölçü almayla uğraşmamak için hazır ölçülü vektörel çizimler varmış bak onları photoshopa atarsın üzerinde 0a yakın hatayla çalışmanı yaparsın zaten o hata dediğimde uygulama esnasında malzemenin sünmesi veya uygulamacı arkadaşın işçiliğiyle alakalıdır

kimi arkadaşlar araç tasarımlarını freehandle veya coreldrawla yapıyor bir nevi tercih meselesi

sanırım açıklayıcı olmuştur

kolay gelsin iyi çalışmalar

HaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Car art diye bir program varmış bütün araçların vekrörel çizimleri ön arka yanlar tavan bunları corelde çalışma yapabiliyormuşuz sizin bu program hakkında bir bilginiz varmı

prusias

🌱Yeni Üye🌱
canım kardeşim arbanın resmini cekersin ölçüsünü alırsın o ölçüye göre sayfa acarsın photoshopta resmi oraya büyütürsün ve oradan calışmanı yapıp aracın layerını atıp baskıya yollarsın dikkat et ayna ve kapı kollarına yazı denk getirmemeye calış

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Araç giydirmeyi photsohop da yapan arkadaşlar "vanishing poin" le mi çalışıyoyunuz acaba???

tuceng

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım forumda araç vektörelleri diye aratırsan bulursun bulamadığın aracın ise karşıdan Fotosunu çek bire bir ölçüye getirmek için ise aracın üzerinden ölçüsünü al corelde ölçü aldığın yeri orantılı şekilde o ölçüye büyütürsen aşağı yukarı yanılma payı 5 cm felan verirsin tamamdır.