Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arkadaşlar lütfen yardım edin..! meslektaşlarım bundan önce gazete reklamdaydım

vlkngrfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
t.me
s.a meslektaşlarım bundan önce gazete reklamdaydım. saman kagıt üstüneydi ve basitti işlerim pdf. yolluyordum. ama şimdi açık hava reklamcılığa başladım. ve büyük ebatlı çalışmalardan hiç yapmadım. afiş. araba giydirme. dijital çıktı. vs. benden börekçiye eni : 47 cm boyu : 88 cm lik börek resimli çalışma istediler. bunun çıktısını iyi almam için neler yapmam qerekiyor. kaç dpi olmalı. resmin kalitesi nasıl olmalı. hanqi formatta gönderilmeli.v.s bu işi yapmış yada bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilirmi. çok büyük i yardım olur benim için..​

ReFo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
baskı makinasına tif. olarak export ediliyor 300dp biLiorm ama baskıya yoLLarken unuTmadıysam sTandarT oLarak 72dp düşürüyor.. yani orTaLama 72dpLe basıLıyor.. oTomaTik kendsi :S yanLş haTırLamıyorSam böyLeydi..

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Digital baskı olarak alacaksanız yani vinil baskı, folyo baskı, one vay vision vb.bunlar büyük baskı makinalarında basılır.Fotoğraf baskılı olan ürünleri photoshop da çalışıp grafiksel bölümünü coreldraw, freehand, ai gibi programlarda yaparsanız sağlıklı sonuçlar alırsınız.Baskı formatı Tiff olarak gönderilir, 72 dpi olarak basılır.Birebir çıktı almanız pek mümkün değildir.A4, A3 çıktılar renk açısından pek sağlıklı olmaz.Basılıcak makinayı iyi tanımanız gerekir.Önceki baskılarını inceleyin.Herhani bir kafası tıkalı ise bunu bilin ki renklerin fazlalığını ayarlarsınız.Bunlar dışında takıldığınız bir konu varsa sorun cevaplayayım.İyi çalışmalar...

ReFo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Digital baskı olarak alacaksanız yani vinil baskı, folyo baskı, one vay vision vb.bunlar büyük baskı makinalarında basılır.Fotoğraf baskılı olan ürünleri photoshop da çalışıp grafiksel bölümünü coreldraw, freehand, ai gibi programlarda yaparsanız sağlıklı sonuçlar alırsınız.Baskı formatı Tiff olarak gönderilir, 72 dpi olarak basılır.Birebir çıktı almanız pek mümkün değildir.A4, A3 çıktılar renk açısından pek sağlıklı olmaz.Basılıcak makinayı iyi tanımanız gerekir.Önceki baskılarını inceleyin.Herhani bir kafası tıkalı ise bunu bilin ki renklerin fazlalığını ayarlarsınız.Bunlar dışında takıldığınız bir konu varsa sorun cevaplayayım.İyi çalışmalar...

dmkki yanLş haTırLamıyormşm saoLn :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

vlkngrfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
t.me
gerçekten bilmiyodum k.bakma volkn abi. bide bişy sorcam bu hanqi tiff bitmapmı yoksa tiff true type font mu fotmatı. ve dpi değiştirken rgb mi yapcaz yoksa cmyk mı direk baskıya yollamak için

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
RGB ve 72 dpi gerekir resim boyut çok büyük olursa sorun olmayabilir

vlkngrfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
t.me
çok saolun hocm. bide hangi tiff de kaydedicem.

bu hanqi tiff bitmapmı yoksa tiff true type font mu fotmatı

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
çok saolun hocm. bide hangi tiff de kaydedicem.

bu hanqi tiff bitmapmı yoksa tiff true type font mu fotmatı

hangi programı kullanıyorsun ben corel kullanmıyordum diğer programlarında sadece TIFF çıkıyor corel bilenler var buraya cevap verir umarım