Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Artpro hakkında fikir alış verişi

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Artpro programını kullanan arkadaşlarımla tanışıp Artpro hakkında fikir alış verişinde bulunmak istiyorum.
Aman !... sakın diğer arkadaşlarımla tanışma'ma anlamına gelmesin yazdıklarım:))

Matbaa şirketinde çalışmaktayım.Uzun bir süredir Artproyu 4,0 dan beri kullanmaktayım.Daha çok yurtiçi ve yurtdışından artpro olarak gelen işler üzerinde çalışıyorum.Diğer vectörel programları tanıyorum ama çok iyi kullanamıyorum sanırım.Tabiki buda Artpro ile diğer programlar arasında zaman zaman sorunları çözemememe neden oluyor.

Bu konularda yardımlaşmak ve iyi bir Artpro kullanıcısı olarak bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Artpro ile ilgili bazı konular açmıştım daha önce ama !............. işte

Bir tiyo: Artpro kullanıcısı olmasanızda bazen elinize Artpro olarak gelen işleri Artprinter sayesinde açabilir pdf yapabilir ve sonra kullanabilirsiniz.

Benzer konular

Designer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ladakulubu.com
slmar artpro ile ilgili bir sorum olacaktı

Adobe İllustrator yada FreeHand'te Gelen DCS dökümanlarını artpro 8.0'de Aynı sekilde canalli bir sekilde nasil importlaya bilirim yada hangi formatta kayedtmem lazim eps mi pdf mi ai mi bana bu konuda yardimci olurmusunuz

Tesekkür ediyorum

Designer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ladakulubu.com
Nucat hanım slmar

Evet pdf Kaydederken hangi senecekleri tıklamam lazim bilgi verirmisiniz yada Photo olarak anlatirmisin mümkünse

Anlatmak istedigim özellikle Müsteriden gelen DCS dökümanlı isleri Ben tekrar Photoshop ta acip Renk canallari birlestirip cmyk yapiyorum artpro da olusan Tif belgesi üzerinden tekrar canalli yarlestiriyorum
bu benim için büyük sıkıntı oluyoor yani zaman kaybıma yol açıyoor bana bu konuda destek cikarsaniz severinim artpro 7.5 yada 8.0 nasil yapılabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Benim, görmüşlügüm ve tanışıklığım dişinda artpro tecrübem yok. Fakat artproya iş gönderiyorum. Özel bir ayar yapmiyorum.Adobe illustrator 4,0 üzeri olmasına dikkat edip, pdf kaydediyorum. SHGİPTAR'i dört gözle belkiyoruz... deyip topu attım:)

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Anlatmak istedigim özellikle Müsteriden gelen DCS dökümanlı isleri Ben tekrar Photoshop ta acip Renk canallari birlestirip cmyk yapiyorum artpro da olusan Tif belgesi üzerinden tekrar canalli yarlestiriyorum
bu benim için büyük sıkıntı oluyoor yani zaman kaybıma yol açıyoor bana bu konuda destek cikarsaniz severinim artpro 7.5 yada 8.0 nasil yapılabilir[/QUOTE]

Merhabalar

Malesef çok üzgünüm aynı işlemlere devam etmek zorundasınız. Artpro 8.1 de dahil hiçbirinde bu mümkün değil

Belki şu kolaylık olabilir.
Pdf yapmadan önce yerlestirdiginiz tiff'in ebatları ve dekupesi tamamsa artproda replace yaparak degistirirsiniz. Ve bir dahada çalısma yapmazsınız.

Yani tiff ile ilgili isleri tamamen bitirmis olmanız gerekiyor artpro'da açmadan, sonra da replace.:)

Designer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ladakulubu.com
Teknik bilgilerniniz icin öncelikle tsk ediyorum :>:>

Bahsetmis oldugunuz sıralamayi yapabiliyorum ben sadece daha kestirme bir yolu varmi diye yazmistim :neutral1::neutral1:

yinede cevap için çook sğl

Ablacim

by_mysterious

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar bende art pro kullanmaya yeni başlamış biri olarak engin tecrübe ve değerli fikirlerinizle bana yardımcı olmanızı rica ediyorum :)