Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bana grafikerin tanımını yapabilir misiniz rica etsem?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fiend

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar oncelikle. Yeni uyelerdenim.

BU KONUYU 5 DK.NIZI AYIRIP OKURSANIZ İYİ OLUR:)

Grafik ve Bitmap tabanli programlari uzun yıillardir hobi amacli kullaniyordum. Tabi hobi hobi derken uzmanlasmisim zamanla. Simdi ise 2 aydir grafikerlik yapma gayreti icindeyim. En onemlisi matbaada olmam. Bu benim tercihimdir. Neden derseniz gecenlerde buyuk bir firmanin bir isi geldi.

...ve o firmanin grafikeride tasarimi yapip bize geldi. Tabi bu arkadas o koca firmanin GRAFİKER i. Kendiside 2 senedir bu isi yapiyor ben daha 2 ay oldu:)

Her neyse konu geldi geldi programlara. Cocuk biraz takıldı yanımızda, sonra konu programlara geldi. Iste bilirsiniz Flash. FH.PS.CRD. E bende yıllardır icindeyim programların. Ozellikle PS ve Flashi cok severim, onlarda beni tabi:)

Cocuk basladi artist artist konusmaya. Ben tabi hic istifimi bozmuyorum. Dedim ki bana yaptigin bir web sitesini gosterir misin? Ama hic bir sekilde bit tavir takinmadim takinmamda. Fakat kendisi tribe girdi her nedense:)

Bir baktim siteye icimden kahkahalar atiyorum ama tabi ovdum. Hm evt guzel tasarim ellerine saglik. Hic bir entegrasyon yok. Tabi full flash siteden bahsediyorum. Sonra bu arkadas artist artis dedi ki: eeeeeeeee sende goster ne yaptin:)

Tabi dedim tebessum ederek. Siteyi yazdim. Altinda imzam da var tabi:p Cocuk gorunce olayi sitede yogun script savaslarini, saygi durusuna gecti:) Bu konuyuda gectim. Benim icin su anda en onemli olan konuya geldi.

Isin matbaa kismi. Yani montaj baskıya hazırlık asamasi falan. Tabi bizim Cafer usta muhabbeti duymus. Beni yerimden kaldirdi. Bu arada montaji ben yapiyorum ve filme gonderiyorum ve tekim:( Ama cok sukur ustalar sayesinde matbaayi 1 seneye kadar yiyip yutacam ins. hayırlısı ile.

Cafer usta beni kaldirdiktan sonra cocuga dedi ki gel buraya gec bilgisayarin basina montaja basliyoruz. Tabi cocuk ne anlar montajdan, varaktan, laktan, kısmiiiii laktan:D

Arkadaslar normalde 1 saatte biticek bir montaj isi, yaklasik olarak 5,5 saat surdu. Inanin bu kadar surdu:) Cocuk artik aglayacak.

Bu arakadasin konudan cikardigi guzel bir ders var. Hele hele benim orada hem tasarim yapip hem montaj yaptigimi ve bu isi 2 aydir yaptigimi ogrenince, bana dondu ve dedi ki:

- Kardes, ustad sensin. Eyvallah dedi ve gitti.

Butun ustalara ve butun herkese sevgiler, saygilar.

fiend

🌱Yeni Üye🌱
:))

Ya uzuldum cocugun oyle boynu bukuk gittigine. Birde cocuga o bes bucuk saat icinde yardimci oldum. Enteresan olan yani cocuga Freehand ogretecektim neredeyse:D

loyal1986

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
logobul.tripod.com
buradan bir anlam çıkaracak olursak konu
için söylüyorum :
Yüksek Tepelerde kuşa ve yılana rastlanır
Kuş uçarak yılan sürünerek gelmiştir

fiend

🌱Yeni Üye🌱
Vala bilmiyorum artik surunerek mi ucarak mi gidiyoruz. Ama maasim iyi degil simdilik yaws:)

Gerci ajanstan istediler guzel de maas onerdiler ama asla gitmem:D Calistigim matbaa bir ÜNİVERSİTE benim icin:)

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
aferin sana :) ne diyim $imdi O Çocuk Kendini Orda Sana Övmüş Sende Burda :) Yaptıklarını Değil Yamadıklarını Konu Yap ;) Neyse Bende Cafer usta Gibi Senin 2 Aylık Tecrübene Veriyim Bunu :)

fiend

🌱Yeni Üye🌱
aferin sana :) ne diyim $imdi O Çocuk Kendini Orda Sana Övmüş Sende Burda :) Yaptıklarını Değil Yamadıklarını Konu Yap ;) Neyse Bende Cafer usta Gibi Senin 2 Aylık Tecrübene Veriyim Bunu :)

Ama bunu anlatmaktaki amacim baska. Disarida hele hele ajansalrda grafikerim diye gecinen akadaslar bi okusun diye yazmistim. Yakında tasarımlarımı buradan paylasıcam, fikirlerinizi ve elestrilerinizi cok merek ediyorum dogrusu simdiden:)

Bu arada ben fotograf tabanliyim:) Yani 10 yıllık bir fotografcilik gecmisim var.
Portfolyo sitemi hazirliyorum. Bittikten sonra sitenin linkinide vericem.

Bu arada cok konusmayi hic sevmem.
Birde o arkadas cok onemli birseyi unutmustu ben gormustum ne unuttugunu ama, o an uyarmak istemedim. Olan oldu zaten binlerce baskidan sonra:D

HAYAT İŞTE.

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
allah için çok konuşmayı sevmiyorsun birde sevsen ne yapardık acaba :)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Fien
Kurallara uymamışsın..3 kuralı ihlal ederek beni üzdün;
1- konuyu yanlış yere açmışsın.. yazmaya ayırdığın zamanın 1/10 u kuralalrı okumaya ayırsaydın doğru yere açardın.
2- Çalıştığın yerde geçen bir olaydan bahsetmişsin.ama kişisel görüşüme göre hata etmişsin. Dediklerini %100 doğru kabul ediyorum ve ben olsam o arkadaşı kırmazdım.. kırmmamaklada kalmaz burada övünme güdüsü ile anlatmazdım..
3- Bende Matbaa da çalışıyorum.37 yaşındayım , 10 küsür yıldır grafiğin içindeyim Flash hariç 4-5 programı kendimce kullanıyorum. ve fotograf tabanlıyım. amaa.. "ajanslarda grafikerim diye geçinen" cümlene taktım. herkes ekmeğinin kavgasını veriyor. Kimse babasının hayrına matbaa yada ajansda çalışmıyor.. kaldıki ben ajanstan matbaaya geçtim. Ama ajansın tadı hiç bir yerde yok. -tabiki bana göre-

Umarım bir gün bizde senin gibi oluruz 5 saatlik işi bir saate indiririz. sevgiyle kal.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
sonunda beklediğim cevap yine bildiğim güvemdiğim arkadaşlarımdan birinden geldi
teşekkürler mapuskus
konu artık daha fazla uzamamalı sonuç ortada
daha öncede defalarca konuşulan bu konuyu tekrar tekrar ısıtmanın bir mantığı yok
forum neden var?
5.5 saatte yapılan işlerin gerektiğinde 1 saatte yapılmasını sağlamak veyahut 1 saatte yapılan kalitesiz işi 5.5 saatte yaptırıp kaliteyi arttırmak
yani herkesin bir eksiği var ve herkes bu eksiklerini görsün ve birşeyleri düzeltebilsin diye
12 yıldır bu işi yapan ve ben burdan çok şey kazandım ve hala kazanıyorum diyen arkadaşlarımızın olma sebebide bu
hepinize kolay gelsin
isterseniz bu konuyu burda tartışmaktansa yarışmamıza katılın ve yeteneğinizi bilginizi orda konuşturun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...