Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

benim Karakalem çizim çalışmalarım..

delly_sweet

🌱Yeni Üye🌱
bunlarda benım calısmalarm yorumlarınızı beklıyorum..!

yen3051sx3.jpg

yen3052ad1.jpg

yen3053no2.jpg

yen3054ig2.jpg

pict0026ul9.jpg

pict0023yd3.jpg

pict0021an4.jpg

pict0020pp4.jpg

Benzer konular

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
tek kelime ile harika... bir öğrenci için çok başarılı çalışmalar bence..
tebrik ederim, başarılar dilerim.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
tek kelime ile harika... bir öğrenci için çok başarılı çalışmalar bence..
tebrik ederim, başarılar dilerim.

harika : Yaradılışın ve imkânların üstünde nitelikleriyle insanda hayranlık uyandıran, Nitelikleriyle hayranlık uyandıran, eksiksiz, kusursuz.

tekrar düşünün bence neresi harika?
portrelerdeki anatomik bozukluklar mı çizim tekniğinde ki eksikler mi?
o balığın yuttuğu deniz kızında gözler nerede mesela?
yada elleri neden böyle?
yen3051sx3dn7.jpg

geliştirebileceği bir yeteneği vardır belki ama asla "harika" değil
daha bir sürü eksik ve hata sayılır bu çizimlerde
öğrenci olması yada yaşının küçük olması mı bu hataları görmezden geldirip "harika" dedirtiyor?

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
tebrik ederim gerçekten yeteneklisiniz özellikle ilk çalışmanızdaki hayal gücünüz ve bunu resme dönüştürmeniz çok başarılı devamını dilerim...

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmalarda birçok hata göze çarpıyor. eğer teker teker konu olarak açarsanız hepsinin eleştirileri yapılabilir. ama genel olarak muhtemelen değişik zamanlarda ve sürelerde çalışılmasından olsa gerek, farklı çizgiler hissetsem de, genel hatalarınız, orantı, gölgelendirme (kimilerinde hiç yok), ve belirgin hatlar (kalın çizgilerle form verilmeye çalışılmış). 1.,2., ve 8. çalışmalar diğerlerine nazaran daha öne çıkan ve nispeten başarılı çalışmalar.

iyi çalışmalar

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
bence hataların olması çok normal arkadaşımız henüz öğrenme aşamasında bende yorumumu ona göre yaptım zaten yanlış anlaşılmasın belirtmek istedim...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
1. çalışmadaki hatayı horus dile getirmiş.
3. çalışmadaki yüz hat çizgileriniz oldukça sert. Ve çizgilerin üzerinden geçtiğiniz için çizgileri öldürmüşsünüz. Tavsiyem mümkün olduğu kadr koyu görünüm vermek için çizgilerinizi öldürmeyin bunu genelinde yapmışsınız.
4. çalışmanızda elin ölçü biriminde fazlalığınız var.
7. çalışmanızda boyun ve çene yapısının estetiğinde problem mevcut.

Genelinde yüz hatlarında daha fazla ışık gölge oyununa gidilirse daha iyi sonuç alabilirsiniz. Özellikle duruş açılarına göre elmacık kemiklerinde ve çene kısmında bunu uygularsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
emeğinize sağlık

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
harika : Yaradılışın ve imkânların üstünde nitelikleriyle insanda hayranlık uyandıran, Nitelikleriyle hayranlık uyandıran, eksiksiz, kusursuz.

yada elleri neden böyle?
yen3051sx3dn7.jpg

öğrenci olması yada yaşının küçük olması mı bu hataları görmezden geldirip "harika" dedirtiyor?

henüz öğrenci bir insanın, gelişmekte ve yeni başlamış olduğunu düşündüğüm bi insanın bu çizimleri yapması "harika"... bu çizimleri yaşıtı olan başka kaç kişi yapabiliyordur sizce, belliki arkadaşımızda bir yetenek var. bu yeteneği ilk çizimiyle eleştirmek yerine olumlu bir yorumla desteklemek gerekir benim düşünceme göre... yeteneği olan ama yeni başlamış bir insandan kusursuz çizimler beklememiz yanlış olur, ilk çizimde hatasız çizebilen birisi varmı. insanların şevkini kırmalıyız, ezmemeliyiz.

yorumları yorumlamak bence yanlış. herkesin fikri farklı olabilir. saygı duyulması gerekir bence.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bu konu defalarca konuşuldu şimdi yeniden mi dönelim aynı konulara
siz bu aşamada "harika" demeye devam edin emin olun müthiş faydalı oldunuz bu gence

şimdi sizin bu tavrınızdan yola çıkar toplumun pohpohlayan sırt sıvazlayan "yürü be koçum" tavrına atıfta bulunur eğitim sisteminin yanlışlarından dem vurur sonra yine size döner ve "yaptığınız hatayı iyi göstermeye çalışmak yerine kabul edin, harika öyle kolay kullanılabilecek bir kelime değildir ve bu arkadaşın çalışmaları harika olmanın yanından bile geçmez. eğer bir yeteneği varsa ve gelişmeye açıksa da siz bu pohpohlayan yorumlarınızla onun önüne takoz olmaktan öte gidemezsiniz" de derdim ama dediğim gibi yinemi dönelim bu konulara?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu konu defalarca konuşuldu şimdi yeniden mi dönelim aynı konulara
siz bu aşamada "harika" demeye devam edin emin olun müthiş faydalı oldunuz bu gence

şimdi sizin bu tavrınızdan yola çıkar toplumun pohpohlayan sırt sıvazlayan "yürü be koçum" tavrına atıfta bulunur eğitim sisteminin yanlışlarından dem vurur sonra yine size döner ve "yaptığınız hatayı iyi göstermeye çalışmak yerine kabul edin, harika öyle kolay kullanılabilecek bir kelime değildir ve bu arkadaşın çalışmaları harika olmanın yanından bile geçmez. eğer bir yeteneği varsa ve gelişmeye açıksa da siz bu pohpohlayan yorumlarınızla onun önüne takoz olmaktan öte gidemezsiniz" de derdim ama dediğim gibi yinemi dönelim bu konulara?

ben o dönelim dediğiniz konularınızı okudum, ne demek istediğinizi anladım.
bu hataları siz yapsanız sizi eleştirmemiz doğru olurdu, ama bir öğrenciyi bu kadar katı eleştirmek bence halen hata.
sizi tanımıyorum, işinizi vs hiçbir bilgim yok. ama şunu görüyorum ki insanlarla tartışmaya girmekten zevk alan bir karakteriniz var sanırım. dünya sadece sizin doğrularınız üzerine kurulu değil, demokratik olun, saygı duyun. gayet sakince yorum hakkıma saygı duyulmasını istiyorum. site üzerindeki konumunuzu da bilmiyorum, çok güzel çizimler yapıyorsunuz, gördüm. fakat iyi çizim yapıyor olmanız benim yorumumu eleştirme hakkını size vermez. insanların düşüncelerine saygı duyabilmek becerisini kazanmak bu kadar da zor olmalı. [nokta]

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
yapılan yorumlar yorum değeri taşıyorsa her zaman saygı duyarım [üç nokta]

deahtangel

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışmalarının çoğu doğaçlama, çizmeye başlayalı çokta yeni olmadığın belli oluyor fakat bence minyatur çalışmalarına ilk etapta ağırlık vermelisin ve daha çok dikkatli olmalısın doğaçlamada olsa horusun dediği gibi anotomik kusurların hiç hoş değil, ayrıca bazı gölgelendirmeleri yaparken çizgilerini parmağınla yumuşatmışsın , bazılarındaysada gereksiz göldelendirmelerin var çizgilerin çok keskin alelacele çizmişsin hissi uyandırıyor gölgelendirmeleri parmağınla yumuşatman yerine pamuk kullansaydın ya da aynı seride daha kalın bir kalem çok daha hoş olabilirdi.Benim son olarak söyleyeceğim çizim yaparken sadece elini kullanma önce heryönüyle objeyi incele yoksa yetenek sınavını geçemezsin sana sadece 3 saniye gösterdikleri nesneleri bile çizmeni istiyorlar :) bizimle paylaştığın için çok teşekkürler başarılar dilerim gelecek vaadediyorsun bence :)

mscetin34

🌱Yeni Üye🌱

yada elleri neden böyle?
yen3051sx3dn7.jpg

Söyledikleriniz doğrudur, lakin öğrencinin yaşı itibari ile yapılan çalışmalara güzel denilebilir. Onun tecrübesi kadarda yanlışa olabilir.insan yaptığı hiç bir çalışmaya mükemmellik gözüyle bakmamalıdır,harika denilemez ama güzel denilebilir. Bu yaşında böyle çalışmalar yapabildiğine göre, ileriki yaşlarında ve tecrübesinde dahada başarılı olacaktır. Şunuda unutmayalımki hata yapılmadan tecrübe edinilemez.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar ben şu yaş mantığına akıl sır erdiremiyorum. Misal veriyorum 25 yaşında bu çizimlere hobi amaçlı yeni başlamış birisi ve öğrenme aşamasında olan birinede allah bilir sizler aa 25 yaşındasın bırak sen bu çizimleri mantıgı güdüp yaşına göre değerlendirme yaparsınız.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
yorumlar yapılırken, "bunlar süpeeer", "harikaaaa", "aaaa", ":party:",":peace1:",":alkis:" vs. demek arkadaşın gelişimi açısından pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum. yaşı, öğrenci ya da profesyonel olmasından ziyade, bizi iliglendiren konu hangi seviyede olduğudur.

eminim yorum yapan herkes hataları ve hangi noktalar üzerinde durması gerektiğini kendi açısından gözlemleyebiliyordur. bunları belirtirken de kırıcı değil yapıcı davranıp, arkadaşın bir sonraki seviyeye geçmesi için gerekenleri göz önüne alarak yorum yapmamız yerinde olur. o yüzden kimse dört dörtlük çizerleri/eserleri referans alıp yorum yapmaması gerekir diye düşünüyorum.

delly_sweet

🌱Yeni Üye🌱
herkeze yorumları eleştırılerı ıcın teşekkur edıyorum.. hatalarım cok bılıyorm ama bende insan fıguru calısmalarına yenı basladm ve bu resımlerı 1hafta ıcerısınde yaptım golge egıtımı almadm sadece farklı uclarda kalemler kullanarak yapmaya çalıştım.kesınlıkle elımle yumusatma yapmadım. çalışmalarım olmus yada olmamıs bılmıyorum ama sızın yorumlarınız onemlı. enstantane53 arkadasımızda "harıka"dıyerek bir ogrencıye gore guzel calışmalar yaptıgımı dıle getırmek ıstemıs.. belkıde benı daha cok çalışmaya yonlendırmek ıcın. hersey ıcın herkeze teşekkur ederim..

delly_sweet

🌱Yeni Üye🌱
yorumlar yapılırken, "bunlar süpeeer", "harikaaaa", "aaaa", ":party:",":peace1:",":alkis:" vs. demek arkadaşın gelişimi açısından pek bir faydası olduğunu düşünmüyorum. yaşı, öğrenci ya da profesyonel olmasından ziyade, bizi iliglendiren konu hangi seviyede olduğudur.

eminim yorum yapan herkes hataları ve hangi noktalar üzerinde durması gerektiğini kendi açısından gözlemleyebiliyordur. bunları belirtirken de kırıcı değil yapıcı davranıp, arkadaşın bir sonraki seviyeye geçmesi için gerekenleri göz önüne alarak yorum yapmamız yerinde olur. o yüzden kimse dört dörtlük çizerleri/eserleri referans alıp yorum yapmaması gerekir diye düşünüyorum.
"harıka" "aaaa", ":party:",":peace1:",":alkis:" vs bunlar benım gelısımım acısından fayda etmıyorsa kırıcı sozlerde gelısımımıne etkı etmez dıye dusunuyorum

delly_sweet

🌱Yeni Üye🌱
farklı birşey demedim ki! lütfen yazımın ikinci paragrafını da okuyunuz.

yanlış anladınız sanırım benımde demek ıstedıgım her kım hangı yorumu yaparsa yapsın bn sadece yaptıgım hataları gorurum yanı kırıcılık ılgılendırmez benı sonucta hatasız ınsan yoktur elbet o kişilerınde hatası olmustur.

sunuyerme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence cok iiyi calısmalar ilk calısma super 4. calısmanda elin orantısında sorunlar var onunn dısında kucuk hatalrın var fakat superler