Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bilgisayarım açılırken birden kapanıyor ve açılmıyor ne yapmam lazım?

madame.naz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle herkese iyi bayramlar. Çalıştığım şirketin bilgisayarı evimde ve onu onarmam gerekiyor içindeki bilgiler çok önemli format en son çare:( sorun şu bilgisayar açılırken güvenli mod ekranı geliyor herhangi bi durumu seçip entera bastığımda da windows xp ekranı gelip tekrar başa dönüyor bu sürekli böyle devam ettiği için bi türlü açılmıyor:( hardiski çıkarıp kendi bilgisayarıma taktığımda da aynı sorunla karşılaştım malesef:( içindeki bilgilere ulaşmam lazım yedek almam lazım ne yapabilirim?

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
format atman gerek yada teknik servise başvurmalısın sigortasında bi sorun olabılır

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Format atmak son çare değil ilk çare olmalı :)
Sadece işletim sisteminin bulunduğu bölüme format atarsan diğer bölümdeki bilgilerine ulaşabilirsin

madame.naz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim cevapladığınız için ama bütün bilgilerim disk c de zaten :(

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkür ederim cevapladığınız için ama bütün bilgilerim disk c de zaten :(

Ne olursa olsun C partition unuzu depolamak amacı ile kullanmayınız.

C partition sisteminizin kurulu olduğu ve çalıştığınız programların kurulu olduğu dizin olarak kullanılması gerekiyor.

Eğer her hangi bir sistem sorununda verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız...

darkdevill

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım windows xp scsi vrsa elinde onu tak onar de oradan sanırsam checkdisk yazıyordun tarama yapıyor ve pc 10 dk sonra kullanıma hazır

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Şirket bilgisayarinin harddisk'ini kendi bilgisayariniza takin ama master olarak değil slave olarak jumperlarini değiştirin.. yani hem sizin harddiskiniz pc'de takili olacak hep şirketin ki ama bilgisayar sizin harddiskiniz ile açilacak.. bu durumda windows açildiğinda şirketin harddiskini de bilgisayarim'dan görebileceksiniz..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Birde windows ekranı geldiginde F8 tuşuna basıp ağ destegi ile güvenli modu seçmeyi deneyin siyah bir ekran geldiğinde tekrar reset atın ve F8 ile kip ekranına gelip tekrar ağ destegiyle güvenli mod seçeneğini seçin ve işletim sistemini seçip devam edin.

Olmadı windows cd 'sini takıp onarma işlemini yaparsınız.Ya da format atarsınız.Eğer bilgileriniz çok önemli ise geri getirme işlemlerini yapan bir çok program mevcut...Tabi ne kadar sağlıklı oldugu tartışılır.

Kolay gelsin.

al_muallim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
word, excel , gibi ofis programlarının olduğu çalışmalarınız varsa, bazı programlarla, onları tekrar alabilirsiniz, format çekmek zorunlu olacağa benziyor,

madame.naz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şirket bilgisayarinin harddisk'ini kendi bilgisayariniza takin ama master olarak değil slave olarak jumperlarini değiştirin.. yani hem sizin harddiskiniz pc'de takili olacak hep şirketin ki ama bilgisayar sizin harddiskiniz ile açilacak.. bu durumda windows açildiğinda şirketin harddiskini de bilgisayarim'dan görebileceksiniz..

Bayram yoğunluğuyla uğraşamadım sizin söylediğinizi yarın deneyeceğim harddiskte bi sorun var açılacağını pek zannetmiyorum ama denemediğim yol kalmasın teşekkürler....
Eğer olmazsa da diğer arkadaşların dediği gibi onar diyeceğim. Peki onarmanın herhangi bi sakıncası olabilir mi tamamen risksiz midir? Cevaplayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Cuma günü iş başı yapıyorum İnşallah Allah'ın izniyle hallederim o zamana kadar ..

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
herkez her telden birşey söylüyor. bilgisayar neden kapanır odan bahsedeyim

- kasa içi yada cpu ısısı yüksek ise ( Çözüm Fan Takılır )
- Windows Açıldığında Mavi Ekran hatası ( 0x000000D1 - D6 arası hard disk hatası )
- Windows Açılmaz ise hoş geldiniz yazısına gelmeden önce kapanır yada reset atarsa tamam ozaman çözüm format

sorun donanımınızdamı yada yazılımımızdamı bunu öğrenin her bozulduğunda format çözdüm değildir.

Bayram yoğunluğuyla uğraşamadım sizin söylediğinizi yarın deneyeceğim harddiskte bi sorun var açılacağını pek zannetmiyorum ama denemediğim yol kalmasın teşekkürler....
Eğer olmazsa da diğer arkadaşların dediği gibi onar diyeceğim. Peki onarmanın herhangi bi sakıncası olabilir mi tamamen risksiz midir? Cevaplayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Cuma günü iş başı yapıyorum İnşallah Allah'ın izniyle hallederim o zamana kadar ..

onarma hdd bozuk bölümlerinin onarılmasıdır. bozuk alanda veri var ise dosyanız silinmez kaybolmaz. chkdsk hizmeti onarmanıza yardımcı olacaktır.

ms-dos ekranında chkdsk -r c: yapın ve c: sürücünüzü onarın

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
mavi ekran çıkıyorsa format atman lazım. eyer windows xp yazısından önce kapanıyoırsa bir parçası bozukı olabilir. özellikle rem bozulmuş olabilir..

guento

🌱Yeni Üye🌱
iki bilgisayarımda da aynı sorun vardı.. harddisk yanmış...ve içindeki bilgilere haliyle ulaşamamıştım.. kötü bi tecrübeydi..:( o zamandan beri her zaman yedekleme yaparım..:) geçmiş olsunn..umarım formatla hallolcak bi sorundur..

madame.naz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
verdiğiniz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim malesef kurtaramadım :sadsmile: teknik servise götürdüm onlarda bişey yapamadılar hdd yanmış bütün kayıtlarımı yeniden oluşturmak zorunda kaldım yedek almanın ne kadar önemli olduğunu bu acı tecrübeyle anlamış oldum :crying:

TechStore

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar
Forumda yeniyim. bir arkadasımın tavsıyesı uzerıne kayıt yaptım.. genel forum baslıklarına baktıgımda en faydalı olabılecegım kısmın donanım kısmı oldugunu düşündüm.. bu düşünceme bağlı olarak;

madame öncelikle şunu söylemeliyim ki o hdd yi götürdüğün teknik servisle en kısa zamanda ilişiğini kesmelisin.. ( benim kanaatimce )

söylediklerinden anladıgım kadarıyla f8 ekranı geldıkten sonra herhangi bir secenegi seciyorsun wndows ekranının gelmesıne yakın pc kendını resetlıyor..
bu kesinlikle harddisk yanması olamaz. harddiskte ciddi bir donanımsal problem olabılır ama harddiskinin yanmadıgına eminim.. eger yanmış olsaydı f8 ekranını da göremezdin..

en kötü ihtimali göz önünde bulundurarak;
diyelim ki hdd'nde BadSector ( Türkçe: bir hdd nin başına gelebilecek en kötü şey ) var.
bu durumda bile içindeki verilerinin en ama en kötü ihtimalle %50si ve belki de çok daha fazlası kurtarılabılırdi. şayet arkadaşım bana burayı biraz daha erken tavsiye etmiş olsaydı yardımcı olmaktan mutluluk duyardım..
giden verilerin için üzüldüm..
bir dahaki donanım sorununda umarım bu kadar aceleci davranmazsın..

kolay gelsin..

Bf-Bilgisayar

🌱Yeni Üye🌱
Yardım ...

MErheba Abi ...Ben Bilgisayar Okuyorum Orta son oqrencisiyim ....
Bu konuları hepsını bılıyorum ....
Sorun Ram'de Abi ramı'nı değis boylece hemen halledersin formata fln qerek kalmaz ....
HErhangi sorunların icin bana Ulasabiliceginiz adresler ...
e-mail:bg_berat@hotmail.com
sitelerim :BF BiLGiSaYaR - Ana Sayfa
Forum,-sitem :Bf-Bilgisayar :: Ana Sayfa ...

+Rep icin Değil ...
Sizlere Bir Yardımım Olduysa Ne mutlu bna ...