Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir fotograftaki Siyah bir objeyi nasil Beyaz yapabilirim?

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam dostlar.

Elimde spor ayakkabi fotograflari var ve bu fotograflar uzerinde ayakkabilarin renklerini degistirmem gerekiyor.

Ornegin uzerinde mavi seritler olan beyaz bir ayakkabiyi kirmizi yapiyorum, seritleride sari yapiyorum. Bunu yaparken duruma gore assagidaki 5 yontemden birini kullaniyorum; yada birkacini beraber

1- Hue/Saturation
2- Color Balance
3- Replece Color (Hue/Saturation la ayni)
4- Selective Color

5- resim uzerinde rengini degistirecegim yeri secip yeni bir layer olusturuyorum, bu layerde secili alani istenen renge boyuyorum, sonra layerin blend bolumunu "normal" den "color" a getiriyorum.

ornek:
ilk resim orjinal foto, 2. resim benim yaptigim

Renkli bir alani baska bir renge donusturmek yukarida yazdigim 5 yontemle kolay.

Ama bazi ayakkabilar var ki renkleri siyah. Onlarida en fazla 4. secenekteki Selective Color ile acik gri yapabiliyorum, ama acildikca goruntu bugulasiyor.

Ornek: 1. resim orjinal 2. benim yaptigim

Sorum su: Siyah bir ayakkabiyi, dokuyu bozmadan nasil beyaz yapabilirim?

Renklerle filan ugrasmadan, resimdeki renkli bir objeyi direk beyaz yapacak bir photoshop araci varmi?

tesekkurler

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Image / Adjustments / Variations .......Kombinasyonu nu denediniz mi ?

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Image / Adjustments / Variations .......Kombinasyonu nu denediniz mi ?

Bilmiyordum bunu Simdi denedim. En fazla gri oluyor, beyaz olmuyor.
Bu yontemler renkli bir ayakkabida ise yarayabilir. Benim sorunum ayakkabinin siyah olmasi. Siyah bir ayakkabiyi nasil beyaz yapabilirim, ustteki iletide gonderdigim nike ayakkabi gibi.

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yaptim :) hehehe

resimdeki herbir renkli alani ayri ayri saturation u 0 yaptim, sonra adjustment tan exposure yi secip, exposure, contrast ve gama degerlerini artirdim. oldu

Ruya_Es

🌟Usta Tasarımcı🌟
vaktiniz varsa resimli anlatabilirmisiniz ,yeniyimde isimlerle daha bulamıyorum tuşları, merak ettim bende yapayım :)

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vaktiniz varsa resimli anlatabilirmisiniz ,yeniyimde isimlerle daha bulamıyorum tuşları, merak ettim bende yapayım :)

su an cok yogunum, daha sonra vaktim olursa anlatmaya calisirim, elimden geldigi kadar. Sen simdilik yukarida yazdigim seylerin ne oldugunu arastir. mesela youtube de photoshop exposure ayarlari yazarsan birkac video bulabilirsin. kolay gelsin