Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bir resmin photoshoplu olup olmadıgını anlamak

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaslar bir resmin fotoshoplu olup olmadıgını nasıl anlayabılırız ? kastettigim resme sag tık yapıp not defteriyle ac dedimizde cıkan adobe yada photoshop yazısını bulmak gibi ama bu her photoshoplu resimde malesef cıkmıyabiliyor .daha kesin bi çözümü varmıdır?
simdiden tesekkurler

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
tam olarak ne sormak istiyorsunuz? ne demek phtoshoplu olup olmadığını?

resm üzerine sağ tık yap derken? - maus üzerine sağ click yaparken seçeneklerden Birlikte Aç (bilgisayardaki program seçenekleri geliyor) bunu mu demek istiyorsunuz?

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
resimde photoshop kullanılıp kullanılmadıgını tam olarak nasıl anlayabılırız ?
bunun için kullanılan yöntemlerden biri resmi not defterini kullanarak acmak(sag click le evet).ama bazen bu yontemle de olsa anlasılmayabiliyor

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
bir resime photoshopla müdahale edildiyse,
ancak kötü bir uygulama yapılmışsa anlaşılır.

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
tam olarak ne sormak istiyorsunuz? ne demek phtoshoplu olup olmadığını?

resm üzerine sağ tık yap derken? - maus üzerine sağ click yaparken seçeneklerden Birlikte Aç (bilgisayardaki program seçenekleri geliyor) bunu mu demek istiyorsunuz?

üsttteki acıklamam sizin için yeterli oldumu?
tesekkurler

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
kullandığın yöntem doğru aslında resme sağ tıklayıp worldpad le birlikte açarsan hangi programda kaydedildiğini öğrenebilirsin
yalnız bu uygulama sadece programdan direk kaydedilen ismi değiştirilmeyen resimler için geçerlidir.kaydedildikten sonra ismi değiştirildiyse bunu göremezsin en azından ben böyle biliyorum başka bir yöntemi varsa onu bilemiyeceğim.

leventyurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resmin üzerine sağ tıklayıp "özellikler"e girdiğinizde, "ayrıntılar" başlığındaki "Programın Adı" karşısında hangi programla kaydedildiğini görebilirsiniz ;
ozellikspg6.gif

dijii

🌱Yeni Üye🌱
ben de fotograf isliyorum ..o dediğiniz photoshop olayını anlamak mümkün deil bencede..çünkü ancak kötü bi çalışmayla belli olur....profeyonel bi çalışmayı anlayamazsınız..montaj olayında belli olur ama..mesela ben baktımı anlıyorum varmı yokmu:)

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence arkadaşım anlamak ve işleyisini görebilmek icin.
Şüphe duyduğun resmi paylaşırsın.
Bizlerde kesin çözüm sunarız =) En iyi yöntem budur bence :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
resimde photoshop kullanılıp kullanılmadıgını tam olarak nasıl anlayabılırız ?
bunun için kullanılan yöntemlerden biri resmi not defterini kullanarak acmak(sag click le evet).ama bazen bu yontemle de olsa anlasılmayabiliyor

üsttteki acıklamam sizin için yeterli oldumu?
tesekkurler

evet, yeterinca. teşekkürler

ben de fotograf isliyorum ..o dediğiniz photoshop olayını anlamak mümkün deil bencede..çünkü ancak kötü bi çalışmayla belli olur....profeyonel bi çalışmayı anlayamazsınız..montaj olayında belli olur ama..mesela ben baktımı anlıyorum varmı yokmu:)

kötü çalışma değil emek verilmeyen çalışma üzerine hataları görmek mümkün...

her hangi amatorca çektiğimiz resim üzerine az bir şey olsa bile düzeltme yapabiliyoruz, renk ayarı, karanlık, ışık, renk modu, renk tonu, kırmızı göz ...

veksikal resim çektiğiniz bile yuzunuz gerçek hayatta bile o kadar pırıl pırıl değil, tabi ki üzerine rötüş yapılıyor. anlamak mı? e görünca anlıyorsun üzerine her hangi rötüş yapılmış diye. o zaman göze hoş bir görüntü çıkıyor... rötüş yapmak aslına zor bir iş, her piksel için ayrı bir emek vermek lazım görüntü bozmamak için.

aynı şekilde de televizyona çıkan sunucular üzerine rötuş yapılıyor, daha net bir görüntu almak için

tabii ki fotoğraf ilgili pek fazla anlamam sadece gördüğün görüntülerden, renklerden izlerken zevk alıyorum

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer olağan şeyleri gözün iyi görüyorsa; bir fotonun photoshop lu olup olmadığını anlayabilirsin.Mesela ben anlıyorum; ışık,renk doğallıktan veya maknenin yakalayabileceğinden uzaksa hemen anlaşılıyor.Heleki dergi,gazetede gibi organlarda gördüğüm hatunlara hiç inanmıyorum. :tongueout:
Hepsi bir fabrikadan çıkma andıroit gibi :rofl:
keşke 24 saat bizide ps li gösterecek program olsa :rofl:
saygılar
NOt:teknik olarak nasıl anlaşıldığını bilmediğim için; bir öneri sadece :smile:
saygılar

berglakin

♾️Grafik Gurusu♾️
Eğer olağan şeyleri gözün iyi görüyorsa; bir fotonun photoshop lu olup olmadığını anlayabilirsin.Mesela ben anlıyorum; ışık,renk doğallıktan veya maknenin yakalayabileceğinden uzaksa hemen anlaşılıyor.Heleki dergi,gazetede gibi organlarda gördüğüm hatunlara hiç inanmıyorum. :tongueout:
Hepsi bir fabrikadan çıkma andıroit gibi :rofl:
keşke 24 saat bizide ps li gösterecek program olsa :rofl:
saygılar
NOt:teknik olarak nasıl anlaşıldığını bilmediğim için; bir öneri sadece :smile:
saygılar

:rofl:
tesekkurler...

Unlock

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bir resmin photosshop olup olmadığını anlamak için iki yol var birincisi resmin üstüne sağ tıklayın sonra ise özellikler kısmına tıklayın daha sonra ise ayrıntılara tıklayın programın adı karşısında resmimizin hangi programla kaydedildiğini görebilirsiniz

ikinci yol ise Resme sağ tıklayarak Birlikte Aç > Not Defteri alanına girin Açılan pencerede Photoshop ile alakalı anahtar kelimeleri aratmak gerekiyor. “CTRL + F” kombinasyonu ile açtığımız arama kutucuğunda “Adobe, Photo, Cs2, Cs3, Cs6” gibi kelimeleri taratıyoruz. Eğer bu kelimelerden bir tanesi orada bulunuyorsa büyük ihtimalle o görsele Photoshop uygulanmış demektir.

Not: Not defteri ile görseli açtığımızda gelen yazıların arasında yapacağımız aramada kullanılan anahtar kelimelerin (Adobe,Photo,Cs3,Cs4,Cs5) karakter hatası olabileceğinden dolayı aramalarda sonuç bulunamadı gibi sıkıntılar olabilir. Yani "Adobe" kelimesi "Ado?e" olarak görünebilir

+rep;)

Son düzenleme: