Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bugün yeni canon aldım

YILMAZ364

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bugün itibariyle yeni canon D400 aldım
kullananlar varsa yorumlarını bekliyorum

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Fotoğraf dünyasına hoş geldiniz.

Ben de bir Canon sahibiyim.

D400 iyi makine diyorlar.

Bende Canon S5 IS var, yarı profesyonel diyorlar ve memnunum.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın YILMAZ364 resim eklemek ile ilgili lütfen forum kullanma klavuzunu ziyaret ediniz.

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Benim kullandığım makine bende amatörüm, yavaş yavaş keşfedeceksin makineyi.
Sonra hayret edeceksin yapabildiklerine :)
350 ye göre ekranın büyüklüğü bir avantaj.
Güle güle kullanın...

Son düzenleme:

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet gayet guzel bır makıne ve ıstedıgın sonuclarını alabılıyorsun. Gule gule kullan

YILMAZ364

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir tane kare

800x600nu9.jpg

grafikirci

🌱Yeni Üye🌱
Bende de aynı makine var çekiminden çok memnunum ama henüz daha makineyi tam çözebilmiş değilim.

sdtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle hayırlı olsun. ben 350d kullanıyorum. gayet memnunum. 400d ile verdikleri 18-55 lens çok güzel işleri çıkarmasına rağmen bir süre sonra ihtiyaçlarını karşılamamaya başlayacaktır. sana önerim şimdiden para biriktirmeye başlaman. çünkü d-slr olayı gün geçtikçe, olayı çözmeye başladıkça, güzel fotoğraf nasıl çekilir, enstantane,diyafram, uzun pozlama nedir nasıl olur diye sormaya başladığında bana bir -birkaç- objektif, bir flaş, lazım diyeceksin. daha sonra uzun pozlamada titriyor bi tripot almam lazım diyeceksin. bir de bakacaksınki bi dünya ekipmanın olmuş. e bunları koyacak bir de çanta lazım olacak. velhasıl masraflı ama bir o kadarda zevkli bir olay. sana tavsiye edeceğim ekipmanları şimdiden söyleyim.

1- sigma 70-300 apo dg macro (piyasada iki modeli var. apo olan ve olmayan. apo bir çeşit kaplama ve renklerin sapmadan daha keskin çıkmasını sağlayan bir özelliktir. tutulan modelidir.) hem tele hem makro özelliği mevcuttur. 200-300 mm arasında macro kilidi vardır. çok güzel macro ve doğa, gökyüzü, kuş, börtü böcük çekebilirsin. portre vs için pek uygun değildir. temiz 2. el fiyatları 200-250 arasıdır.

2- Canon EF 50mm f/1.8 II (1.4 ü de var ama bütçeye zarar :)) ) orta seviye bir kullanıcı için ürün, porte çekimleri için olmazsa olmaz denebilir. 2 el fiyatı 150-200 ytl arasıdır.

3- sağlam bi tripot.

4- uv ve polarize filtre. uv devamlı takmanı öneririm. çizilmeye karşı korur.polarize ise hem yansımaları engeller hemde gün ışığında renkleri daha canlı almanı sağlar.

5- ex serisi bir flaş.

şimdlik aklıma gelenler bunlar. bir de tek lens kullanırken sorun yok ama başka bir lens aldığın zaman lens değiştirme işini mümkün mertebe tozsuz ortamda yapmanı tavsiye ederim. her ne kadar sensör temizleme özelliği olsada işe yaramadığı oluyo.

not : bu yazdığım ürünleri 1 sene içinde alacağını garanti ederim :)) tecrübe ile sabittir.