Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çalıştığım yerde ortam kötü, ne yapsam bilmiyorum

antique

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir firmada grafiker olarak çalışıyorum, çalışma saatleri güzel, maaşım da ne iyi ne kötü, haftasonları da tatil.. buraya kadar herşey güzel görünüyor ancak çalıştığım yerde ısıtıcılar yetersiz, üşüyorum, bir de şalter atıyor diyerek ısıtıcıları kapattırıyorlar..

ortam bildiğin buz gibi, montumla oturuyorum, kafamda bere, boynumda atkı, ellerimde parmak uçları kesilmiş eldivenler, şaka gibi ama gerçek.. firmadaki tek grafiker benim, resmen titreye titreye çalışıyorum..

müdürle konuştum diğerleri de aynı koşullarda çalışıyor dedi, hani işine gelirse gibisinden bir mesaj verdi, kimse bu durumdan şikayetçi değil gibi görünüyor.. bir de gelen grafikerler bir yıl olmadan kaçıyormuş.. benim 1.5 yıl oldu, yaptığım işi seviyorum ancak şartlar ağır, işi bırakıp gitsem mi kalsam mı bilemiyorum..

forumlarda başkalarının sorunlarını okuyorum; "maaşını alamayanlar, geç saatlere kadar çalışanlar, haftasonları çalışmak zorunda olanlar".. bunları gördükçe otur oturduğun yerde diyorum kendime ama bir yandan da donuyorum, akşamları başıma ağrılar giriyor, bazen öksürüyorum..

siz olsanız ne yaparsınız, bırakır mısınız yoksa devam mı edersiniz.. işimi seviyorum ama yazdıklarınızı değerlendirip ona göre bir karar vermeyi düşünüyorum..

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
İşyerinin ısıtılmaması çalışanlara büyük bir saygısızlık. Şalterler atıyorsa şalter attırmayan bir ısınma sistemi kurmalılar.
Sağlığınızı riske atmayın. Başka bir işyeri araştırın.

Son düzenleme:

cvselim

🌱Yeni Üye🌱
hiç biyer dört dörtlük değil ki çık der biri bulucağın yerde başka sıkıntılar yaşarsın ama ısınma gibi basit bi problemi çözememekde çalışana büyük bi saygısızlık gibi Allah kolaylık versin

hmtgrphc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hangi memlekette olduğuna bağlı bu biir, ikincisi sartar kötü ise çıkmak gibi bir niyetin varsa önceden baska bir yerde is bulabileceksen çıkgit derim önceden zemini hazırla sonra git. SANA BİR TAVSİYE SÜREKLİ CV Nİ MESGUL TUT daimi olarak bir seyler biriktir derim.. ALLAH YARDIMCIN OLSUN,...

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışırken piyasan yüksek olur, işten çıkıp iş ararsan arızalı gözüyle bakar işverenler ucuza gidersin. yani gideceğin yerin şartları çok daha kötü olabilir. ya dedikleri gibi önce başka yerle anlaş sonra ayrıl. yada madem paranı alıyosun, iznini yapıyosun yani soğuk dışında şartlar iyi, kulis yap biraz. milleti galyana getir. hatta ben senin yerinde olsam müdürle konuşmadan gazlardım milleti. onlar söylensin biraz. sonuçta kimsenin soğukta çalışmaya bayıldığını sanmıyorum, çekiniyorlardır. onları bunu konuşmaya yönlendirirsen muhabbet arasında, kendi aralarında konuşmaya başlasalar bile kardır. kısa sürede sesleri yükselir;) aynısını bende yaşamıştım sonunda 3 tane ufo birden geldi:D gerçi bizim maaşı da vermiyodu diye sonunda ayrıldım işten ama olsun. son bi ay da olsa sıcaktı:)

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
* Dörtdörtlük yer yok diyen çıkabilir ama her problem eşdeğer değilki. Kışın sobayı yakmaktan aciz yerde ömür boyu çalışılmaz.

* Üşümenin geçerli sayılmadığı bir memleketimiz olmadığına göre kışın üşünüyorsa odanın ısıtılması şarttır.

* İşten "kışın sobayı yakmadıklarından üşüdüğüm için ayrıldım" dersen kimse sana arıza gözüyle bakmaz. Hiç merak etmeyin.

Elbette ayrılmadan önce bir plan yapmanız lazım. Bu kış idare edebilecek durumdaysanız çıkmazsınız. Yaz zaten üşümezsin ama bu arada ilanlara bakarsınız. Size uygun şartta bir işyeri buldunuz mu ayrılırsınız.

Son düzenleme:

sekerkokusu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.sgemuhendislik.com
Bir işveren olarak , patronunun yaptığını bırakın saygısızlık , insanlık dışı buldum. Ben çalışma arkadaşlarım üşürken , kendi odama çekilip nasıl çalışabilirim ? diye de sorguladım kendimi.

Keşke firmam kendi için de grafiker alabilecek kadar büyüyebilse de , size iş teklifin de bulunsam , durumunuza üzüldüm , arkadaşların söylediği gibi , şartları daha iyi olan başka bir iş aramak en mantıklısı , eğer maddi olanaklar yetersizse iş bulana kadar biraz sabırlı olmak lazım , Allah yardımcınız olsun.

gazeteciibrahim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.urfamatik.com
çık patronların karşısına herif gibi konuş, ya burayı ısıtırsın yada işi bırakırım de. ısıtmazlarsa bırak, rızkı veren Allahtır. Korkma.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Aynı sorun bir çok yerde var, hepimiz birden istifa edemeyiz ki, etsek bile aynı şartlarda çalışacak başkaları olacaktır O'nların da bu şartlarda çalışmayacağı garanti olsa sorun zaten çözülür ...

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım kendi elinle yazmışsın "Çalışma saatleri güzel haftasonu çalışma yok" otur oturduğun yerde.. çok üşüyosan giy bi yün fanile içine koy sıcak çayını kış dediğin şurda kaç ay al nisan bitti işte..

üşündüğü için mesai saatleri düzenli işten çıkılır mı başka yere gitsen de üşüme ihtimalin var ayrıca gecenin körüne kadar da çalışma ihtimalin var. hafta sonu işin var mı yokmu sormazlar mesai koyarlar hele bi gelme çekilir şey mi??

benim de çalıştığım yerde yazın klimayı köküne kadar açıyolar asıl o zaman montla oturuyoruz soğuktan yazın ortasında grip oluyoruz... üstelik dışarısı hamam gibi sıcakken odanın içi buz gibi olunca feci çarpıyor ne yapalım yazın üşüyoruz diye biz de ayrılalım mı..?

Mukadderat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım kendi elinle yazmışsın "Çalışma saatleri güzel haftasonu çalışma yok" otur oturduğun yerde.. çok üşüyosan giy bi yün fanile içine koy sıcak çayını kış dediğin şurda kaç ay al nisan bitti işte..

üşündüğü için mesai saatleri düzenli işten çıkılır mı başka yere gitsen de üşüme ihtimalin var ayrıca gecenin körüne kadar da çalışma ihtimalin var. hafta sonu işin var mı yokmu sormazlar mesai koyarlar hele bi gelme çekilir şey mi??

benim de çalıştığım yerde yazın klimayı köküne kadar açıyolar asıl o zaman montla oturuyoruz soğuktan yazın ortasında grip oluyoruz... üstelik dışarısı hamam gibi sıcakken odanın içi buz gibi olunca feci çarpıyor ne yapalım yazın üşüyoruz diye biz de ayrılalım mı..?

Bu olumlu bir yaklaşım herkes ne yazık ki her zaman istediği ortamı bulamıyor.

Öfkeyle kalkıp zararla oturmak da var işin içinde.