Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

charmap daki özel karekterler hatası ?

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
SA

Charmap.exe yi bilirsiniz ordaki kodları kopyala diyorum corele yapıştırıyorum hiç bir şey gelmiyor. neden acaba ? :smile:

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
SA

Charmap.exe yi bilirsiniz ordaki kodları kopyala diyorum corele yapıştırıyorum hiç bir şey gelmiyor. neden acaba ? :smile:

yadxo.jpg

oradan herhangi bir özel simgeyi kopyala yapıştır ile alamazsınız. tablonun en altında bulunan bölümde, almak istediğiniz sembolün üzerine tıkladığınızda kısayol tuş kombinesi çıkar.

örneğin ® bu sembolün kısa yolu ALT+174'dür. çalıştığınız program sayfasında text özelliğinde iken istediğiniz simgenin kısayolunu tuşlarsanız çıkar.

bu tür karakter tablosu corel de de var. text/insert symbol character (ctrl+F11)

Son düzenleme:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
CorelDRAW'ın içindeki Insert Character 'i de kullanabilirsiniz. Hem kopyala yapıştır yapmak zorunda kalmadan çift tıkla yazı alanına ekleyebilirsiniz.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
memoli4646 arkadaşım " oradan herhangi bir özel simgeyi kopyala yapıştır ile alamazsınız " demiş ama Charmap'ta istediğiniz karaktere çift tıkladıktan sonra "Kopyalanan Karakter" bölümünde seçtiğiniz karakter görünür bu durumdayken kopyala diyerek Corel Draw'da Text Tool seçili iken (imleç yanıp sönüyorken) yapıştır diyerek karakteri kopyalamanız mümkün ...

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
memoli4646 Unicode den Dolayı Kabul Etmiyor O Kodlarıda Bence Corel de Bulunan Bir Ayardan Dolayıdır ?

ZxxxE katılıyorum.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
sonuç olarak sorun çözümlendi bu durumda...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Önceki mesajımda anlattığım şekilde denediğin halde mi aynı durumda ? ...