Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çizgi Roman, Karikatür, İllüstrasyon Uzmanından

tmo

🌱Yeni Üye🌱
Her türlü çizgi roman, karikatür ve illüstrasyon ciddi şekilde yapılır.

Çizim örneklerimi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:
https://rapidshare.com/files/111772882/katalog.rar.html

cizimdc1.jpg

cizim1gi0.jpg

cizim2xa5.jpg

cizim3mv8.jpg

cizim4pl8.jpg

cizim5wv2.jpg

cizim6lp7.jpg

cizim7ee9.jpg

cizim8hw5.jpg

cizim9pt8.jpg

cizim10xl4.jpg

cizim11fo4.jpg

cizim12el8.jpg

cizim13lh1.jpg

cizim14jr2.jpg

cizim15jw4.jpg

cizim16jw2.jpg

Benzer konular

dinosaur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erdalakyol.com
bravo(!)

Her türlü çizgi roman, karikatür ve illüstrasyon ciddi şekilde yapılır.

bravo. gerçekten seni tebrik ediyorum. yaptığın işlerden dolayı değil. deli cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. şu meslekte fakülteyi de sayarsan tam 30 yıllık geçmişime rağmen kendime hala "usta" kelimesini yakıştıramıyorum. hala "yok canım, haşa, estağfurullah, teveccühünüz, yapma baba yav, yok canım daha neler..." gibi kelimelerle o mertebeyi ulaşılması zor kılıyorum. ama sizin gibi gençlerin (herhalde öylesiniz, en azından benden gençsinizdir.) çıkıp da "usta" kelimesini "şlap!" diye öylesine, dangadanak yapıştırmasına hayran kalıyorum yaa... lütfen söyler misin bu "usta" sıfatı nereden alınıyor. bu kadar kolay mı? çizdiklerinizi gerçekten bir üstada gösterdiniz mi? gösterip de icazet mi aldınız? öyleyse kimdir bu usta?
kızıyorum!
sanatçı kimliğine soyunan bir emekçi önce "gerçekten olmuş muyum?" diye sorgular kendini ve yaptıklarını. sonra yakıştırmaları başkaları yapar. kendisi değil.
bakınız genç arkadaşım, çizdiklerinizi gördüm. istek ve uğraş var. tebrik ederim. azimlisin. kutlarım.
ama eğer iyi bir illustrator olmak, hatta bu konuda ustalaşmak istiyorsan önce resmin temel unsurlarını hazmetmen lazım. nedir bu temel unsurlar : çizim, desen, anatomi, naturmort, perspektif, renk, leke, kompozisyon...
bunların da hazmı maalesef senelerle ifade oluyor.
şimdi genç dostum, başlığını yeniden değerlendirebilirsin. çünkü usta değilsin.
saygılarımla.