Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çok ünlü logolara sizin gözünüzle eleştiri

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu logo nedir? ne anlatmak ister?
garibim ağzı var dili yok, yapmış birisi atmış ortaya öbürüde tutmuş kabul etmiş.
bir konuşssa derdini anlatabilse...
ipragazqv8.png

arkadaşlar ben hep merak etmişimdir şu ipragazın logosunu kim yapmış ne anlatmak istemiş... benim gözünde 0 puan çeker...
ya sizin gözünüzde ?...
başka logolarıda yazabilirsiniz...

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
kırmızı ocağın yuvarlak kısmı mavi olanı da kenarı.
Mükemmel degilse de bir seyler anlatmis.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
ipragazin logosu bir hollanda firmasi olan primagazin cakmasidir bence https://www.primagaz.nl/ bu adresi incelerseniz anlarsiniz.Nasilki SQNY gibi firma var hani buda sanirim o sekilde.ancak tahmin ettiklerinden fazla buyuduler diye dusunuyorum

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Öyleyse buradan ipragaz firmasına seslenelim.:D

Gelin size bir logo yarışması yapalım. Taklit logodan kurtaralım. :D

logo.jpg
ipragazqv8.png

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
:D olabilir gercekten bi ortakliklari oldugunu sanmiyorum cunku primagazin resmi sitesinde boyle birseyden bahsetmiyor.Ama taklitmi ondanda emin degilim.Bu sadece benim bi fikrim aksini bilen soylesin.Cunku bu kadar buyumus bi firmanin taklit logo kullanmasi cok mantiksiz :) Daha aksama kadar sokaklarda neler goruyorum bi bilseniz aklima geldikce bu konunun altinda toplarim

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar ben hep merak etmişimdir şu ipragazın logosunu kim yapmış ne anlatmak istemiş... benim gözünde 0 puan çeker...
ya sizin gözünüzde ?...
başka logolarıda yazabilirsiniz...

Bir logo illaki bir anlam ifade edecek diye bir şartı yoktur. Arçelik geçtiğimiz yıllarda bir logo değişimine gitmiştir. Emin olun logoyu tasarlayan tasarımcı yüzlerce tasarım sunmuştur. Hepsi anlam ifade eden logolardır.Ama içinden neden en anlamsızı seçilmiş olabilir. Logo her zaman illaki yapılan işi anlatacak veya yazı karakterinden esinlenerek değişik figürler yaratılacak anlamına gelmez. Küçük bir figürde logo olabilir. Nasılki adidas nike arçelik vb. kurumsallaşma sürecini tamamlamış firmalar gibi.
Biraz karışık oldu ama demek istediğim logo illaki bir şey anlatmak için yapılmaz.Bir nokta bile logo olabilir bence

Teşekkürler

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir logo illaki bir anlam ifade edecek diye bir şartı yoktur. Arçelik geçtiğimiz yıllarda bir logo değişimine gitmiştir. Emin olun logoyu tasarlayan tasarımcı yüzlerce tasarım sunmuştur. Hepsi anlam ifade eden logolardır.Ama içinden neden en anlamsızı seçilmiş olabilir. Logo her zaman illaki yapılan işi anlatacak veya yazı karakterinden esinlenerek değişik figürler yaratılacak anlamına gelmez. Küçük bir figürde logo olabilir. Nasılki adidas nike arçelik vb. kurumsallaşma sürecini tamamlamış firmalar gibi.
Biraz karışık oldu ama demek istediğim logo illaki bir şey anlatmak için yapılmaz.Bir nokta bile logo olabilir bence

Teşekkürler

arkadaşım bu konuda haklı olabilirsin.
ama her işin bir kriteri var.
logo nasıl olmalıdır sorusuna verilecek cevap çok uzun.
ama sizin yukarıdaki deyiminize cevaben bir firmayı temsil edebilmeli.
ve tabiiki bir alam çıkarılabilmeli.
arçelik zaten kendini kanıtlamış. arçelik adı yada bir aygaz adı artık klişeleşmiş, bir ekol olmuştur. logoyoda çok ihtiyaçlarıda yoktur açıkçası.
hani mercedes gibi araba derlerya. bunun gibi bir şey yani.
mercedessin nesine lazım üç bacaklı yıldızı bu saatten sonra.
bilmem anlatabildimmi...

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
:D olabilir gercekten bi ortakliklari oldugunu sanmiyorum cunku primagazin resmi sitesinde boyle birseyden bahsetmiyor.Ama taklitmi ondanda emin degilim.Bu sadece benim bi fikrim aksini bilen soylesin.Cunku bu kadar buyumus bi firmanin taklit logo kullanmasi cok mantiksiz :) Daha aksama kadar sokaklarda neler goruyorum bi bilseniz aklima geldikce bu konunun altinda toplarim

ipragaz ve bizimgaz markaları primagaz grubuna ait markalardır. daha öncesi fransızlara ait olan primagaz Hollandalı bir firmaya geçmiştir. Türkiyede ki markalar olan Doğugaz ve bizimgaz yerel firmalarken Turgut Özal döneminde İpragaz bünyesine geçmiştir. Doğal olarak primagaz a ait olan logo Türkiye markalarında da uygulanmıştır. Sanıldığı gibi kopye değildir. Yinede istenilirse Volkan' ın dediği gibi logo yarışması yapılıp daha da iyi birşey yapılabilir. :p herkese iyi çalışmalar

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org

Teşekkürler

amblemle logoyu karıştırıyorsun sanırım
https://www.grafikerler.net/calisma...m-logo-logotype-arasindaki-farklar-t5837.html
sitede çok iyi bi anlatım var incelemelisin bence

arkadaşım bu konuda haklı olabilirsin.
ama her işin bir kriteri var.
logo nasıl olmalıdır sorusuna verilecek cevap çok uzun.
ama sizin yukarıdaki deyiminize cevaben bir firmayı temsil edebilmeli.
ve tabiiki bir alam çıkarılabilmeli.
arçelik zaten kendini kanıtlamış. arçelik adı yada bir aygaz adı artık klişeleşmiş, bir ekol olmuştur. logoyoda çok ihtiyaçlarıda yoktur açıkçası.
hani mercedes gibi araba derlerya. bunun gibi bir şey yani.
mercedessin nesine lazım üç bacaklı yıldızı bu saatten sonra.
bilmem anlatabildimmi...

ne kadar amatörce bi düşünce bu söylemlerine şaşırdım
seninde yukarda verdiğim linki okumanı tavsiye ederim

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
ipragaz ve bizimgaz markaları primagaz grubuna ait markalardır. daha öncesi fransızlara ait olan primagaz Hollandalı bir firmaya geçmiştir. Türkiyede ki markalar olan Doğugaz ve bizimgaz yerel firmalarken Turgut Özal döneminde İpragaz bünyesine geçmiştir. Doğal olarak primagaz a ait olan logo Türkiye markalarında da uygulanmıştır. Sanıldığı gibi kopye değildir. Yinede istenilirse Volkan' ın dediği gibi logo yarışması yapılıp daha da iyi birşey yapılabilir. :p herkese iyi çalışmalar

Kopyadan çok yarışma kısmı beni ilgilendirdiğinden... Ne diyeyim şimdi. :D

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
amblemle logoyu karıştırıyorsun sanırım
https://www.grafikerler.net/calisma...m-logo-logotype-arasindaki-farklar-t5837.html
sitede çok iyi bi anlatım var incelemelisin bence

ne kadar amatörce bi düşünce bu söylemlerine şaşırdım
seninde yukarda verdiğim linki okumanı tavsiye ederim

arkadaşım bende sizin verdiğiniz linkte logo nedir ne değildir kısmını okudum.
öncesindede okudum sonrasındada.
ben bunlardan farklı bi iafade kullanmadım k.
açıkça logo için kriterler vardır. firmayı temsil edebilmeli dedim.
sadece büyük firmaların artık adının artık bir logo haline geldiğini ifade edebilmek adına son cümlelerimi sarfettim.
mercedes örneğide bunun için, aygaz yada arçelik.
logo kriterlerine bende ayenen verdiğiniz linkteki gibi harfiyen katılıyorum.
sanırım yanlış anlaşıldım o kadar.