Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel de Bir Resmi Nasıl Vektörel Hale Çevirebilirz?

_FhR_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.genckaihl.com
Corel de Bir Resmi Nasıl Vektörel Hale Çevirebilirz?
bunun bir yöntemi varmı??
Ben lazer makinesiyle ahşap üstüne işleme yapıyorum
diyelim ahşap üzerine bir manzarıya lazerle kazıcam bunun için ben
resmi import ettikden sonra bitmap e çeviriorum tabi resmin yüzde 90 ı
sadece düz siyah oluyor bunu da lazerde yazdığım zaman çok karışık oluyor
benim istediğim resmi vektörel hale çevirebiliyormuyuz yada bitmap e çevirirken
daha düzgün bi şekilde çevirebiliyormuyuz
şimdiden teşekkürler...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel'de trace bitmap yöntemi ile raster görüntüyü vektörel bir şekle dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem ile düzgün bir vektöre dönüştürmek, resmin çözünürlüğünün iyi olmasına bağlıdır...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
CorelDRAW'da bitmaps - trace bitmap menüsündeki seçenkeleri deneyebilirsin.

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
29255267dp6.jpg

77713301aq2.jpg

36276554ds7.jpg

Sanırım açıklayıcı olmuştur. İyi çalışmalar.

canbaz18

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler arasyas resimli anlatman daha açıklayıcı olmuş
Ben corel 12 kullanıyorum corel 12 de de aynı şekilmi oluyo.baktım ama yapamadım

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
trace bitmap diğer versiyonlarda da var...
35548743nr8.jpg

meşguf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım resimli daha iyi olmuş.benim senden bir ricam var.mustafa ismini resim olarak kaydedip corel de vectore çevirebilirmisin.bunun sebebi acaba bizmi ayarlamaları tam yapmıyoruz da corelin trace özelliğinin kötü olduğunu düşünüyoruz.ben mustafa ismini çevirdim daha doğrusu (m)harfini ele alalım.harfin düz yerlerinde bile doğru sonuç alamadım.yani siyah beyaz bir harfi bile vectore çeviremiyosa bir işe yaramaz.ama vector magic sitesine bakıyorum renli işlerde bile mükemmel sonuç veriyo.kısacası bu ricamı yapıp burada gösterebilirsen ve ayarlarınıda anlatabilirsen çok makbüle geçer.saygılar

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
84528363je4.jpg

64064737ju8.jpg

40139865ev0.jpg

Aslında corel çok güzel sonuçlar veriyor, tabi bu işlem için en önemli kısım vektörele çevirilecek imajın dpi bazında kalitesidir. Resim kalitesi ne kadar yüksekse programın algılaması okadar kolaylaşır ve detayları rahatça çevirebilir. Yani ilk önce resim kalitesine bakılmalı bu işlem yapılmadan. Daha sonra işlenecek alanın çevirilebilmesi için corel kendi içinde ayarları kullanıcısına sunar; line art, logo, detailed logo, clipart, low quality ve high quality image gibi. aynı zamanda smoothing ve detail ayarlarıyla ince ayar yapılmasına olanak sağlar. Değişik ayarlarda deneme yaparsanız güzel sonuçlar alacağınıza inanıyorum. İyi çalışmalar dilerim.

bera beran

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu vektöre çevirme işini corel 12'de nasıl yaparız?

meşguf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler arkadaşım.zahmet verdik sanada

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
meşguf; rica edrim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. bera beran; corel 12 için bi değişiklik olacağını zannetmiyorum, kontrol panelinde bulamadıysan bitmap menüsü altında trace bitmap alanını ara kesin oralarda biyerdedir :) kolay gelsin

meşguf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arasyas kardeşim tekrar teşekkür.sence başarı oranı nedir.mustafa ismli vector u fontla kıyasladığımızda sanki yüzde yüz olmuş gibi gözüküyo.ben şöyle yaptım fontu 600 punto yaptım(dpı gibi puntoda büyük olursa o kadar güzel olur diye düşündüm) bu arada x4 ile yapıyorum.dpı 600 yaptım ve convertledim.line art seçeneği ile traceledim.sonuç iyi.büyültünce pürüzler ortaya çıkıyo ama yinede iyi.benim asıl diyceğim biz bunu bilgisayarda yapıyoz.peki dışardan bir el yazısını alsak bunu nasıl ve kaç dpı ile tarıycaz hangi formatta alıp hangi formata çevircez vs. böyle bir işlem nasıl omalı.bu konuda bilgin varsa baştan sona seçenekleri ile birlikte anlatabilirmisin.saygılar

Mustafa Cetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu iş için en iyisi İllustartor bence ;)
direk cizime dönüştürüyor live trace iLe bi dene derim