Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw mı Illustrator mü?

• Adobe Illustrator Kullanacağım

Oy: 326 43.2%
  • Corel Draw Tercihimdir.

Oy: 390 51.7%
  • Ben Gelenekçiyim Freehand' e Devam...

Oy: 39 5.2%

• Kullanılan toplam oy
    755

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehand bitti. Corel'e geçmem mümkün değil İllustrator'den devam...

corleone74

🌱Yeni Üye🌱
Bende üzülerek illustrator diyorum. Ama gönlüm corel i bırakmamamktan yana. ben corel den devam ediyorum

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Freehandin pratikliğinden nasıl vazgeçebilirim ki?

can_grafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
her zaman her yerde en büyük corel :D

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
corel bencede ama illustratör de yabana atılmıycak kadar degişik çözemedim hala :d kolay gele

everest19

🌱Yeni Üye🌱
hem cdr hemde ai cok iyi kullaniyorum, her ikisinin de cok farkli ozellikleri var, ornegin blend olayi, cdr bu konuda kesinlikle bir numara, ai kendini gelistirmesi lazim, ayrica contour olayindada bence cdr bir numara

amaa, bunlarin haricinde ai tek tutarim, su anda kullandigim tek program diyebilirim, fh, cdr ve ai arasinda bence kesinlikle ai kullanmalisiniz.

calisma bittikten sonra "overprint preview" secenegine bayiliyorum, binmeleri inmeleri :) her seyi baskidan once inceleyebiliyorum.

cizimleri rahat kullanimi rahat ozellikleri fazla, bide hizalama olayini duzenlerlerse hersey cok guzel olacak

matri "corel i iyi kullanıyorum" u biliyorum anlamında mı kullandın. öyleyse bildiğinden emin misin? corelde öğreneceğin çok şey var bence araştır...

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
bence her iki programında yeriii ayri ikisinide kullanıyorumm ikisinide severek kullaniyorum ayrim yapamam.

EsKiYa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ilıstratör fakat Corelden vazgeçemem :D
oyum corele

lugedas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel. Diyorum noktayı koyuyorum.

tasagraf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tasagraf.com
Adobe Macromedia'yı alarak Freehand'in 11 versiyondur hala tamamlamadığı bir çok eksiği olması gerektiği toparladı (en basit örnek lens uygulaması). CorelDraw da bazı konularda geçmişteFreehand den iyi olmasına rağmen hala bir çok eksiği var. En önemlisi stabil çalışamaması. 14 üncü versiyonu çıkardılar fakat Corel kullanan bir insana sorduğunuzda 11 in üzerine pek birşey koymadığını söylüyor-ki bencede öyle. Benimöncelikli tercihim her zaman illüstrator-en güzel ve en sebeplerinden biriside şu anki cs3 versiyonu ile geldiği noktada path ve nokta hakimiyeti. Çizim ve illüstrasyon yapımında kilit özellik önemine sahip ve diğer programların hala yapmadığı bir özellik.

Ben yaklaşık 8 yıldır yıldan beri işime ve çalıştığım ortama göre 3 programıda kullandım-halada 3 ünüde kullanıyorum. Fakat illüstratorün şu anki geldiği konum Photoshopun yerine dahi kullanılacak kapasiteye sahip olması bence. Photoshop un yeri her zaman ayrı tabi :)Fakat şu an illüstrator de bir kataloğu rahatça çalışabilirsiniz-hatta çoklu sayfa şeklinde çalışarak.

Son söz benim öncelikli seçimim İllüstrator dür.

Kurtuba

🌱Yeni Üye🌱
Şöyle bir düşününce Corel'in Adobe ile atbaşı gitmesi pek ihtimal dahilinde değil gibi. Mac için Win paralelinde sürüm çıkaramayan bir şirketin piyasayı elinde tutup yenilikler getireceğini düşünmek biraz zor. İleriyi düşünenler bence Ai ile ciddi ilgilenir.

Adobe çok ciddi bir şirket. Dolayısıyla oyum Ai'den yana.

G-ART

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
5 senedir Freehand kullanıyorum ve hala daha kullanıyorum.

Geçişim tabiki OGS ile Illustrator.

Neden KGS ile Corel'e geçeyim ki. :)

graphicshop

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel Draw diyorum.Program hem yapımcısında hemde kullanıcısında birikimli olarak çok yol kat etti.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
İllustratör ile başladım, freehand'le devam ettim.
Corel mi? :) sadece ismini duyuyorum:D
Bundan sonrası içinde İllustratör olacaktır seçimim.

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
5 senedir freehand'i kullanıyordum ama neredeyse gömmüş bu yüzden yeni programı seçtiğimi ıllustartor'u geçiyorum çünkü çok memnunum oyum ıllustartor ;)

nightmare4

🌱Yeni Üye🌱
ikisini alıp denedim ikisnin de yeni kullancısıyım bemim hoşuma giden corel oldu