Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel draw x5 çıktı sorunu!..

grafi_mehmet

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar CorelDraw X5 te yazıcıdan çıktı aldığımızda vektörel objeleri kırık kırık çıkartmakta X4'te alınan çıktı ile X5'te alınan çıktı arasında çok fark var!

Yani X5 te alınan çıktılar sanırım vektörel değilde image olarak alıyo!

Bi X4'te bide X5'te çıktı alın ne demek istediğimi anlıcaksınız!..

Bunu nasıl düzelte bilirim LÜTFEN YADRIM!..

Cevap Yazan arkadaşlara şimdiden tşk ederim!..

Benzer konular

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazıcıların markasına ve modeline özel yazılım dili vardır. Bu örnek test çıktısı alırken teferruatlı olarak yazar. Hp,Xerox, Kyocera gibi yazıcılar bu sorunu vermezler. Sizin yazıcınız ya çok eski modeldir, yada piyasası olmayan bir yazıcıdır. Bu yazıcıların bazıları sorun vermezken bazıları x5 ile yazılım uyuşmazlığı yapabilirler. Yada bilgisayarınızda 64 bit işletim sistemi varsa özellikle de win7 bu tür sorunlarla sık sık karşılaşılabiliyoruz. Bu sorunun çözümü yazıcıyı farklı bir model olarak tanıtmaktan geçiyor. İnternetten kontrol edip yazıcınızın işlemcisine eşdeğer bir yazıcı modeli bulup kurmaktır. x5 çoklu işlemci desteği istediği için halen çözülmemiş sorunları var ve gün geçtikçe de çoğalıyor.İlk çoklu işlemcili bir bilgisayarınız var mutlaka. Buda bazen programın coklu islemci desteğini kullanamıyor. Genelde diğer daha gelişmiş bilgisayarlarda bu sorunun çıkma olasılığı daha düşüktür.

ddijitalci

🌱Yeni Üye🌱
ben çok çıktı aldım, hem x4 hem de x5 te. uzun sürmesi dışında bir sıkıntı yaşamadım. büyük bir ihtimalle o sıkıntı yazıcıdan kaynaklanıyordur.