Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw'da contour ve oval yazı acilll...

ŞAHİN REKLAM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar folyo kesime yazı hazırlicam folyo kesim yapanlar bilir yazıya kontür atma olayı vardır yani photoshoptaki stroke gibi ama kesime bu nasıl yapılıyor bide kesime yollarken kontürle yazının kendisini ayrı ayrı yollamanız gerekiyo bunu nasıl ayırırım ve son olarak oval yazı nasıl yapabilirim çok acilllll yardıma ihtyiyacım var

Son düzenleme:

Benzer konular

ceren_121212

🏅Acemi Tasarımcı🏅
contour verdikten sonra yazının üstüne sağ tıklayıp break contour apart seçenegini seçin bu ayırmanıza yardımcı olacak sanırım

varisoglu

🌱Yeni Üye🌱
merabalar
bizim makinada bu işi corelde hazırlayıp atıyoruz oda şöyle oluyo
c 4
m 96
y 22
m 0
renk koduyla
hairline bi çizgi atıyosun ve eps olarak makinaya yolluyosun direk o renkteki yerleri kesim algılıyo kolay gelsin ...

ŞAHİN REKLAM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilgilendiğin için teşekkürler contour olayını senin söylediğin gibi yaptım hallettim sadece oval yazı yapımı kaldı

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardes bi tane daire ciz yada herhangi bir egri ciz kalemle yada tools bolumunden herhangi bir aracla twxt/fit to text path i tikla yaziyi sekle gore getirir.kolay gelsin avatarimin altindaki teraziyi tiklaman yeterli :D:D

ŞAHİN REKLAM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş verdiğin bilgi için teşekkür ederim ama ben senin yazdığın isimleri ayrıntılı bilmiyorum yeni kullanıyorum coreli twxt felan anlamıyorum

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
valla bende tam anlatiym diycem benimkide hollandaca kardes program.
simdi bi tane cizgi ciz yada kenardaki yuvarlaktan daire ciz.Sonra yazini yaz.Yani text.Daha sonra yukarida secenekler var bikactane.Ordan text menusune greceksin.Text menusunden asagi bisey sarkar ordan fit to text path diye bi secenek var.Onu tikla ve siyah bi ok belirecek daha sonra dairenin ustune tikla

ceren_121212

🏅Acemi Tasarımcı🏅
oval yazıyıda bir daire çiz sonra yazının üstüne tıkla text menüsünden fit to pece secenegini seç zaten orda küçük resimlerden ne yapılacağını anlarsın ordan oval biçimini alır metni yola yerleştir anlamında ki bu yardım eder galiba sana :) :S