Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw'da Karşılıklı Sayfa Açma

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Corel Drawda'da indesign gibi dergi, katalog vb çalışmalarınızda sayfaları yan yana açıp çalışabilmek için;

Tool>Options>Document>Layout ve burada Facing Pages seçeneğini işaretliyoruz.

Birde tüm sayfaları aynı ekranda görmek var burda tasarımsal bir işlem yapamıyoruz ama sayfaların yerlerini değiştirip, silip yada kopyalamasını yapabiliyoruz. Bunun için ise;

View> Page Sorter View seçeneğini seçmemiz yeterli

Buna benzer bi soru görmüştüm aradım fakat bulamadım aynı konu mevcut ise konu silinebilir.

Bilgiler Alıntıdır...

Benzer konular

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
anlatım için teşekkürler...

meleqk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler bu bilgi işime yaradı :)

ozgurc34

🌱Yeni Üye🌱
Selam
Facing pagesi açmaya çalıştığımda seçenekler işaretlenemez geliyor. Yani bu opsiyon aktif değil. Bu neden olabilir. Bilmediğim bir trik mi var. Ancak boş sayfa açtığımda opsiyon aktif. Sayfa boyutu ile ilgili bir şey mi acaba. Çalışma sayfası 225x315 olarak ayarlı. Çalışmaya başlamadan önce mi bu opsiyonu aktif etmek mi gerekirdi bilemiyorum. Sayfam şuan 24 sayfada.
Bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinrim. X5 kullanıyorum. SP3 kurulu değil
teşekkür

barracuda35

🌱Yeni Üye🌱
Bilgi için teşekkür ederim sürekli katalog yaptığım için eminim çok işime yarayacak ama bir türlü iki sayfayı yan yana görmeyi başaramadım ( bir kere yaptım ama nasıl başardım tekrar yapayım derken yine beceremedim :D ) bir detaylı anlatım yaparsanız bana çok büyük bir yardımda bulunmuş olursunuz