Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'de pdf yaparken golgeli alanların cıkmaması sorunu

yeldaa0606

🌱Yeni Üye🌱
Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Ben corel X5 te cok sayfalı bir iş hazırlıyorum. Sorunum şu ki bazı yazılara ve alanlara drop shadow bazı alanlara da transparency uyguluyorum. Pdf yaparken bunların hiçbirini göremiyorum. Ayrıca bitişik sayfa düzeninde çalışıyorum ve sayfalar pdf yaparken birbirine karışıyor. Sayfaları tek tek çalışmak dahamı iyi olur.

Benzer konular

serkanbens

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tek tek çalışmak daha iyi ama bu seferde pdf yaparken tek tek uğraşcaksınız.matbaa ayrı ayrı pdf kabul edermi bilmem.İndesign öğrenme şansınız varsa öğrenin. Corelde 10 yapacağınız 50 sayfalık çalışmayı İndesign'da 5 günde bitirin. veeeee sorunsuzz bitirin. :)

yeldaa0606

🌱Yeni Üye🌱
Cevabınız için teşekkür ederim. Indesign uzun süredir kullanmıyorum. Su anda acil olarak bir yabancı dil kitabı hazırlamaya çalışıyorum. Kitabı bitirince hem pdf hemde Corel halini teslim etmem gerek. Drop shadow ve transparency sorununu çözebilirsem benim için çok iyi olacak.

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
transparan ve drop shadow verdiğiniz yerleri bitmap menüsünden convet to bitmap tan resolation 300 dpi color mode cmyk ve transparent background u seçersiniz sorununuzu halledersizin diye düşünüyorum.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar. Ben corel X5 te cok sayfalı bir iş hazırlıyorum. Sorunum şu ki bazı yazılara ve alanlara drop shadow bazı alanlara da transparency uyguluyorum. Pdf yaparken bunların hiçbirini göremiyorum. Ayrıca bitişik sayfa düzeninde çalışıyorum ve sayfalar pdf yaparken birbirine karışıyor. Sayfaları tek tek çalışmak dahamı iyi olur.

ayrıca sayfaları arka arkaya sayfa 1-2-3- olarak çalışırsanız daha iyi olur.