Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel'den freehand'e

ehamuscu

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar

bu konularda cahil olmamdan ötürü zaman zaman yardımlarınıza ihtiyacım oluyor, bilgilerinizi esirgemezseniz sevinirim.

şimdi sorun şu: corel'de yapılmış bir bülten şablonu var elimde. Benim yapmam gereken aynı şablonu kullanarak resimler ve yazıları değiştirmek yoluyla yeni bir sayı yapmam. lakin corel kullanmayı sevmiyor, aynı zamanda kendisini bilmiyorum. he freehand'i deli gibi mi kullanıyorsun derseniz, o da yok ama iç güveysinden hallice.

soru da şu: ben bu lanet corel dosyasını freehand'e attığımda nolacak? eğer kötü şeyler olacaksa olmaması için ne yapmalıyım. Ve matbaaya tekrar corel'de açılacak şekilde nasıl yollarım? yada tiff yapıp yollasam matbaa için bişey değişir mi?

şimdiden teşekkür ederim :smile:

Benzer konular

oomlet

🌟Usta Tasarımcı🌟
farklı kaydedip ai 8 i seçerseniz freehande atabilirsiniz ama her zaman düzgün gelmeyebilir
menüden publish to pdf diyip pdf olarak da kaydedebilirsiniz
tiff olarak da exportlayabilirisiniz

ehamuscu

🌱Yeni Üye🌱
dostum öncelikle ilgin için teşekkür ederim. lakin pdf veya tiff olarak kaydettiğimizde sanırım vektörel olarak gelmeyecek benim karşıma. umuyorum diğer opsiyon faydalı olur.

seda0340

🌱Yeni Üye🌱
corelde kopyalayıp freehande yapıştırmayı denediniz mi? ben illustratorden freehande öyle bir kaç şey aktardım da.. :))

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
pdf yapabilirsiniz vektörel bir uzantıdır ıllıstrator 8 de yapabilirsiniz ancak yazıları tanıtmanız gerekli ama siz freehandde yazıları değiştireceğinizi söylemişsiniz bu sorun değil ozaman bende freehand kullanıyorum çokta memnunum ama ılıstratorüde merak etmiyor değilim pekçok uzantıyı açabiliyor ve resmi vektörel hale düzgünce çevirebiliyor neyse freehanden de memnun kalacaksınız buna eminim.