Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel'den Quark'a export yapılır mı?

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm. ben Corel X5 kullanıyorum. export seçeneğini açtığımda Quark'ın çalışma dosyasının uzantısı olan QXP seçeneğini göremedim. ekrana gelen seçeneklerden Quark'ın kendi içine import edebileceği bir export seçeneği var mı? teşekkürler.

Benzer konular

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunu bilmenin yolu su. Calistigin programlarin amacini bilmek.

Meslegi hanesinde grafikerim diyen birine bu cevabi vermek istemezdim.

Ekmegini kazanmana saygim var, ama emek harcayarak kazanmana daha saygim olacak.

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
meslek hanemde grafiker yazıyor diye 5 yıldızlı biliyoruz demedik yani. hepimizin bildiği ve bilmediği konular vardır. ayrıca corel'in o kadar büyük bir çerçevesi var ki, herkesin corel'in tamamını bilmesi uzun zaman alacak bir şey.
bildiklerimizi bilmeyenlerle paylaşırsak kendimizden bir şey kaybetmeyiz diye düşünüyorum. :wink:

sersenis

🌱Yeni Üye🌱
freelens enerjinizi boşa haracayacağınıza soruya bir çözüm geliştrseydiniz bizde size saygı duyacaktık. En iyisi enerjinizi "grafiker olunmaz doğulur" adında bir dernek açarak ordaki faaliyetleri yürütün :) bırakın biz birbirimize yardımcı oluruz

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
olayı tırmandırmak ve yukarılara taşımakla ne kazanım olabilirki?
çözüm verene saygı duymak, çözüm vermeyene kızmak bu olmadı,
meslek ilkeleri vardır, hayat bakış açısı gereği etik bulmuyordur,
yinede kızmak yerine saygı çercevesinde teşekkür etmeyi bilmek gerekir.
bence...

ARTI1

🌱Yeni Üye🌱
Iyi bir grafiker iyi bir programcı değildir
iyi bir programcı iyi bir grafiker değildir

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freelens arkadaşımız sayesinde konu dağıldı. zannedersem o da yaptığının yanlış olduğunu ve bu sitenin amacının bilgileri paylaşarak hep beraber gelişmek olduğunu anlamıştır.

neyse sorumu tekrar sorayım ve eğer bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımını alayım?

"slm. ben Corel X5 kullanıyorum. export seçeneğini açtığımda Quark'ın çalışma dosyasının uzantısı olan QXP seçeneğini göremedim. ekrana gelen seçeneklerden Quark'ın kendi içine import edebileceği bir export seçeneği var mı? teşekkürler."

not: site yönetimi eğer izin verirse aynı başlığı Quark başlığı altında açmak isitiyorum.

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
.eps olarak kayıt yapıp Quark'ta kullanabilirsin.

blackcat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
seabis nickli arkadaşa verdiği bilgi ve emeği için çok teşekkür ederim. ben de gazete tasarımı yaptığım için Quark'a şöyle bir göz ucuyla bakmıştım ama hemen hemen hiç bir bilgim yok. ben gazetemi corel x5'de yapıyorum.

ilk başta corel'deki gibi menülerde import seçeneği bulamadığım için seabis nickli arkadaşımın tarif ettiği şekilde eps dosyasını çekemedim. biraz karıştırınca resim import eymeyi çözdüm. benim gibi quark'ta çok acemi olan arkadaşlara belki faydam olur diye kısaca anlatayım.

quark'taki menülerden file-new-project yolundan proje sayfası oluşturduktan sonra sayfada sağ tıklıyoruz. açılan menüden content-picture diyoruz ve ortasında bir çarpı olan bir pencere oluşuyor. sonra bu pencereye sağ tıklayıp get picture'yi seçiyoruz ve bilgisayarımızdaki istediğimiz resmi seçiyoruz. böylece eps dosyasını quark'a import etmiş oluyoruz. bir quark acemisinin bu açıklaması inşallah birilerinin işine yarar. saygılar.