Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ders: İllustrator'de oval çerçeve içine yazı yazma

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar. Bu dersimizde oval çerçeve içine yazı yazmayı anlatacağım size.

Öncelikle yeni bir sayfa açıp elipse tool ile oval çerçevemizi çizip window menüsünden colo seçeneğini seçip çerçeve rengini veriyoruz.

Sonra window menüsünden stroke seçeneği seçip çerçevemizi kalınlaştırıyoruz (kalınlık ve incelik ayarı size kalmış)

Bir sonraki adımda object menüsünden move yi seçip (horizontal ve vertical ayarları 0 olacak) copy diyoruz aynı çerçeveden bir kopya daha alıyoruz.

İkinci bir kopya aldıktan sonra Type on a Path Tool u işaretleyip kopya aldığımız çerçevelerin en üstte olanının üzerine tıklayıp yazımızı yazıyoruz.

Ve sonuç bu. Sonra color seçeneğinden yazıya istediğiniz rengi verebilirsiniz.

Başka bir derste buluşmak üzere herkese kolay gelsin. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Senin de gözüne gönlüne sağlık musti. :)

voiceofmyviolin

🌱Yeni Üye🌱
anlatım için teşekkür ederim ama Type on a Path Tool bunu yaptıgımda yazım oval olmuyo bir alt sıraya geçiyo...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
anlatım için teşekkür ederim ama Type on a Path Tool bunu yaptıgımda yazım oval olmuyo bir alt sıraya geçiyo...

Resim olarak yükleyebilirsen sana yardımcı olmaya çalışırım, bir yerinde yanlışlık yapmış olabalirsin.

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Elinize sağlık. Benim gibi yeni başlayanlar için güzel bir ders ama biraz uzun anlatım olmuş. Bir de şunu soracağım. Bu yazıyı yazabilmeki için şeklin illa kopyasını almak mı lazım? Corel'de böyle bir şey yok da onun için...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Elinize sağlık. Benim gibi yeni başlayanlar için güzel bir ders ama biraz uzun anlatım olmuş. Bir de şunu soracağım. Bu yazıyı yazabilmeki için şeklin illa kopyasını almak mı lazım? Corel'de böyle bir şey yok da onun için...

Evet çünkü aynı elipsin üzerine yazarsanız otomatik olarak yazı alanına dönüşür ve çerçevesiz olur.

erbilge

🌱Yeni Üye🌱
Ben beceremedim. Bende Türkçe Cs4 yüklü.
Yuvarlağı seçtikten sonra "Yazım / Yola Yazma" menülerini seçmem gerekiyor galiba. Ancak Yola yazma aktif olmuyor...

biglion

🌱Yeni Üye🌱
eline sağlık ilk basta ama ,
ben yazıyı yazdığım zaman yazı alttaki cerçeveye ortalamadı.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık ilk basta ama ,
ben yazıyı yazdığım zaman yazı alttaki cerçeveye ortalamadı.

Çerçeveden kopya alırken horizontal vertical 0 olacak sizinki kopya alırken kaymış biraz. :D