Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
arkadaşlar...

geçen yıl temmuz ayında Troyjet marka 250lik Xaar kafa baskı makinesialdım. O günden bugüne kadar yazık ki boya kesme sorunlarıyla uğraşıyorum.

İşi basarken farklı yerlerde ve ne zaman olacağı belli olmayan şekillerde boya kesiyor. Örneğin, kırmızı bir işte magentayı kesiyor sonra devam ediyor. veya lacivert bi yazıda örneğin maviyi kesiyor. bazen tam boy kesebildiği gibi bazen de 5-10 cm. kesip devam ediyor. en son turuncu zemin bastım, yine magentada sorun yaptı.

6 aydır denemdeiğim çözüm yolu kalmadı. üstelik makinem halen daha garanti kapsamında ve işin komik tarafı servis de olayı çözemedi. komik bahanelerle işi geçiştirmeye çalışıyorlar.

benim tahminim xaar kafada sorun var. ama bazı arkadaşlar da makinenin voltajıyla ilgili olabilir dediler.

acaba bilen arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...
--------------------------------------------------------------------------------

SIZE BIR DOSYA YOLLAYACAGIM. BU SORUNLA ILGILI BIR VIDEO. IZLEDIKTEN SONRA SORUNUN AYNISI OLUP OLMADIGINI BANA ILETIRSEN SEVINIRIM. ONA GORE YANLI SBIR HAREKET YAPARAK MAT OLMAYALIM. :)

HayaLiko

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba işyerimize Hp2015 model yeni bir yazıcı aldık yanlız 112 gr. aydıngere bozuk çıkarıyor çizilen işi. ayrıca % 10 görmek istedigim tramı % 40 yapıp cıkarmazsam aydıngeri tram görünmüyor ne yapmam gerekir? bunun bir çözümü varmıdır 92 gr. aydınger kullanmak zorunda kalıyorum. yeni bir yazıcımı almam gerekli eğer öyleyse hangi marka hangi modeli almalıyım ? ve birde yeni bir tarayıcı alacağım kaliteli birşey olsun istiyoruz teşekkürler.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba işyerimize Hp2015 model yeni bir yazıcı aldık yanlız 112 gr. aydıngere bozuk çıkarıyor çizilen işi. ayrıca % 10 görmek istedigim tramı % 40 yapıp cıkarmazsam aydıngeri tram görünmüyor ne yapmam gerekir? bunun bir çözümü varmıdır 92 gr. aydınger kullanmak zorunda kalıyorum. yeni bir yazıcımı almam gerekli eğer öyleyse hangi marka hangi modeli almalıyım ? ve birde yeni bir tarayıcı alacağım kaliteli birşey olsun istiyoruz teşekkürler.

1) Baskıda renk degerı olarak :
C:100
M:100
Y:100
K:80
olarak ayarlayıp cıktı almayı dene.

2) Malzemen rutubet almış olabilir. Yeni malzeme kullan.

Yeni yazıcı ve ya tarayıcı almak istersen CANON - EPSON - XEROX modellerinden seçmeni tavsiye ederim.

https://www.grafikerler.net/troyjet-dijital-makinemde-boya-kesme-sorunu-t11265.html

bu adreste sorunumu ayrıntılı olarak yazdım.

yardımcı olabilirsen sevinirim.

teşekkürler...

https://rapidshare.com/files/95565118/MOV01907.MPG.html

BU LİNKTEN VİDEOYU AL VE IZLE SORUN BU MU ?

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Merhaba geçenlerde yazmıştım mimaki için servis varmıdır diye bizim aradagımız şey modifiye ile mimaki jv4ü tekstile basar hale getrmek(bayrak basmak için) bunu yapabilrmisiniz 2. ise biz bu makinelerde boya konusunda sorunlarımız oluyor çinden ve koreden getirdigimiz sublimasyon dispers boyaları ile sonuca gidemedik sizin tavisiye edebileceginiz boyalar varmıdır çinde üretim yapanlardan teşekkürler kolay gelsin

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba geçenlerde yazmıştım mimaki için servis varmıdır diye bizim aradagımız şey modifiye ile mimaki jv4ü tekstile basar hale getrmek(bayrak basmak için) bunu yapabilrmisiniz 2. ise biz bu makinelerde boya konusunda sorunlarımız oluyor çinden ve koreden getirdigimiz sublimasyon dispers boyaları ile sonuca gidemedik sizin tavisiye edebileceginiz boyalar varmıdır çinde üretim yapanlardan teşekkürler kolay gelsin

Mimaki JV 4 ü modifiye ile tekstile baskı yapar hale getirmek için ya paranız çok yada vaktiniz.. Direk kumaşa basan fixe üniteli makinalar var onlara bakın.. www.atpcolor.com Boyadada şu an en verimli boyalar Stork 'un boyaları tek dezavantajı piyasadan pahalı olması. Çinliler boya işini tekstilde beceremiyorlar ve kullanılan 3. parti boyalar makinalarda sürekli problem çıkarıyor bu problemlerde çin malı makinalarda oldugu gibi 3-30 masrafla geçiştirilemiyor örn.. Mutoh ana kart 3.500 euro mimaki de aynı civardadır sanırım...

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net

Slm. Kumaş farklı bir zemindir. Her kumaşa baskı mümkün değildir. Hammaddesinde plastik oranı yüksek kumaşlara baskı yapabilrsin farklı kumaşlarla test alıp deneme yapmalısın. Ayrıca baskı esnasında boya değerlerini 50 ila 70 arasında kullanırsan biraz olsun netlik artar. Bu makinelerin teknik özelliklerinde bu baskılara yer yoktur. Değişim ise çok masraflı olacağından TEX makinelerinden almanı tavsiye ederim.

İYİ ÇALIŞMALAR.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Mimaki JV 4 ü modifiye ile tekstile baskı yapar hale getirmek için ya paranız çok yada vaktiniz.. Direk kumaşa basan fixe üniteli makinalar var onlara bakın.. www.atpcolor.com Boyadada şu an en verimli boyalar Stork 'un boyaları tek dezavantajı piyasadan pahalı olması. Çinliler boya işini tekstilde beceremiyorlar ve kullanılan 3. parti boyalar makinalarda sürekli problem çıkarıyor bu problemlerde çin malı makinalarda oldugu gibi 3-30 masrafla geçiştirilemiyor örn.. Mutoh ana kart 3.500 euro mimaki de aynı civardadır sanırım...

Merhaba açıkcası sonunda nihayet modifiye ettik mimaki jv4 ü ve tekstile basar hale geldi çok fazlada uğraşmadık açıkcası hazırlıklar falan filan 15 gün sürdü şu an baskı yapıyoruz ve sonuçlar gayet şık 40-60 bin euro civarındaki texjetler ve d-gen makinelerin bi benzerini sadee 8 bine mallettik biraz kaçak inşaat gibi gözüksede makinemiz deki sonuç gayet süper birde açıkcası düşünüyorumda bukadar paralar vermeye degermi ?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba açıkcası sonunda nihayet modifiye ettik mimaki jv4 ü ve tekstile basar hale geldi çok fazlada uğraşmadık açıkcası hazırlıklar falan filan 15 gün sürdü şu an baskı yapıyoruz ve sonuçlar gayet şık 40-60 bin euro civarındaki texjetler ve d-gen makinelerin bi benzerini sadee 8 bine mallettik biraz kaçak inşaat gibi gözüksede makinemiz deki sonuç gayet süper birde açıkcası düşünüyorumda bukadar paralar vermeye degermi ?

UMARIM UMUTLARIN GERÇEKLEŞİR. HARCADIĞIN PARALARI GERİ KAZANIRSIN İNŞALLAH. HADİ HAYIRLISI.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟

Fixe ve blanket olayını nasıl hallettiniz peki? Dışarıdamı yapıyorsunuz? Sonuçlar sizin açınızdan tatmin edici ise kutlarım.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
UMARIM UMUTLARIN GERÇEKLEŞİR. HARCADIĞIN PARALARI GERİ KAZANIRSIN İNŞALLAH. HADİ HAYIRLISI.

Sağol arkadaşım temennin için gayet iyi bi süreçteyiz dur durak vermeden baskılarımızı yapıyoruz müşterimizden olumlu cevaplar alıyoruz herkese kolay gelsin....

zyr

🌱Yeni Üye🌱
dostum benim sorum şu olacak
bizde graptech plotter var diyelim biz baskı makinesinde bir insan resmi bastık köşelere crop çizgileri attık bunu plotterta kesmek için ayarları biliyormusun

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
dostum benim sorum şu olacak
bizde graptech plotter var diyelim biz baskı makinesinde bir insan resmi bastık köşelere crop çizgileri attık bunu plotterta kesmek için ayarları biliyormusun

optik göz varmı plotterda. Crosları görecek mi ? Biz baskes yokken baskının dışına corelde cızgı atardım sonra baskıyı plottera takar vektorelı kesıme verırdım. Bu cok ınce bır ayar ıster. Ama makınende optık goz varsa iş görür. !?

herkez makinesinden memlun galiba :)

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Fixe ve blanket olayını nasıl hallettiniz peki? Dışarıdamı yapıyorsunuz? Sonuçlar sizin açınızdan tatmin edici ise kutlarım.

blanket olayı yok çukur açtık altına makinenin 5cm kadar ve alttarıfndan ısı geçiriyoruz kurutmak için daha sonra fixe olayını ayrı bi yerde yapıyoruz sonuçları çok güzel...

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
türküm doğruyum çalışkanım hesabı :) cok sevındım ıyı calısmalar.

cenkreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaslar.makinada bugunler sorunlar cikmaya basladiacil yardiminiza ihtiyacim var.bu seferde mavi kafalarin baski yaparken 10-15 cm bir arka 2 kafanin birden boyayi kesmesi sizce neden olabilir.makinanin markasi infiniti YF-1232 III XAAR126 KAFA- 12 kafa.baski yaparken bütün renkler boya atiyor mavide atiyor ama 10 - 15 cm baski yaptikdan sonra arkadaski 2 kafanin boyasi birden kesiliyor.sadece öndeki mavi kafa atiyor.2 yildir makinayi kullaniyorum ilkez böyle bir sorunla karsilastim.topraklamam var güc kaynagim var.sizce bu sorun nedendir yardim ederseniz sevinirim.simdiden tskr ederim.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba arkadaslar.makinada bugunler sorunlar cikmaya basladiacil yardiminiza ihtiyacim var.bu seferde mavi kafalarin baski yaparken 10-15 cm bir arka 2 kafanin birden boyayi kesmesi sizce neden olabilir.makinanin markasi infiniti YF-1232 III XAAR126 KAFA- 12 kafa.baski yaparken bütün renkler boya atiyor mavide atiyor ama 10 - 15 cm baski yaptikdan sonra arkadaski 2 kafanin boyasi birden kesiliyor.sadece öndeki mavi kafa atiyor.2 yildir makinayi kullaniyorum ilkez böyle bir sorunla karsilastim.topraklamam var güc kaynagim var.sizce bu sorun nedendir yardim ederseniz sevinirim.simdiden tskr ederim.

Bu sıralar havada aşırı bir rutubet var. Bu sebepten topraklama zayıf kalıyor. Elektriklenme yaptığından makinede bu problem haline geliyor. Topraklamayı kontrol et zayıfsa data kablosunun yanından kafalara direk topraklama çek. Sorun giderilir...

İyi çalışmalar

Problemi Olan Yok mu :) ?

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar aranızda hiç Mutoh Albatros 54 PJ-1304NX baskı makinesi kullanan varmı.
bu makine 2000 ve 2003 yılına kadar satmış.şunda üretilmiyor.benim sormak isteğim şey nasıl bir makinedir.performansı ve baskı kalitesi nasıldır.
ikinci el birtane düşeş var.acaba alınabiliecek bir makinemedir.lütfen kullanan arkadaşlar cevap yazsın.teşekkürler.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
mutoh vaktinde çok iyi makineydi. Baskı kalitesi iyidir. Ancak gözle görmeden yorum yapamam. Seninde dikkat etmen için bir tavsiye verebilirim. Hızlı modda 2PASS baskı yap. Görüntüye bak. gözüne kestirirse al. Burada kimse görünmeyen makina hakkında yorum yapmamalıdır. Kararı kendin vermelisin. Umarım hayırlısı olur...