Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hakans

🌱Yeni Üye🌱
murat eklesene beni

Moderatör tarafında düzenlendi:

asistansz

🌱Yeni Üye🌱
benim tekwin bir makinem var makine kapaaçtığımız zaman ters tarafa gidip çarpıyor
başka bir işlem yapmıyor error 6 hatası veriyor ne yapmalıyım

fotoedip

🌱Yeni Üye🌱
selamın aleyküm
kardeş bende jetto marka 320 lık makina var
sorun
1-baskı yaparken kafa aniden fren yapıp duruyor bastıgımız baskı çöpe gidiyor
her yolu denedim (data kablosunu degiştirdim,encoderi degişitirdim,encoder okuyucuyu degiştirdim vs.vs bir türiü düzeltemedim
2-verdiğim ölçüden eksik basıyor (gerçi step ayarıyla o srunu çözmeye çalışıyorum ama kalıcı degil)
bu konularda yardımcı olursanız memnun olurum

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
benim tekwin bir makinem var makine kapaaçtığımız zaman ters tarafa gidip çarpıyor
başka bir işlem yapmıyor error 6 hatası veriyor ne yapmalıyım

Setup ayarlarından makinenin HOME bölümünü bul ayar kısmından ayarlamayı yapabilir sorunu giderebilirsin.

selamın aleyküm
kardeş bende jetto marka 320 lık makina var
sorun
1-baskı yaparken kafa aniden fren yapıp duruyor bastıgımız baskı çöpe gidiyor
her yolu denedim (data kablosunu degiştirdim,encoderi degişitirdim,encoder okuyucuyu degiştirdim vs.vs bir türiü düzeltemedim
2-verdiğim ölçüden eksik basıyor (gerçi step ayarıyla o srunu çözmeye çalışıyorum ama kalıcı degil)
bu konularda yardımcı olursanız memnun olurum

1- Makinenin iskelet aksamındaki vidaları kontrol et. Sebebi makineler baskı esnasında ani duruş yapıp geri dönerken makinede titreme olur bu esnada ENCODER den DATAyı okuyamaz ise okuyamadığ bölüme ya boye atmaz ya da göremediği için hareket etmez.

2- Branda mesh vs baskı yaparken ki STEP ayarı farklıdır Folyanunki farklıdır. Malzeme kalınlaşmış olabilir. FEED COMP. ayarlarınıda kontrol etmeni tavsiye ederim. Bu sorun aynı zamanda pas açıklığı yada binmede yapabilir.

hari27

🌱Yeni Üye🌱
slm hocam ben gaziantepte reklam firmasında çalışıyorum MYJET makine kullanıyoruz.
makinedeki sorun en son myjet ve photoprint programını silip kurduktan sonra baskılar koyu çıkmaya başladı nedenini bir türlü bulamadım önceleri bu sorun yoktu

geçen hafta g.antepteydim. keşke o zaman haberım olsaydı ugrardım mutlaka. boya degerlerını kontrol et yanlış .icc kullanıyor olabılırsın.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
slm hocam ben gaziantepte reklam firmasında çalışıyorum MYJET makine kullanıyoruz.
makinedeki sorun en son myjet ve photoprint programını silip kurduktan sonra baskılar koyu çıkmaya başladı nedenini bir türlü bulamadım önceleri bu sorun yoktu

setup ayarlarından boya değerlerini kontrol et. %100 verior olabilir. 60-70 lere getirmen yeterli.

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅

doğru profil seçmen önemli output profile ve linearization table ın aynı değerde olmasına dikkat et

graf_106

🌱Yeni Üye🌱
slm bana cok acıl fleks kaploları lazım atamec yolun eger bır gun burdura duserse aklında olsun senı bekleyen cok problemlı bır makınam var eger yolun duserse burdur dızayn reklama bı ugrarsan sevınırım

yurdakulbayrak

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba;Bu siteye yeni üye oldum ve foruma ilgimi çektimi çekti.Benim makinenin sorunu baskı yapıldığında harflerin kenarlarına boyanın tozlanması.Bu sorun uzun zamandır var ve yazılarda daha belirgin oluyor.Bu konuda yardım edebilecek biri varsa bana ulaşırsa sevinirim.iyi çalışmalar..

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba;Bu siteye yeni üye oldum ve foruma ilgimi çektimi çekti.Benim makinenin sorunu baskı yapıldığında harflerin kenarlarına boyanın tozlanması.Bu sorun uzun zamandır var ve yazılarda daha belirgin oluyor.Bu konuda yardım edebilecek biri varsa bana ulaşırsa sevinirim.iyi çalışmalar..

makine xaar kafalı mı ?

fotoedip

🌱Yeni Üye🌱
slm xaar kafalar için degişil modeller varmış mesela
Xaar 128/80 Xaar 128/80-W Xaar 128/40-5.5 Xaar 128/40-8.3 Xaar 128/40-W
gibi bu modelleri nasıl anlayacgız ve bütün xaar makinalara uyumlumudur
eniyisi hangisi dir

hıkmet1

🌱Yeni Üye🌱
slm atamec hayırlı işler dılerım ben ıspartadayım ben bu sekterde calısmak ıstıyorum servıs konusunda servıs konumunda herhangı personel eksıklıgınız varsa ben mumkunse muracak etmek ıstıyorum ben kucuklukten berlı reklam sektorundeyımve 5 yıldırda dıjıtal makınelerle calıstım ve arzalaraı hep kendım gıderdım bazı eger uygun gorursenız sızınle calısmak ıstıyorum saygılarımla tel ************
slm yurda kul bayrak senın abı makınen toz seklınde dagıtıyorsa bılkı voltajardandır baska sorunun yok ok voltajlardan ayarlarsan sorunun kalmz ok ıyı calımalar sıze dılerım

slm hıkmet unlu nasılsınız nerden acab ben ısparta ararsanız gorusebılırz ************* ıyı calısmalar 5 yıldır makıne kullanyorum

BABAYORGUN51

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlar benim makinanınkafaları tıkanmış neyapabilirim acabaa

cenkreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaslar bende infiniti YF 1232 III dijital baski makinam var.infiniti boya kullaniyorum.boya vidonlarinin üstünde F.Y.UNION yaziyor.bu boya infinitinin gercek boyasimi?esas sorunuma gelelim mavi kirmizi ve siyahda baskı yaparken boya pıhtılasmıs gibi duruyor.ve aralardinda udak bir beyazlik yani dolyonun beyazligi kaliyor bir sac telinden biraz kalin beyazlik kaliyor.bunu devamli yapiyor.bu sizce neden olabilir yazdimci olabilirseniz sevinirim

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
çalıştıgın ortamda hava hareketi çok fazla toz malzemeye yapışıyor ve baskıda toz aolan yerlerde beyazlık oluyor. Infınıtı bır CHALLLENGER markasıdır. Orjın boyaların uzerınde CHALLENGER yazar. Ayrıca oda sıcaklıgını tekrar kontrol et. Pırtılasma nemden yapar ve boyaların yere temas etmedıgınden emın ol.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
slm bana cok acıl fleks kaploları lazım atamec yolun eger bır gun burdura duserse aklında olsun senı bekleyen cok problemlı bır makınam var eger yolun duserse burdur dızayn reklama bı ugrarsan sevınırım

elimden gelen yardımı yaparım. adresı aldım :)