Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mcakmaklar

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar
mutoh osprey 75" makine için PMC firmware ihtiyacım var. makinede şu an 4.09 kurulu fakat benim daha düşük bir versiyon yüklemem gerekiyor. Hata mesajı vermeksizin makine herşeyi normal iken baskıya girmiyor. kendi testini almıyor. servis menüsünden baskı yapabiliyor testlerini alıyor ama standart kullanıcı menüsünde hiç hareketi yok. yazılımla ilgili bir sorun yaşadığımı düşünüyorum ve test için istiyorum. yorum ya da yardımlarınızı beklerim. saygılar...

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
selam arkadaşlar
mutoh osprey 75" makine için PMC firmware ihtiyacım var. makinede şu an 4.09 kurulu fakat benim daha düşük bir versiyon yüklemem gerekiyor. Hata mesajı vermeksizin makine herşeyi normal iken baskıya girmiyor. kendi testini almıyor. servis menüsünden baskı yapabiliyor testlerini alıyor ama standart kullanıcı menüsünde hiç hareketi yok. yazılımla ilgili bir sorun yaşadığımı düşünüyorum ve test için istiyorum. yorum ya da yardımlarınızı beklerim. saygılar...

Kullandığınız makinenin çift DONGLE lı olabilir. Biri makineyi opsiyonel kılar diğeri programı. Programdan baskı alınca baskı üzerine TEST VERSİON 1.1 gibi yazı atıyor mu ?

tayfun__

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler sign follow xaar 128+ 8 kafa kullanan makinem var kafa üzerindeki kart yandı,bu parçayı nereden bulabilirim?

mcakmaklar

🌱Yeni Üye🌱
Kullandığınız makinenin çift DONGLE lı olabilir. Biri makineyi opsiyonel kılar diğeri programı. Programdan baskı alınca baskı üzerine TEST VERSİON 1.1 gibi yazı atıyor mu ?

ilginize teşekkür ederim. fakat sorun heater board la alakalı oldğunu yeni tesbit edebildik. komplike bir hata hiç alakasız bir yerden çıktı. servisle çözeceğiz inşallah.

venüs

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.venustudio.com
Merhaba atamec izmir ce reklam bizde roland var sp-540 sj-740.Bizim sorunumuz sj-740'da

baskı yaparken malzemenin dışına lc mürekkebi bırakıyor arasıra lm de oluyor damlatmalar baskıya gelmiyor ama 105cm lik malzeme taktıgımda 100cm iş bastıgımda damlatmayı 105cm in içine yapıyor işin sonunda buna çözüm bulamadım.ayrıca kafalar çıkışında caplerede mürekkep bırakıyor yogunluk lc de ama lm de var.ısından olabilir dedim ama ısı normal.yardım edersen sevinirim saygılar.

Kafa ömrü dolmuş olabilir. Makinaya giren elektriğin topraklamasını ölçtürün.
Vinil baskıdan sonra damlatma yapıyorsa kafalarda vinil tüyleri yapışmış olabilir.
Kafa temizliği yapın.

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merabalar.
Lyric marka 2,5 metrelik baskı makinam var.
Bu işte yeni olduğum için başka özellik söyleyemiyorum.Makinayı inceledim.
Model numarası falan yazmıyor.

Sorunum ise makinayı açtığım zaman kendisi park (flash) yaparken mekanizmayı yüksek bir sesle çarptırıyor. ve err 26 (makininanın sol tarafında motorun olduğu yerde bulunan dijital gösterge) hatası alıyorum ve makina öyle kalıyor. Sensörü çalışıyor ama niye çarptırıyor anlamadım. İlgilenirseniz çok sevinirim....

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
film veya sensör

arkadaşım bu hata birkaç sebepten olabilir birincisi sensör ama çalışıyor diyosun sensörün kablolarını kontrol et belki lehim yerlerinde veya soketinde temassızlık olabilir;ikincisi sensörün okuduğu film şeridi onu iyice temizle kolonya veya alkol ile sakın solventle silme ve sensörün film şeridine iyice oturup oturmadığını kontrol et ;son olarakda yine olmazsa kafa mekanizmasını sağa sola götürüp getiren motorun kömürlerini kontrol et eğer yine olmazsa makinanın garantisi varsa servisi çağır yoksa biz sana servis çıkaralım profilimde iletişim bilgilerim mevcut mail atarsın . . . hadi sana kolay gelsin

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sn msteknoloji ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgileri elimden geldiğince yapmaya çalışacağım. Farklı bir durum olursa patronumla görüşüp eğer onay verirse sizinle irtibata geçmek isterim.
İlginize tekrar teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim..

memoside

🌱Yeni Üye🌱
vutek..

arkadaşlar sektörde çok deneyimli değilim... bana vutek' e alternatif olacak yada parasını hak eden makina markası konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
sevgilerimle..

HAKKANEN4

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
izmirdetabelareklam.com
partner marka makina sorunu

partner (WIT color digital) marka baskı makinamız var 250 lik bir baskımızda baskı operatörümüz ruloya dikkat etmemiş ve rulo sonu gelmiş sıkışmış kafa da yarıda kaldı. şu an berbat durumda renk kesiyor ve baskı brbatdurumda kafa kartının zarar görebileceğinden şüpheleniyoruz ???

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
partner (WIT color digital) marka baskı makinamız var 250 lik bir baskımızda baskı operatörümüz ruloya dikkat etmemiş ve rulo sonu gelmiş sıkışmış kafa da yarıda kaldı. şu an berbat durumda renk kesiyor ve baskı brbatdurumda kafa kartının zarar görebileceğinden şüpheleniyoruz ???

bu sorunu cözerimkartta kayma olmus olabılır ancak deneyımı olmayan bırının kurcalamasını tavsıye etmem eger tamam bak dersen bana ulas hakan. Benı tanıyorsun MURAT.

arkadaşlar sektörde çok deneyimli değilim... bana vutek' e alternatif olacak yada parasını hak eden makina markası konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
sevgilerimle..

Hp Scitex XL 1500 bu makıne parasını hakkyla verıyor ama fıyatı var. ama 5 tane vutek eder.

Merabalar.
Lyric marka 2,5 metrelik baskı makinam var.
Bu işte yeni olduğum için başka özellik söyleyemiyorum.Makinayı inceledim.
Model numarası falan yazmıyor.

Sorunum ise makinayı açtığım zaman kendisi park (flash) yaparken mekanizmayı yüksek bir sesle çarptırıyor. ve err 26 (makininanın sol tarafında motorun olduğu yerde bulunan dijital gösterge) hatası alıyorum ve makina öyle kalıyor. Sensörü çalışıyor ama niye çarptırıyor anlamadım. İlgilenirseniz çok sevinirim....

stop pimini kontrol etmelisin. Stop calısmıyorsa kafa carpar. Yok o saglam dıyorsan o zaman kabloları kontrol et. ENCODERe boya sıcramıs olabılır kafanın durması gereken yerdeki alanı temızle. (fılm serıdı gıbı) baska konuda yardımcı olabılırım

tayfun__

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu sitede yeniyim.baskı makinası ile ilgili bir konuda sorum olacak.malzemeyi yukarı aşağı hareket ettiremiyorum.pcden komutu verdiğim halde hiç bir hareket yok.bunun sebebini öğrenebilirmiyim?

xccdark

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben reklam işinde yeniyim ve geldiğimde makinada yani Roland PNC 1100 Camm-1 (plotter) marka da hata var baskı yapacağı sıra Command ERR 2: Wrong number of parameters uyarılı hata alıyorum bu hatanın sebebi ne olabilir ve bunu makinayı corelde nasıl kullanabiliriz? şimdiden teşekkürler

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
msj silinmiştir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

tayfun__

🌱Yeni Üye🌱
benim sorunumun step motor ile ilgisi yok söktüm driverlerle birlikte götürdüm iki mekanizmada çalışıyor.

ikarabacak

🌱Yeni Üye🌱
selam merhabalar bende dgi 220 lik omega jet var yazıları içine kayık basıyor kalipre ayarını yaptım doğru ama yazıyı dışına taşırmadan içten gölgeli gibi basıyo bunu neden
yapıyo makinanın teknik sıkıntısı ne yardımcı olursan sevinirim

corneas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar sorunlarınızı söylüyorsunuz, konuyla bilgisi olan arkadaşlarda yardımcı olmaya çalışıyor. Benim merak ettiğim sorunu çözülen arkadaşların çoğu bir teşekkür bile etmiyor biraz daha duyarlı olsak fena olmaz mı