Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Disk Full hatasına çözüm

mersindost

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın C disk'inde 1.2 gb yer kalmış.Bu yüzden 30 MB'lık bir psd açtığımda bu alan 500 MB'a iniyor ve photoshop disk dolu uyarısı veriyo.

Bilgisayarımın C disk'inde hiçbirşey yok.20 GB'lık alana sahip.Herşeyi D'ye atmıştım.C'de sadece yüklü olan programlar var (program files içinde) 12 13 tane de program yüklü.Bu kadar program nasıl 20 GB'ı dolduruyor anlamıyorum.

Bazen C'deki boş alan miktarı yükseliyo bazen azalıyo. Günlük temizlik ve bakım yapıyorum.Gereksiz dosyaları siliyorum.Çerezleri siliyorum. v.s v.s (Tune Up ile)

Şimdi ne yapmam lazım PS'nin bu uyarısını iptal etmek için? (yeni bir hdd alın demeyin de :crying: )

Teşekkürler.

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Programı kaldırıp yeniden kurmayı dene.. Bu kez D sürücüsüne kurmayı deneyebilirsin..

korkaks

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
t.me
arkadaslar ben bu yolu kullanıyorum sorunu cozmus oluyorum ama bi bakın isterseniz
photoshop açılırken ctrl+alt tusuna basılı tutuyorum ve karsıma ekteki resimdede gozuktugu gibi çalışma alanını seçin geliyo ve oradan tercih yapıyorum
https://img5.imageshack.us/img5/7765/balksz1nkm.jpg
balksz1nkm.jpg

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
aynı sorun bendede oldu c den document and setting içerisinde temp klasörü var onları temizle geri dönüşüm kutusunuda boş tutmaya çalış düzelecegini düşünüyorum..veya c diskinin 20 gb alanını 25-30 yap hiç bir sorun kalmaz d de bilgilerin pek yoksa c ye alan ayır biraz daha derim. umarım sorun düzelir.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Demeyin demişsin ama yeni bir harddisk al artık HDD ler çok ucuzladı.500 GB HDD ler yaklaşık 90 - 100 $ a bulabilirsin.320 GB ler is 60 - 70 $ seviyesinde.Şimdi nedersek diyelim geçici bir çözüm olacaktır.2 gün sonra yine aynı sorun çıkacaktır.Yeni bir HDD alarak kalıcı bir çözüm buabilirsin.

msergek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
preference den strach diskini startup değil d: sürücüsü yap, eğer yerin varsa tabiiki. o zaman PS temp dosyasını d: sürücüsünde oluşturur.

nosradamus

🌟Usta Tasarımcı🌟
" Başlat > Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Disk Temizleme " yolunu izleyerek pc de gereksiz dosyaları temizleyebilirsin, bir de Sistem Geri Dönüşüm noktaları vardır, bunlarda pc de çok fazla yer kaplar, bu noktaların en yenisini elinizde tutup eskileri de disk temizleme ekranından üstteki sekmelerden Diğer Seçenekler sekmesinden silebilirsiniz. Zaman zaman bu yöntem Harddiskinizde oldukça fazla yer açabiliyor. Ben pc de 3 ay temizlik yapmamıştım ve disk temizleme sonucunda pc de 50 gb kadar yer açıldı. :)

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Ps kullanırken disk full hatasını vermesinin sebebi amaçsızca oluşan Ps temp dosyalarıdır.
C:\Documents and Settings\Bilgisayar adı\Local Settings\Temp klasörünün içindeki Photoshop temp yazan dosyayı silersen sorunun ortadan kalcakatır. Tabi bunu yapmadan önce araçlar/klasör seçenekleri kısmından gizli dosyaları göster seçeneğini aktif yapman gerekiyor.
Photoshop'un bu temp dosyalarının boyutu 500mg ile 10 gb arasında değişkenlik gösterebiliyor ve birden fazla olabiliyor.

mersindost

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim önerileriniz için.Birkaç deneme yapacam.Artık sonra dediginiz gibi mecbur bir HDD alacam. Tekrar teşekkürler

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Benim bilgisayara yeni 250 GB lık SSD taktım 140 Gb boş alan varken programın tmp dosyası alanın neredeyse tamamını dolduracak kadar şişmiş. Böyle saçma sapan bir durum var malesef. :[

Çözümü ise bir arkadaşın daha dediği gibi PS in çalışma alanını yeriniz daha genişse yedek disk (D,E, vs) olarak seçmeniz olabilir. Şahsen 1 TB lık diski seçtim yarın onu deneyeceğim ne kadar doldurabileceğim diye. Haberdar ederim.

Geçmiş olsun.

burakby

🌱Yeni Üye🌱
Bu tarz problem ile bende karşılaşmıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Piriform CCleaner programının işe yaradığını düşünüyorum. Programın kendisini ücretsiz temin edebilirsin. Sistem klasöründen temp dosyası silmek pek sağlıklı olmayabilir.