Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dünya Su Günü Afiş Tasarım Yarışması

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆

T.C.

ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ​

"DÜNYA SU GÜNÜ" AFİŞ YARIŞMASI
SU- SAĞLIK BİLGİSİ-HALK SAĞLIĞI

(22 Mart 2008)

KONU: Su- Sağlık Bilgisi-Halk Sağlığı

AMAÇ: 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek
Su- Sağlık Bilgisi-Halk Sağlığı konusunda bilgi düzeyinin artırılmasını sağlamak.

KATILIM KOŞULLARI

1.
Yarışma seçici kurul dışında herkese açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 adet afiş çalışmasıyla katılabilir
2.
Yapılacak afiş çalışmaları 50x70 cm. ebadında olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
3.
Afişlerin hazırlanmasında her türlü çizim, grafik, boyama, yapıştırma, bilgisayar çalışmaları, vs. kullanılması serbesttir. Ancak yapılan çalışmaların basıma uygun nitelikte orjinal olarak hazırlanması esastır. Ayrıca afişlerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmış bir yayın içerisinde yer almamış olması gerekmektedir. Aksi durumda afişler değerlendirme dışında tutulacaktır.
4.
Afiş çalışmaları üzerinde "22 Mart Dünya Su Günü" ibaresi ve "DSİ Amblemi" mutlaka yer alacaktır. Katılımcılar DSİ ambleminin orijinal çizimlerini www.dsi.gov.tr internet adresine girerek temin edebilir. Ayrıca katılımcı kompozisyon bütünlüğüne bağlı olarak belirlediği sloganı da afiş üzerine işleyebilir. Afiş çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacaktır. Ancak her afiş çalışmasının arkasında katılımcının adı, adresi ve telefonu açık olarak yazılacaktır.

ÖDÜLLER

Kurul değerlendirmesi sonrasında dereceye giren afişlerin yapımcıları plaket ve para ile ödüllendirilecektir. Ayrıca değerlendirme sonrasında dereceye giren afişler içerisinde uygun görülen afişin basımı sağlanacak ve ülke çapında dağıtılacaktır.
Birincilik ödülü : plaket ve 1000 YTL
İkincilik ödülü : plaket ve 750 YTL
Üçüncülük ödülü : plaket ve 500 YTL

Ayrıca değerlendirme sonrasında uygun görülmesi halinde teşvik için mansiyon ödülleri verilebilecektir.

* Yapıtların geri verilmesi

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen yapıtlar dışındaki tüm yapıtlar elden teslim edilir. İade işlemi sonuç bildiriminden 10 gün içinde yapılacaktır.
Sergi için ayrılan eserler ise DSİ çalışmalarında kullanılmak üzere arşivlenecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ VE TESLİMİ

Yapılan afiş çalışmalarının değerlendirmeye alınabilmesi için zarar görmeyecek şekilde paketlenerek posta ile veya elden aşağıdaki adrese en geç 05.02.2008 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ADRES:
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı İsmet İnönü Bulvarı.
06100 Yücetepe/ANKARA
TEL: (0312) 425 33 09 - 417 83 00/2150 � 2561- 2857
FAX: (0312) 419 64 30

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
paylaşım için teşekkurler ben bu yarışmaya katılmayı usunuyorum acaba bu yarısmaya katılacak arkadaşlar burada sergilemesi çok iyi olur...

FoxyCrea

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Afişin dijital çıktısını mı kendi orjinal psd dosyasını mı teslim edeceğiz? Baskıya hazır halde demiş ama, görüntüyü basılı bir şekilde de görmek istiyorlar mı onu anlayamadım?

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayalin ötesi,benim anladığım kadarıyla sanırım kendimiz bastırıp göndereceğiz,;çünkü şöyle bir cümle geçmiş'' ad,soyad ... afiin arka kısmına yazılacak '' yani basılı olan birşeyin arkasına yazacağız.
ben de aslında katılmak isterim,tüm katılacak arkadaşlara başarılar,bol ilham diliyorum.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
u konuda ki gereksiz mesajlar silinecektir
başınıza her ne gelmiş olursa olsun bir devlet kurumunun yapacağı organizasyonu bu şekilde kirletemezsiniz
buna forumda daha fazla izin vermeyiz

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir sorum olacak?

arkadaşlar, ben de şimdi bu konuya takılmış durumdayım;şöyle ki, afişleri nasıl ,yani ne şekilde dsi'ye ulaştıracağım?
daha önce katılan var mı ,ya da bu konuda bir fikri olan, ben resim dosyası, ya da şu koni şeklindeki(ismi aklıma gelmiyor birtürlü) uzun kutuların içine koyup yollamak. rulo yapmak gerekicek bunu için. acaba bu bir sorun olur mu? kargolarda 50cm x 70cm boyutlarında afişim hasa r görmeyeceği bir paketleme şekli mevcut mu bunu bilen arkadaşlar vaesa paylaşmasını çok isterim. şimdiden teşekkür ederim.

barkos

🌱Yeni Üye🌱
yarışmaya çıktı (50x70) ebatında afişlerler katılacaksınız..arkasına kimlik bilgilerinizi yazıcaksınız..kargo, posta yoluyla yada elden teslim edilebiliyor..telefonlarından gonderilecek adres ve kişi bilgileri alabilirsiniz...yalnız geçen seneye kadar bu yarışma kurum içindeydi..bu sene harkese açılmış...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar, ben de şimdi bu konuya takılmış durumdayım;şöyle ki, afişleri nasıl ,yani ne şekilde dsi'ye ulaştıracağım?
daha önce katılan var mı ,ya da bu konuda bir fikri olan, ben resim dosyası, ya da şu koni şeklindeki(ismi aklıma gelmiyor birtürlü) uzun kutuların içine koyup yollamak. rulo yapmak gerekicek bunu için. acaba bu bir sorun olur mu? kargolarda 50cm x 70cm boyutlarında afişim hasa r görmeyeceği bir paketleme şekli mevcut mu bunu bilen arkadaşlar vaesa paylaşmasını çok isterim. şimdiden teşekkür ederim.

Teslim adresini telefon ile öğrenebilirsiniz.
gönderinizi pvc su borusuna koyarak göndeririniz. Böylece zarar görmeyecektir.
Fotoğraf yarışmalarında kullandığım bir paketleme yöntemi.

Herkese başarılar.

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler

hakan kalmış iyi fikir, su borusu,teslim adresini biliyorum;afişin gönderilme tekniğin de tereddütlerim vardı,sağolun. yardımlarınız için.