Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En İlginç Graphtec Sorunu

decoart

🌱Yeni Üye🌱
Yalaşık 6 ay önce dağıtıcı firmadan(A ve A Endüstriyel Teknoloji Ürünleri Makina San Tic Ltd Sti) Graphtec CE5000 kesici plotter aldım. 1 ayı aşkın bir süredir makinede problem var ve firma bir türlü sorunu çözemiyor. Her türlü test yapıldı makinenin değişmeyen parçası kalmadı neredeyse ama sorunu çözemediler. Bunun üzerine makinenin yenisiyle değiştirilmesini istedim ancak hiçbir gerekçe göstermeden, sorun olduğunu ve çözemediklerini kabul etmelerine rağmen, yeni bir makine vermeyeceklerini söylediler.

Konuyu yargıya taşıyacağımı söylediğimde ise A ve A firma yetkilisi SEÇKİN KEŞKEK bana; hiçbir şey yapamayacağımı gerekirse makineyi kasıtlı olarak 1 ay boyunca serviste tutacaklarını, 30 iş günü dolmadan teslim edeceklerini ve 2 gün sonra tekrar bozulacağını ve tekrar 30 gün serviste tutacaklarını, bunun kendilerinin yasal hakkı olduğunu, böyle bir zararı göze alamayacağımı söyledi.

A ve A firması şu an hiçbir telefonumuza cevap vermiyor, sesimizi duyduklarında telefonu yüzümüze kapatıyorlar. Graphtec America'ya ve Japonya'ya şikayetlerimizi ilettik. Ticaret odası ve sanayi bakanlığında gerekli girişimleri yaptık. Bir sonraki aşama ise ticaret mahkemesi olarak görünüyor.

Ticaret ahlakına hiçbir şekilde sığmayan bu davranışı başkalarının da A ve A firmasından zarar görmemesi adına burada yazıyorum. Graphtec almadan herkesin sanırım bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Benim ağzım yandı sizinki yanmasın.

Benzer konular

stickerizm_ir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
geçmiş olsun meslektaşım Allah yardımcın olsun !

erdalkoseler

🌱Yeni Üye🌱
değerli arkadaşım, piyasadaki duyduklarıma göre graphtec markası en iyi ürün, bunun yanında A ve A firmasıda mutlaka çözüm üreten ve bulan bir firmadır. makinelerinin arkasında onlar kadar sıkı duran ve destek veren bir firma görmedim. senin işinde bir yanlışlık olsa gerek, belki direk firma yönetimi ile görüşmelisin. biz her zaman çözüm bulduk ve hizmetten çok memnunuz.

siss

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende makınem graftek tır sımdıye kadar bır sorun olmadı demekkı buda kötü sansın ama sana yardımcı olmaları gerekıyor... arkadasım dedıgı gıb bır ust yetkılıyle gorus derım

decoart

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için teşekkür ederim. Sorun şu makine köşeli ve yuvarlak desenleri keserken sorun çıkarıyor. Özellikle yuvarlak desenlerde başladığı noktada kesimi bitirmiyor bu da parçaların ayıklarken ayıklanan parça ile beraber kalkmasına sebep oluyor. Bu sorun en başta yoktu kullanmaya başladıktan 5-6 ay sonra çıktı. Corel ve Illustratorda kesim alırken bu sorunu yapıyor.
Avea kesinlikle çok ilgisiz üstelik yetkili ismi vererek söylediklerini de yukarıda birebir yazdım. Bunun üzerine hala "makinelerinin arkasında duran firmadır, mutlaka çözüm buluyorlar" gibi sözler hiç de anlamlı değil.
Firma yetkililerinin forumlarda kendilerini aklamaktansa müşterilerinin sorunlarıyla ilgilenmeleri daha doğru olacaktır kanısındayım.

esoydan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende yakşalık 4 yıldır graphtec ce3000 serisi plotter kullanıyorum, dünden beri aynı sorunu yaşıyorum. dün bıçak kırıldı, bıçağı değiştirdikten sonra test cut taki üçken kesimi tamamlamadığını gördüm. üçkenin sağ alt köşesinde yaklaşık 1mm lik bir açıklık kalıyor.offset ayarını falanda sıfırladım fakat sorunum devam ediyor. yazıları kestikten sonra ayıklarken çok zorluk çıkıyor, harfler kopuyor. 5 dk. lık işim yarım saat sürüyor tekrar tekrar kesmek zorunda kalıyorum acilll yardım... :S

decoart

🌱Yeni Üye🌱
esoydan arkadaşım avea dışında herhangi bir servise götürürsen bu sorunu çözebilirler. Sakın avea'ya gitme verdikleri cevap ortada makineyi kasten 1 ay bekleteceklerini ve tam tamir etmeden vereceklerini ve tekrar bozulacağını açık bir şekilde söylediler. Benim garantili makinemi tamir etmediler gerisini sen düşün.

stickerizm_ir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorun belkide corel den yaptığın kesimden kaynaklanıyor olabilir . Flexisign kullan sorun çıkarmaz , yada yanında gelen programı tercih etmek en iyisi. Ben çin malı plotter la bu işi yapıyorum 6 aydır tık demedi tabi her çin makinesi aynı değil...istersen flexi sign verebilirim

ozduman

🌱Yeni Üye🌱
servis formunu alıp arızasını 3 sefer aynı arızadan sevise gönderirsen ürünün yenisini vermek zorunda kalacaklardır fakat bu işlemin süresi ne kadar sürer onu bilemem. Eğerki chazın yenisini yollamazlarsa servis formları ile tüketici haklarına da başvurbilirsin. problemin basit bi ayar sıkıntısıda olabilir aynı makinayı kullanan meslektaşlarından yardım almayı dene.

decoart

🌱Yeni Üye🌱
Problem de orada zaten bana kasıtlı olarak resmi süresi boyunca serviste tutacağını söylüyor bu da 40 gün gibi bir süre yapar. Her seferinde makineyi 40 gün beklemem mümkün değil; bunu bildikleri için resmen tehdit ediyorlar. Benim zaten avea firmasından bir umudum kalmadı ancak birileri bu yazıyı görür de avea'dan alışveriş yaparken bir kere daha düşünür diye yazıyorum.

kulisreklam

🌱Yeni Üye🌱
Bende graphtec marka plotter kullanıyorum CE1000-60 uzun zamandan beri kullanıyorum
ciddi olarak ana kartı yaktım onun dışında bir sorun çikartmıyor.
iyiki burda yazılanları okumuşum 3000-60 almayı düşünüyordum vazgeçtim.
zaten a&a dürüst bir satıcı değil bunu sade size değil herkese yapıyorlar onların işi mal satmak sorun çözmek değil

TuGo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bana ulaşın aveadan adım turgut