Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

ersens

Acemi Tasarımcı
merhaba bende bu sektörde yeniyim eskiden fobi olarak türütüyordum.ancak okul bittigi zaman bu işe başladım yaklaşık 2 ay kadar oldu.
hatama gelince pınarbası koyüne afiş calışmam varddı. ben tüm halkımız davetlidir yerine (tüm hakımız davetlidir ) yaşmışım ama bu calışmayı tam 6 sefer yaptım son calışmamda yanliş oldu.ve maatbaya gitti ve basıldı basıldıktan sonra bakmışlar hata var.beni aradı patron ve dediki yaptıgın çalışmayı bi oku bende okudum ve hatamın farkına vardım cok acayıp durumdaydım o anda aceleye gelmişti iş ve yenıden basıldı ve 100 tl zarar ettik..

engraulis

Acemi Tasarımcı
Üniversite yıllarında yerel gazete çıkartıyorduk. Şehir ismi vermiyeyim. Valinin soyadını birinci sayfadan yanlış yazdım. ve kimse farketmedi.

coskunalp98

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gerçekten bu bölümü okurken güldüm, gülerken de benim geçmişte yaptığım bir hata hemen aklıma geldi. Bende günlük çıkan yerel bir gazetede çalışıyordum ve üstüne üstelik görsel yönetmendim. Malum türkçede 1 harf değiştimi çok şey ifade ediyor. Gazetenin ikinci manşet başlığı Yaprak Dökümü, tabi filmler çıkıyor, kalıpları çekiliyor saat gece yarısı 2 tam baskıya girecekken hata farkediliyor, bi yandan gülme, bi yandan hemen işi doğru yapma telaşesiyle adım o günden bu güne görsel yönetmen değilde KÖRSEL YÖNETMEN kaldı... çok gülmüştüm allahtan çıkmadı ama öyle

sertacyuksel

Acemi Tasarımcı
Web sitesi
www.ruzigar.com
nazillide yerel bir gazetede arka sayfa tam boy reklam ajansının reklamı var. yılbaşına yaklaşan bir donemde. 4 yaprak takvım yaptırana web sıtesı bedava dıye bır reklam. "p" harfının yazmayan grafıkere tesekkurlerımı sunuyorum

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
komik deil aslında oldukca acı benim için ama yinede yazayım :D
2.500 net baskı yapıldı dergiydi baskıdan geldi elime aldım inceliyorum aceba hata yanlıs varmı diye baktım baktım yok bi sorun ve dieğer arkadasa eddim ki uzun zamandır sorunlu is çıkmıyor hiç dedim ve güldük :D aradan 1 saat geçti ve telefon geldi :D dergide çıkan makalenin yazarı arıyor iki makalenin baslıkları ters montaj yapılmıs ve ozalitte de görmemisiz :D farkedilmemiş yani :D böle ateş bastı beni birden direk macin basına geçtim açtım baktım bende sorunlu gözükmüyor gayet normal oh dedim :D filmleri yanlıs yapmıslar reproda sağolsunlar öyle basılmıs :D ve kargoyla yolladığımız dergileri geri tek tek topluyoruz :D simdi tekrar basılıyor baya bi masraflı oldu

bulletproof

🏆Pro Tasarımcı🏆
"...sizleri de aramızda götmekten mutluluk duyarız"
:crying:

kasvera

🌟Usta Tasarımcı🌟
_________

fatura yapmıştım ondada sayın v.no ve v. dasiresi kısımlarını koymadıgım gbi boş yerde bırakmamıstım bir yıl oldu hata yapalı ama müsteri gecen hafta geldi hatayı dedi :)

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
komik deil aslında oldukca acı benim için ama yinede yazayım :D
2.500 net baskı yapıldı dergiydi baskıdan geldi elime aldım inceliyorum aceba hata yanlıs varmı diye baktım baktım yok bi sorun ve dieğer arkadasa eddim ki uzun zamandır sorunlu is çıkmıyor hiç dedim ve güldük :D aradan 1 saat geçti ve telefon geldi :D dergide çıkan makalenin yazarı arıyor iki makalenin baslıkları ters montaj yapılmıs ve ozalitte de görmemisiz :D farkedilmemiş yani :D böle ateş bastı beni birden direk macin basına geçtim açtım baktım bende sorunlu gözükmüyor gayet normal oh dedim :D filmleri yanlıs yapmıslar reproda sağolsunlar öyle basılmıs :D ve kargoyla yolladığımız dergileri geri tek tek topluyoruz :D simdi tekrar basılıyor baya bi masraflı oldu

acayip masraflı olmuştur hakkaten :)

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
zurnanın zırt dediği yer burası..rabbim beni böyle hatalardan uzak tut :D amin

amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin amin

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Malesef benim hata yapmam imkansiz :( çünkü her zaman bir açigimi bulanlar olmus ve düzelttirmislerdir :D

Ama bir keresinde, öss test sorularinin oldugu bir kitap yapmistim. Testlerdeki benzer sorulari kopyalayip-yapistiriyor ve yazilari degistiriyordum. Kitap basildi ve kitabi yazan hoca basilmis kitapla yanima geldi :
? bak dedi, ben tashih ederken hep ayni filmi tekrarliyormusum gibi geliyordu, çok çalismaktan, yorgunluktandi diordum, ama senin kopyala-yapistirinin marifetiymis dedi :D. (olsun olsun dedi daha iyi iste dedi, soru tekrari iyidir dedi) sorun olmadi yani.

Meger kitabin son iki sayfasinda iki-üç soruda bir ayni soru tekrar ediomus. :p

Soru tekrarı iyidir :D çok güldüm ya :D

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben de bir kitap kapağı yapıyordum. Hem de bir prof. hocanın üniversitede :) adam illa ki görmek istiyor son halini. Çok titiz bir adammış. Yazı fontunu beğenmiyor bir türlü. Ben de değiştirip değiştirip yolluyorum. Ama o gün o kadar kafam dağılmış ki, ne yapıp ettiğimi fark etmez olmuşum. Adama incelemesi için gönderdiğim her örnekte "Yiğitbaşı" yazacağıma "Yiğitbaş" yazıyorum :D ama her örnekte. Adam tekrar uyarıyor. Yine yapıyorum. Belki 5 defa oldu bu. Sonra da beğendi, tembihledi bana. Ben de tamam dedim. Sonra basacak olan yayınevine teslim ettim. Yayınevi demesin mi, hocanın soyadını yanlış yazmışın :S sonra bir daha yaptım. Bu sefer İnek Şaban gibi tekrar ettim kendi kendime unutmamak için :D:D benim de böyle bir hatam oldu.

Daha başka bir hata şöyle oldu. Ama bunun sonu biraz kötü oldu. Bir grafiker tanıdığım vardı. Kendisi üniversitede okutman. Kendi profesör hocalarına kitap kapağı yapıyordu. Bir de aralarında bir musibet vardı. Araları da iyi değildi. Daha sonra "halk şiirirleri" diye basılmasın mı 1000 kitap. Zaten araları bozuk olduğundan ortaya sen bizi sevmediğin için böyle yaptın. Bilerek yaptın bunu gibi bir durum çıktı. İşler çok kötü oldu. En son kapakları söktürmeyi düşünüyordu. Çünkü profesör heyet başkanıydı ve grafiker olan hoca bir nebze ona bağlıydı.

ozel_c

🌱Yeni Üye🌱
:D converse türkiye için bir billboard tasarımı hazırladım batı karadeniz bölgesindeki hemen hemen tüm billboardlara asıldı eş zamanlı olarak düşünsenize binlerce afiş...
ne oldu dersiniz?
sen git logoyu "CONVERSE" yerine "CONSERVE" diye hazırla.
2 gün sonra ben yaklaşık bir hafta sonra da herkes farketti tabi tanıdık çevreden gelen tepkilerse bu çakma converse mağazası nerelerde acılıyordu:D cok kotu bi durumdu ama daha sonra insanı güldüren bir anı işte...