Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

Yiğidim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bir özel güvenlik şirketi için yaptığım 2008 takviminde "attığını vuran kadromuz" yazacağıma "attığını tutan kadromuz" yazmıştım :D bütün sene öyle durmasın diye yeniden basıldı, hata da maaştan kesildi benim :(
bizde böyle...

Hala gülüyorum. :) :) :)

Yiğidim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Uzun Zamandır bu topic e yazıcam ama ayıp olur dıye yazmıyordum senı gorunce cesaretlendım..

Bende yenı basladıgım donemlerde bı tabela hazırlıyordum. Mobilya firmasının tabelasıydı ve ben
Oturma Odası - Yemek Odası - Yatak Odası yazarken son yazdıgım oda da "t" yerıne "r" harfı kullanmısım!

Kaçın O odaya girilmez! tabelası da yaptırmam gerekecektı:):):):)

Abi amma yaprakzede varmış be ! :rofl: :rofl: :rofl:

Yiğidim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Siz başlattınız valla, bende yazacam o zaman :smile:

Mimarlık dergisine (Arredamento) yaptığım bir ilanda ".... ve beğeninize maket olarak sunuyoruz..." cümlesindeki "maket" lafındaki "e" harfini "a" yapmışım... Tabi dergi basıldı nede olsa bizim ilan film olarak gitti oraya... sonrasından bahsetmiyecem bile...

Yeteeeer :) :) Başka varsa anlatma. Yan odadan manyakmı acaba diye bana bakıyorlar ?

Yiğidim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam hatalarına epey güldüm. Ama beni asıl güldüren(hala gülüyorum) mesajdaki yazım hataların oldu. Allah iyiliğini versin. :rofl: :rofl: :rofl:

1-) ....kurban bayramı kutlaması atıyoruz YAPRAK
2-).....basmammış klavye kedi besledi
3-).....başkan adayı hanfendi baya

Yiğidim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
olay 3
99 yerel seçimlerindemiydi yerel seçimlerin birisinde bayan aday var ... partisinden kadıncağızın haberin hayatını konu edinen bi ropörtaj hazırladık yine komedi ..... adayımız 4 çocuk annesidir çocuklarını kendi yazacağımza N harfini basmammış klavye kedi besledi diye basıldı gazete valla belediye başkan adayı hanfendi baya bi küfretti bize

Abi hala gülüyorum. Sinirlerim bozuldu :rofl: :rofl: :rofl:

tarkanust

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ismailustundag.com
bir firmaya kartvizit hazırlıyoruz 3 isme kartvizit yapacağız. firmada çalışan bir arkadaşımızın adı abbas. firma sahibide ünvanına ne yazalım falan dedi bende espri olsun diye provada altına çiçek abbas yazmıştım :) tabi gülüştük bilmem ne falan. sen tabi onu silmeyi unut. montajını yap baskıya gönder adam kartları alınca telefonu bi açtı gerisini siz düşünün :D

htmetin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben photshopta takvime resim hazırlarken köprü üzerindeki insanları sildim köprünün üzerini boşalttım ama suya olan yansımalarını unutmuşum. iş öylecene basıldı ama çok dikkatli bakmayınca anlaşılmadı bir senede kullanıldı birşeycikte olmadı. onun dışında bir yanlışlık yapmadım İş bilgisayardan çıktıkan son Ctrl+Z olmaz çünkü..

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu benim hatam değil, ama bu hatayı asla yapmaması gereken bir firma.

Bir kitapçıya gidin,
Adobe Flash CS4 kitabını isteyin,
ne göreceksiniz?
Kapakta FL yerine PS'yi göreceksiniz.
Yani Photoshop!
Buradan Medyasoft'un kulaklarını çınlatalım.
Bu kitap hala raflarda.
hemen görmek istiyorsanız:
Computerworld Türkiye : Medyasoft'tan Flash CS4 eğitim kitabı
bu da benden tiraji komik

Ben kitapçıda iki ay önce görmüştüm. Hiç mi bir Allah'ın kulu görmedi bunu?

Tuncer ÖZKAN

kardinal07

🌱Yeni Üye🌱
bende de olmuştu aynı hata
ama grafik te değil, 5 yıldızlı otele kaşe yaptım
fırçalarken yıldızın 1 tanesi kopmuş
adamlar 4 yıldızlı kaşe yi kullandılar

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
6 sene önce başıma ilginç bi olay geldi, rus firması broşür istedi, rusca bilen yok, bende güvendiğim bi programla çevri yaptım, metini hazırladım işi bastırdık, rusçada şöyle bi sorun varmış :) tabi ben bunu olaydan sonra öğreniyorum, kelimeler arasında bir tek harf farklı olursa, cümlenin anlamı değişiyor, bütün metin küfür ve hakaret içerikli oluşmuş, ilginç olan müşteri bana geldi,kovulduk derken :) durumu açıkladım ve işi kabul etti, adamlar broşürleri rakip firma için hazırlatmış bana, hakaret içerikli broşürü firmaya hediye edeceğini söyledi, o ay iş yerinden prim aldım :) pirim alma nedenimde rusçada olsa açık sözlü oluşummuş, üzerine bana ne kadar rusça küfür varsa öğrettiler, bir daha böyle bir hata yapıcaksan, küfürün anlamını bilerek broşürde kullanıcakmışım diye uyarı aldım, ilginç bi iş yeriydi sene 2003 de firma benim hatalarımın altından kalkamadı iflas etti, :) ama patronu iyi bi dost kazandım diyor :)) halen görüşürüz

whampir19

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben matbaada çalışarak bu işi öğrendim matbaa bilgim iyidir

bir keresinde kalıpların renklerini yanlış bağlatmıştım ssadece siyah kalıp doğru olmuştu acayip bir renk çıktı ortaya 10 20 tane bastık baktık scalalar renkleriyle uymuyor kalıplar düzeltildi basılanları çöpe attık filan arada bir kaçtane işin içine gitmiş müşteri onları gördü va bunların aynısından isityorum demişti baya bir gülmüştük :D

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ya patronunda kartvizitinde numarasını yanlış yazmıştım.Nolcak canım 1 rakamdan :D:D:D

by_y

Acemi Tasarımcı
ewet arkadaşlar sizinkiler gayet normal bi hata herkez yapabilir;

yaklaşık 3-4 sene önce bi arkadşımız öyle güzel bi hata yaptı ki artık piyasaya çıkamıyor.

zamanında haftalık gazete çıkaran bi matbaada çalışmakta olan arkadaş takvim sezonu yaklaştığında patronundan aldığı emir doğrultusunda gazetenin o sayısının arka kapağına matbaanın takvim kampanyasını yapması talimatını alır...
hazırlar gazeteyi ve reklamı basılır.. dağıtlır ...
1 kaç gün sonra hata farkedilir..
arkadaş patronundan takvimde olay 4 yapraklı takvim xxx lira

arkadaş bu cümleyi gazetenin arka sayfasını dolduracak şekilde yazıyor yazmasına ama şöyle yazıor : 4 YAPRAKLI TAKVİMDE OLAY XXX LİRA XXX MATBAASI ( yapraklı yazarken arkadaş "p" harfini yazmayı unutmuş) :)))

GrafiHacker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kırk yıllık "korna kamil" oluyor "p0rno kamil"

bizim arkadaşların başına gelen bi olayı anlatayım.
grafiker arkadaşa bi davetiye tasarımı geliyor kızın babasının adının altına lakabı olan "korna kamil" yazılacak. bizim zibidiler kendi aralarında geyik yapmak için "korna kamil" i p0rn0 kamil" yapıp aydıngere basıyorlar gülüşüyolar falan. sonra doğru halini aydıngere çıkarıyorlar "korna kamil" olarak. bizim baskıcıda yanlış aydıngerle baskıya giriyormu.... davetiyeler "p0rn0 kamil" olarak müşteriye teslim ediliyor. müşteri davetiyelerin yarısını dağıttıktan sonra hatayı görüyor ve olan oluyor. kırk yıllık "korna kamil" oluyor p0rn0 kamil" :angel: :rofl:

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Daha önce yazdımmı hatırlayamıyorum.
Bir takvimde kasap reklamında
dana kafası ile müşterinin vesikalık resmini
karşılıklı koyup basıtırmıştım çok hoşlarına gitmişti...

Ruya_Es

🌟Usta Tasarımcı🌟
Korna kamil :D ,hay allahım fıkra gibi :)

busra_bjk

🌱Yeni Üye🌱
ben kelime hatalarını geçtim ölçüde yaptım. 1,5 milyarlık iş ee maaşdan gitti. 80x60 yapmışım 80x110 olacakken...kelime hataları iişinde de benden sonra kontrol etsinler diye 3 kişiye okutuyorum sonra genel müdüre onay için götürüyorum onlar hatayı görmüyor g.müdür görüyoru.fırçayı yiyen hep benim haliyle..böyle giderse işten çıkartırlar kesin. çok dikkat ediyorum ama anlamıyorum nasıl oluyor..insanın gözü baka baka alışıyor.