Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

TahaYekeler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Müşterinin cep numarası yerine kendi numaramı basmıştım :) tabi müşteri bize biraz dolandırıcı gözüyle bakmıştı ama :) bastık yenisini hemen

farfisa

🌱Yeni Üye🌱
siyah beyaz zamanında bir gelin damat için metrelik baskı baskı yaptık ama işin ilginci filmi ters bastım rahmetli ustamdan 1 araba dayak yemiştim hey gidi günler heyy

evrem03

🌟Usta Tasarımcı🌟
görüntü işleme ile ilgili bir projem vardı.posterinde erosion yerine eurosion yazmışız yanına da doğrusunu :D o poster hala okul duvarını süsler :D

NeverForgetMe

🌱Yeni Üye🌱
Sene 2000'de yerel bir gazetede sayfa sorumlusuyum.
..... Kaymakamı ile ...... belediye başkanı yemek yemişler, haberi ve fotoları gelince sayfaya gireceğiz. Ben haberin gireceği alanı açtım başlığına Kaymakam Haberi yazdım içerisine de yer dolu gözüksün diye "falanca filancayla feşmekanda buluşup zıkkımlandılar" yazdım ve resim olarak da "buraya resim gelecek" metnini ekleyip bıraktım.
Ertesi gün aynı rezillik gazetede :))
Hayatımda bukadar utandığımı, kurumumu bukadar rezil ettiğimi hatırlamıyorum. Ama tashih sorumlusu film ve matbaacı da en az benim kadar suçluydular. Hadi ben görmedim, siz de mi görmediniz...

hunterboy

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba ben eski şirketimin camlarına one way vision yaptım mousepad yerine mause pad yazmışım:))

t 4 yıl sonra tesadüfen patronum farketmişti:)
Prestij yerlerde tabi

yenibir

🌱Yeni Üye🌱
güzel bir paylaşım yazmadan geçemeyeceğim
kebapçıya yaptığım bir tabela da kebap çeşitlerini sıraladığım da şiş-beyti-adana sade (anana yoğurtlu) şeklinde geçmişim iç mekanda tabela montajı yapıldıktan sonra farkedildi dükkan sahibi bile dakikalarca gülmüştü

ferido

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar sanırım hiç birinizin hatası benimki kadar berbat değildir. evet büyük şirketlerde felakete neden olmadım ama düğün davetiyesinde bir hata yaptım. o an aceleyle karaladığım kağıdı direkt baskıya göndermiştim. gelinin annesiyle damadın babasının düğününü yapıyordum nerdeyse. kan davasına dönmeden farkedildi:)

Dimitris

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mustafaokur.com
aslında benimkisi basım değil de web sitesindeydi.

ogan aydın isimli sanatçının 2008 de flash web sayfasını hazırlıyordum. kollarında can vereyim isimli şarkısı çok meşhurdu ben ana sayfada kollarında vereyim yazmıştım can kısmını unutmuşum cidden. rezil kepaze oldugumuz andı. 1 hafta sonra farkına vardık. daha dogrusu vardılar.

ferido

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar
yaptığım ama müşterinin farketmediiği bir işim vardı xxx dersanesinin sloganı. xxx öğrencisi olmak ayrıcalıktır yerine xxx öğrencisi olmak ayrılıktır demiştim.:) 3,20 ye 8 metrelik 8 adet vinildi:)

hacibey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
walla ben müşterime wwww ile başlayan bir ürün yapmıştım hala gördükçe kendime kızarım nasıl atladım bunu diye

cew

🌱Yeni Üye🌱
scoobedo iyi güldürdün kerdeş hatana sağlık:)

E.YORUM

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben de daha mesleğimin baharındayken bi hata yaptım.Müşteri bi kartvizit istedi büyük bi iş olmadığı için tasarımı göstermene gerek yok dedi.Not olarak da "Her türlü dikim işleriniz yapılır." die yaz dedi sen git dikim'in ilk harfi yerine o harfin solunda ki harfi yaz müşteriye ver müşteri de kendi müşterilerine dağıtsın :) o olaydan sonra yazılara o kadar çok bakıyorum ki 1 saatimi alıo kontrol etmem:)

tiremese

🌱Yeni Üye🌱
ben bundan 9 yıl önce bir ajansta çalışıyordum. ajans okadar yoğun iş aldıki yaklaşık 50 firmaya kartvizit yapcaktım. 30 küsür saat uykusuz ve ajansta geçen süreçte tüm firmalara logo kartvizit ve broşür yaptım ve malesef bunlardan 19 tanesinin loglarını adreslerini bir birine katmışım :))))

pimking

🌱Yeni Üye🌱
itirafların hepsini okum ve kendi kendine gülen etraftan tuhaf tuhaf bakılan bir grafiker kendini nasıl hissederse öyle hissettim.

Başımdan geçen olay 1999 yılında geldi. konu 723. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri. bizde genel işleri bitirdik ve atölyede sadece T-shırtlar kaldı 1000 adet karma t-shırt baskısı yapılacak ve sabah öğrenciler giyecek. Biz baskıyı sabah 6 civarında bitirdik ve şok şok şok. 723 yerine 10 yıl sonra kullanılabilecek bir yazı 732. ürk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri. Aradaki fark 10 yıl, 3650 gün, 87.600 saat. ama yapacak birşey yoktu. okullara servis yapıldı ve çoçuklara giydirildi. ama kimse fark etmedi bile. ya biliyom yaptığımız şey çok kötü ama HATASIZ KUL OLMAZ. Allah affetsin bizi.
Son olarak önümüzdeki yıl (2009) halen sağlam kalan varsa hatasız baskı olmuş olacak...

bayram senin bu yaptıgın işi ben biliyorum :)

alpilkay22

Acemi Tasarımcı
bundan 5 yıl önce yerel bir gazetede çalışmaktaydım ve istanbulda ikamet eden bir yazar hakkında haber yapıyorduk. yazıda "yazar ........... kış aylarında istanbulda bulunduğunu yaz aylarındada ........ ilimize dinlenmeye geldiğini belirtmişti. ben dinlenmeye yerine dilenmeye geldiğini yazmıştım. tabi ertesi gün olanlar oldu. özür özür üstüne ertesi gün düzeltme yayınladık biraz olsun gönlünü almaya çalıştık ama olan olmuştu....

semradevrim

🌱Yeni Üye🌱
off ya bende zaman zaman hata yapıyorum ee tabi doğal olarak fırçayı yiyorum napçamıda bilmiyorumm acaba mesleğimi bıraksam noktasına kadar geldim bide tabi aynı iş yerinde çalıştığınız insanlar saolsun çok yardımcı oluyolar yanlış yaptığınızdaa bi zil takıp oynamadıkları kalıooo buda enteresan bi durum yanlış yaptıktan sonra etrafınızdakilerin tavırları dikkatmi çekmiştir hep.

lucasgursaka

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kocaman bilboard ben Rent A Car yerine RANT A CAR :D :D :D yazmıştım çok eski değil yeni :D :D

magicreate

🌱Yeni Üye🌱
universite zamanlarimda Bir ajansa freelance olarak calisiyordum. 40-60 sayfalik bir katalog hazirladim katalog icinde o bolgenin buyuk bir firmanin reklami tam sayfa olarak yer aliyordu. 6 000 adet katalog basildi ve o firmaya da verildi. Bir telefon geldi ve ne diyecegimi sasirdim :( "Her zaman sizin icin calisiyoruz" yerine "Her zaman sizin icin caliyoruz" yazmisim. Katalog Tekrar toplatildi tabii :(

lucasgursaka

🏆Pro Tasarımcı🏆
universite zamanlarimda Bir ajansa freelance olarak calisiyordum. 40-60 sayfalik bir katalog hazirladim katalog icinde o bolgenin buyuk bir firmanin reklami tam sayfa olarak yer aliyordu. 6 000 adet katalog basildi ve o firmaya da verildi. Bir telefon geldi ve ne diyecegimi sasirdim :( "Her zaman sizin icin calisiyoruz" yerine "Her zaman sizin icin caliyoruz" yazmisim. Katalog Tekrar toplatildi tabii :(

buda fenaymış :D :D ama

demoN

👑Efsanevi Grafiker👑
Kocaman bilboard ben Rent A Car yerine RANT A CAR :D :D :D yazmıştım çok eski değil yeni :D :D

:D:D:D

Ne kötü bir durum:S