Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

berquen

Acemi Tasarımcı
bende et ve tavuk firmasına 10.000 adet çakmak bastırdım **** et ve tavuk yazacağıma **** et ve tuvuk yazmışım sabah çakmakları almaya gittiğimde herkes bana naber lan tuvuk diyodu önce anlamadım ama çakmakları görünce iş işten geçmişti tinerle sildik ama nafile tüm çakmaklar gaz kaçırdı

designmilita

🌱Yeni Üye🌱
menüde yazan "Öküzgözü Şarabında gözü kelimesindeki Z yi T olarak yazmak ve bunu neyseki montaj sırasında farketmek. derin bir oh çekmek:D

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
tamam hata bende deil ama sanirim en hit hata bende yaşanmıştır. Gazete'de malum haberler mizampaj için ya muhabirler tarafından yazılarak size getirilir ya da muhabirlerin elle yazdıkları haberler dizgiciler tarafından yazılarak gelir. E tabi bazen 11'e kadar bekletilen haberler nedeniyle mizampaj yaparken hiç bir haberi dönüp de yazım kuralları açısından incelemezsiniz hata var mi kontrol etmessiniz .yani kısacası böyle bir kontrol etmeme sonucu (lafta genel yayın yönetmeni ve yardımcıları kontrol edip baskı için onay veriyor) tekzip üstüne tekzip yayinladik :p tamam haberin spotunda kullanılan yazının o cümlesini yorumsuz bir şekilde yazıyorum. "Belediye otübüslerine zam yapıldı" Z harfi düşmüş ve inanın ertesi günü gazetenin ciddi anlamda bir okuyucu kitlesi olduğunu anlamis olduk. :)

ayber39

🏅Acemi Tasarımcı🏅
En sıkışık günlerde yapmış oldugum resimli sünnet davetiyesini teslim ettikten bir gün sonra Müşterip hızlı bir şekilde dükkana girip;"Abicim davetiyedeki çocuk benim cocuk değil" demezmi.Adamın cocugunun yerine başkasının cocugunu importlamışım:)

nesquik

🌱Yeni Üye🌱
koptum bu hataya... insaniz tabi makineler bile hata yapiyo..

sharkdeniz

🌱Yeni Üye🌱
bende emprimede çalışırken nike ın bir baskısındaki swoosh u unutmuştum. koskocaman swoosh:) çakma nike gibi oldu:)

semsx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm herkeze arkadaşlar benim en kömik hatam davetiyede oldu

sevip sayarak yazıcağım yere
sevip soyarak yazmıştım ve bütün davetiye idae oldu ve çok gülmüstük

shadow_wodahs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) 15-16 yaşındayken bir kartvizit yapmıştım, kişi ünvanı General manager olması gerekirken ben general maganer yazmıştım, herkesin alay konusu olmuştum general maganda yazsan daha iyiydi falan gibi :D

oreiro

🏆Pro Tasarımcı🏆
En sıkışık günlerde yapmış oldugum resimli sünnet davetiyesini teslim ettikten bir gün sonra Müşterip hızlı bir şekilde dükkana girip;"Abicim davetiyedeki çocuk benim cocuk değil" demezmi.Adamın cocugunun yerine başkasının cocugunu importlamışım:)

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

karadut

🌱Yeni Üye🌱
Buda benim hatam.

Bir matbaada müdürlük yapıyordum. Orman işleteme müdürlüğüne ait bir makbuzu basımı yapılacaktı. Grafikerilerimizden zamanında makbuzu çizmemişlerdi. Ben memurun gelmesi ile elime aldım mous'u başladım çizip dizmeye. Ve sonuc işi kontrol edilip baskıya verildi. Hiçbir sorun olmadan. Aradan 3 gün sonra bir telefon.
Orman işletme müdürü derki
"Bize yaptığınız makbuzun sağ alt köşesinde benim ünvanım
olan
Orman İşletme Müdürünü
görüyormusunuz der"

Bizim patronda derki
"Yo...
Orada
Orman İşetme Müdürü
yazıyor der."

artık gerisini siz düşünün.
50 cilt iş çöpe yallah....
:):angel:

sinemm

🌱Yeni Üye🌱
bende tasarıma ilk başladığım zamanlarda bir firmanın pazarlamacılarına ait kartvizitleri yaparken hem kendimiz hemde firma tarafından kontrol edilmesine rağmen tüm (10 adet) kartvizitlerdeki gsm'lere patronumun numarasını yazmışım... 1 hafta sonra adamın telefonu gece gündüz çalmaya başladığında farkedilmişti... tabi çıldırdığı bi gün seni arıyorlar diye gözlerinden ateş saçarak telefonu bana uzatmasını hayatım boyunca unutamayacağım :))))

crall74

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sinekli Folyo

Selamlar,maalesef bizim de acemilik dönemimizde basimiza benzer bi olay geldi,gerci baskida hata yoktu.2,5 metrelik folyo baskisi yapildi bi müsteri icin.Baski kalitesi, renk uyumu ,logo falan hersey cok güzel cikti,en son laminasyon yaparken folyo ile laminat folyesi arasina bi karasinek girmis hicbirimiz fark etmedik o an.Cama uygulama esnasinda farkettik ki logonun tam ortasinda koca bi karasinek preslenmis olarak duruyordu..
tekrar basildi is tabi:)

hselman

🌱Yeni Üye🌱
Bende bir bitki çayı nın içeriğine mersin yaprağı diye mersin yağrağı yazmıştım. Bu çay mersin millet vekiline verilmiş sonradan duydum. Çok kötü bir tecrübeydi.

SibelKaya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir teknoloji firması bisiklet satmaya karar verdi kataloğunu yaptım katalokta bisikletlerin fren sistemleri belirtiliyordu ben "bisikletin tren sistemi" yazdım firma fark etmedi ama ben hem güldüm hem stres yaşadım baya baya:):):)

cemori

🌱Yeni Üye🌱
Hata olur da bu kadar mı olur. Yıllar önceydi çalıştığım yerel gazetenin sahibinin köşe yazısı olurdu hergün. ana sayfada köşe yazısının girişinden ilk cümleler yer alırdı. ikinci sayfadada tamamı. fakat bir gün o anasayfada hemde gazetenin sahibinin fotoğrafının tam altında aynen şu giriş vardı. " Sonbaharda solan gül yaprakları ..... " dizgideki arkadaşlar yapraklardaki P harfini unutmuşlar :)

CemGokcen

🌱Yeni Üye🌱
Yıllar içinde tabiki çok hatalar yaptım.
Özellikle eskiden olan redaksiyon amirleri ajanslardan yok olduktan sonra hatalar dahada arttı.
Bu nedenle yaptığım hiç bir iş kendim okumam.
Mutlaka Türkçesine güvendiğim birine son okumayı yaptırırım.
Bazen hatır gönül bazen profesyonel artık iş neyi kaldırıyorsa maliyet olarak.

Hayatımda yaptığım en büyük hata...
Süleyman Demirel için bir afiş çalışıyorum... seçim zamanı işler birikmiş... 4-5 gün eve gitmeden çalışmışım... uyku hak getire...
Makinacı arkadaş gelip işini sordu ne zaman yetişir diye... Şu Demirkel'in işini yapayım senin işe başlıcam dedim.
Tabi bu arada Demirel yerine Demirkel yazmışım ben..
O zaman CTP yok, Renkli prova yok, Film çıkış cihazları bile yok...
Önce aydıngere çalışıyoruz, kameraya veriyoruz, orda film çekilip büyütülüyor.
Sonra reproda tireler renk ayrılıyor.
Neyse uzatmayayım kalıptan döndük, allahtan kalıpçı Demirelci imiş...
O görmüş sinir içinde odama daldı, nerdeyse beni boğazlayacak :)

dj_storm_17

Acemi Tasarımcı
çaktığım 70x100 çift yön kartvizit formasında formanın sol bölümünde bulunan 11 kartı 1 cm yukarı kaydırınca ön arka hesabı karıştı ve 11 adet kartvizit çöp olmuştu =)

resultuna

🌱Yeni Üye🌱
antalya korkutelinde bir firmaya 10 bin adet tişört baskısı yapmıştık. korkuteli yazacağıma ''korukteli''yazmışım. ben,imalataki arkdaşlar,kalıpçılar,firma sahipleri dahil hiç kimse fark etmemiş, taki 1 ay sonra biri firmayı arayıp koruktelinin neresi olduğunu sorana kadar...

taffy2g

Acemi Tasarımcı
En büyük hatam;
Afişini hazırlayacağım kurumun müdürünün işime karışmasına izin vermek oldu.
Tahmin edersiniz ki, 'herkes grafiker olmuş'...

konu ile ilgili:
bir iş nasıl uzar?