Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim başıma gelmedi ama büyük bir yayınevinde çalışan sayfa mizanpajını yapanı kişi, kitabın mizanpajını yaparken aynı anda msn ile konuşuyomuş ve nasıl olduysa msndeki yazıları sayfaya almış ve bir sayfada sırf msn yazıları varmış (son tashihler giriliyomuş sanırım) kitap o şekilde basılmış kimse fark etmemiş. kitabın dağıtımı bile olmuş ama bir iki günde bütün dağıtımı geri almışlar :) bu nedemek milyarları bulan zarar, kağıt, baskı parası, zaman vs.

ama bunlar oluyo malesef...
bende bir keresinde bir kitabın ön kapağına yayınevinin logosunu koymayı unutmuştum. aslında koymuşum da resmin altına almışım gruplarken sanırım :) kapaktan renkli çıkış alındı fark edilmedi, siyah beyaz çıkış alındı fark edilmedi, baskı örneği geldi fark edilmedi ne ben farkettim ne işveren ne çalışanlar ne matbaadakiler... :d sonra ciltli ve bitmiş halde gelince fark edildi ama iş işten geçmişti. kitap halen piyasada sırtta logo vardı allahtan :))

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yaptığımız matbu evraklarda personel özlük dosyasının bir bölümünde üst üste aynı miktarda aynı miktarda diye bastıra bastıra yazmışım. Neyseki personel özlük dosyalarını çok incelemeyi kimse sevmez.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
hatasiz kul olmaz.
tarim ilaclari üreten bir firmanin kutu ve etikelerini yapiyorum. bir defasinda bir kutu calismasinda YAPRAK kelimesindeki "P" harfini unutmusun. yaklasik 4 ay sonra anadoluda bir ciftci kardesimiz farkedene kadar kimse hatanin farkina varmadi. artik yaprak yazarken cok dikkatliyim. :)

deryakrcp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ankarada dershanede çalıştığım dönemde ÖSS kitap tasarımı yapıyorum. kapak tasarımını hazırladım. İnternetten bulduğum bir resmi yerleştirdim üzerine ama resimdeki adamın elindeki sigarayı silmem gerekiyordu. Öss çocuklarına kötü örnek teşkil ettiğinden. Ben bir güzel sildim. Ama tasarımın üzerine yerleştirdiğim ilk hali yani düzeltilmemiş hali baskıya verdim bu halde renkli yazıcıdan çıkarıyordum işleri 1000 tane verdim baskıya ama makina çok hızlı 100'ü geçmişken patron geldi içeriye bir tane aldı eline sonrası malum. Feryat fiyan. Hemen işi durdurdum. Çıkanlar çöpe. Paylama da cabası.:(
Bir faciamda ; ......... şehrinde il genelinde seviye tespit sınavı yapılacak. Dizgisini yaptım. O zamanlar yeni başlamıştım işe. Sınavdan 3 gün önce işler hazır. Sınavın yapıldığı gün kötü haber geldi.
Soruların bir tanesi şöyle başlıyor.
Yukarıdaki şekilde.......
Yukarıda şekil yok.:eek::
Soru iptal.:S
Yeni olduğum için arkadaşlar hatayı üstlendi. Kurtardılar beni.
Yoksa işsizdim.
Dikkatli olmamız gerekiyor bizlerin ama arkadaşlar bizlerde insanız haliyle unutkanlıklarımız oluyor önemli olan telafisini yapabilmek. Telafisi yoksa zor...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Grafikerim müşterimize kartvizit hazırlarken sağolsun müşterimizin telefonu yerine bizim telefonu yazmış :),
Onlarda farketmeden dağıtımı yapmışlar tabii.
Peki ne zaman anladık?
Elbetteki telefonlarım çalmaya başlayınca!..
Bir müddet 118 hizmeti verdim sayesinde arkadaşımın.

Saygılarımla

melsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende bu işte hata yapan bir tek ben varım zannediyordum. bu yüzden işi bile bıraktım. hemde maaşımı almadan kendimi öyle suçlu hissettimki anlatamam. Yalnız değilmişim.

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
Bende bir deneme sınavında unutulan "i" harfinden dolayı sorun yaşamıştım. Matematik denkleminde 4x + 3i olması gerekiyordu. "i" harfi olmadığı zaman sonuç farklı çıkıyordu ve cevap şıklarında yoktu. 1000 adet basılmıştı. Zarar yoktu yani. Bunun neresi komik? derseniz komik olan ise öğrencilere uygularken tahtada düzeltme yapmak yerine yayın yönetmenin tek tek kitapçıklara "i" koydurması nasılmı tabiki pilot kalemle :D

gamze_ezo

Forumdan Uzaklaştırıldı
****hatasiz Kul Olmaz Herkes DÜŞÜnebİldİĞİ Kadar ÖzgÜrdÜr Ama Hayat Iskalamaya Gelmez...****

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalıştığım matbaada parşomen kağıdı satıyoruz. Renkli, çizgili, kareli, vs. Parşomen kağıtlarını ambalajlamadan önce barkodun, logomuzun ve kağıdın özellilklerini belirten etiket hazırlıyorum.
Düz parşomen kağıtlarında düz yazısını convertlemeden 70*100'e montajlayıp göndermişim. Film geldi. Kalıba çekildi. Neyseki baskıya girmeden ofsetci arkadaşlar farketti.
Komik tarafı nasıl olduysa convertlenmemiş düz yazısının 'diz' olarak çıkmasıydı.

mtn2000

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi kart yaptım soyadı güneş vatandaşın, iş gümüş renk basılıcak gerisini siz anladınız dimi. allah tan fazla değil di. sonra güneş yapıp tekrar bastık.

oğuz05

🌱Yeni Üye🌱
müşteriye davetiyeyi teslim ediyordum. gelin hata var diyordu ama ne damat ne biz ne de kayınpederi bulamadı hatayı. sonunda kız gösterdi parmağıyla. mutluluk duyarız derken duyarızdaki 'U' harfi 'A' olarak basılmış.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Bugün başıma gelen şu olayı anlatayım.

Her ay aynı dergiye kitap reklamı veriliyor ve her ay farklı bir kitap reklamı verilmekte.
Bu reklamlar benim tarafımdan cd'ye yüklenip dergiye gönderilmekte.

Birden sabah sabah "dergiye önceki reklam basılmış, bu ayki reklam basılmamış, yoksa sen önceki reklamımı gönderdin" gibi bir durumla karşılaştım.
Aklım çalışmadı ilk başta, nasıl yahu hatırlamıyorum bile hangi reklamdı o diye sordum :)

Neyse bulundu reklam örneği baktım, "yine hatırlamıyorum ama sanmam ki yanlış göndereyim" dedim.

Sonra öğrendik ki, gece yarısı cd'yi açamayınca dergiciler eski reklamı basmışlar.

Yani benim suçum yokmuş. Şok yaşadım tabi ama artçılar gelmedi :D

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
bir özel güvenlik şirketi için yaptığım 2008 takviminde "attığını vuran kadromuz" yazacağıma "attığını tutan kadromuz" yazmıştım :D bütün sene öyle durmasın diye yeniden basıldı, hata da maaştan kesildi benim :(
bizde böyle...

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bende bir market zincirinin el ilanlarını yaparken fontları aynı olsun diye kopyala yapıştır yapmıştım. Yani Ankara'da dağıtılacak el ilanlarının üzerinde Ümraniye yazıyordu:). Neyse ki Ümraniye yazan rengi siyahtaydı ve sadece 1 filmle kurtulmuştum. İlk acemilik yıllarımda ise davetiye yaparken damadın anne ve babasının isimlerini gelin ve damat olarak yazmıştım. Ama o kadar yalvardım kontrol edin diye:)

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
'zerAfetinizin vazgeçilmez ayrıntısı'
dergi ilanı idi, kendi sloganımda, yine kendim A harfini unutmuştum.
telafi olarak bir dahaki sayıda ücretsiz reklam girdik napalım kader kısmet :p

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Aslında biz çalışırken bir zaman sonra harflerin anlamlarını algılamamaya başlıyoruz yani kelimeleri yan yana gelmiş şekiller olarak görüyoruz, bunun için bir başka kişinin işi kontrol etmesi gerekir.

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
alıntı
tarim ilaclari üreten bir firmanin kutu ve etikelerini yapiyorum. bir defasinda bir kutu calismasinda YAPRAK kelimesindeki "P" harfini unutmusun. yaklasik 4 ay sonra anadoluda bir ciftci kardesimiz farkedene kadar kimse hatanin farkina varmadi. artik yaprak yazarken cok dikkatliyim. ]

ah aynı kaderi paylaşmışız bende aynen yaprak deyince irkilirim çünkü koca puntolarla yazılıp basılmıştı düşünün benim halimi oooo ölseydim daha iyi :)

sentezboyut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yıllar önce yerel bi gazetede çalışırken, kendime ait kültür-magazin sayfasındaki günün sözü bölümüne telefonda konuştuğum kişiden aldığım cep numarasını yazmıştım. Günün sözünü (daha doğrusu günün numarasını) okuyan bazı kişiler o numarayı arayıp durmuş. Bir de geçen sene bi etiket yapmıştık. Üzerinde Aids ile mücadeleyi destekleyen yabancı sanatçıların ismi yazıyordu. Bir tanesinin ismi Katharine iken ben Katherine yazmıştım. Prova baskıları onaylandıktan sonra 500 bin adet basıldı ve yurtdışında hata ortaya çıkınca hepsi çöpe gitti. Çok zor durumda kalmıştım hiç unutmam.

Son düzenleme:

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
tarim ilaclari üreten bir firmanin kutu ve etikelerini yapiyorum. bir defasinda bir kutu calismasinda YAPRAK kelimesindeki "P" harfini unutmusun. yaklasik 4 ay sonra anadoluda bir ciftci kardesimiz farkedene kadar kimse hatanin farkina varmadi. artik yaprak yazarken cok dikkatliyim. ]

ah aynı kaderi paylaşmışız bende aynen yaprak deyince irkilirim çünkü koca puntolarla yazılıp basılmıştı düşünün benim halimi oooo ölseydim daha iyi :)

Uzun Zamandır bu topic e yazıcam ama ayıp olur dıye yazmıyordum senı gorunce cesaretlendım..

Bende yenı basladıgım donemlerde bı tabela hazırlıyordum. Mobilya firmasının tabelasıydı ve ben
Oturma Odası - Yemek Odası - Yatak Odası yazarken son yazdıgım oda da "t" yerıne "r" harfı kullanmısım!

Kaçın O odaya girilmez! tabelası da yaptırmam gerekecektı:):):):)