Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hatalara çok güldümya allah başa getirmesin:) alahtan benim hiç hatam olmadı şimsiye kadar...

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
Uzun Zamandır bu topic e yazıcam ama ayıp olur dıye yazmıyordum senı gorunce cesaretlendım..

Bende yenı basladıgım donemlerde bı tabela hazırlıyordum. Mobilya firmasının tabelasıydı ve ben
Oturma Odası - Yemek Odası - Yatak Odası yazarken son yazdıgım oda da "t" yerıne "r" harfı kullanmısım!

Kaçın O odaya girilmez! tabelası da yaptırmam gerekecektı:):):):)

ya bu nedir yha!!! koptum burda, yerlerdeyim artık :D:D:D

Siz başlattınız valla, bende yazacam o zaman :smile:

Mimarlık dergisine (Arredamento) yaptığım bir ilanda ".... ve beğeninize maket olarak sunuyoruz..." cümlesindeki "maket" lafındaki "e" harfini "a" yapmışım... Tabi dergi basıldı nede olsa bizim ilan film olarak gitti oraya... sonrasından bahsetmiyecem bile...

baba sende mahvetmişsin herşeyi :D:D selimselden sonra da seni okuyunca yerden kalkamadım valaa :D:D:D

yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladı:) 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...

aabi bu kadar ilginç bi olay okumadım :D:D:D şaka gibi yhaa :)

bugün nooldu tahmin edin: yeni bi müşteriye kart antetli zarf üçlüsü hazırladık. adama jpg formatında işin görüntüsünü gönderdik.. özellikle belirttik "^dikkatlice okuyun yazım hatası olmasın. onayınıza göre basılacaktır" deyi. adamlar onayı verdiler. iş basıldıktan sonra geri gönderildi "Bina nosu yanlış" diye.. adamlara söylüyoruz siz onay verdiniz diye ama bide üste çıkıyolar.. bizde zeminle adresin üstünü kapatıp alttaki boşluğa basıyoruz artık.. kendi kaşındı. onun yüzünden bi daha zarara girmeyi isteyen kim ki??

haksız mıyım :p

Son düzenleme:

BlueBeach

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benimde var benimde. Dans kursu için afiş hazırlamıştım (35*50) dans aktiviteleri yazacağıma aktivitileri yazmışım (25 punto) . Basıldı tabi ve sonra farkettik müşteri aynen şöle : " rezil olcaz mahvolcaz herkez dalga geccek bizimle" benim cvp "inanın farkedilmicek bile baksanıza biz bile farketmemişiz siz o kadar onay verdiniz farketmediniz. müşteri "neyse dediğiniz gibi olsun".......
1 hafta sonra kardeşim "abi afişlerin asılmış" -bi hata varmıydı.. "yoo gayet güzel olmuş" :)

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
20x28 fatura yaptım müşteriye beğendi falan ama sonra dediki çok büyük bize a5 yeter bende tamam diyip tutup küçültüm oranı tam geliyorya... ama fark etmediğim bişiy vardı maliye logosu... minicik olmuş.. işin basılması değilde beni çok korkutmuşlardı maliye görürse ifade verirsin sahteciliğe girer gibi.. ozmam stajer ve ilk işlerimden biriydi...

sevi tas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
geçmiş senelerde seçim zamanı bi partinin el ilanlarını hazırlamıştım, sloganları halka hizmet hakka hizmet diye bişeydi ben halka hizmet kakka hizmet diye yazmıştım ve basılmıştı,
rezil olduğumu hatırlıyorum

zecekic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güldüm

sondan dönmüşün ama çok güldüm :rofl::rofl::rofl:

ben dijital'de çalıştığım için zaman zaman hata yapıyorum. mesela geçenlerde 100 cm X 100 cm büyüklüğünde bir branda yaptım. ve aynen şu hata oldu.

Bu bina X firma tarafında
yapılmamıştır.

tel : (0212) XXX XX XX
Gsm: (053X) XXX XX XX

baskıya yolladım. ara sıra baskıyı ben yaptığımdan son anda ekrana baktım bu bina X firma tarafından yapılmamıştır. yazmışım. sonra basmadan düzelttik tabi. :)

zecekic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benim de bir hatam var unutmayacağım bir hata...

Bir alışveriş merkezinin çekiliş sonuçlarını yerel gazeteler için hazırladım. Noter'den bana Excel belgesi içerisindeldi ama hepsi farklı farklı sayfalarda. bende bütün sonuçları tek bir sayfaya topladım. Daha sonra gerekli ayarları verdikten sonra gazetelere gönderdim. Ertesi gün iş yerine gelmeden önce samimi olduğum bir arkadaşın yanına uğradım. Bizim arkadaşında bileti vardı aldı bir yerel gazetede isim listelerine bakmaya başladı. neyse ilk 100 doğru ama daha sonra bizim arkadaş döndü "yahu dedi aksaray'da ne kadar şerife varmış aksilik hepde bu şerifelere çıkmış hediyeler dedi" olabilir kardeş dedim demeyede bir baktım gazeteye ilk 100 e kadar olanı doğru ondan sonrası isimlerin hepsi "şerife" olmuş soy isimler doğru ama... Arkadaşlar saolsun gülmekten yıkıldı.:D daha sonrası mı gazeteyi arayan arayana...düşünün.. :D

graphiker_isO7

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benim de bir hatam var unutmayacağım bir hata...

Bir alışveriş merkezinin çekiliş sonuçlarını yerel gazeteler için hazırladım. Noter'den bana Excel belgesi içerisindeldi ama hepsi farklı farklı sayfalarda. bende bütün sonuçları tek bir sayfaya topladım. Daha sonra gerekli ayarları verdikten sonra gazetelere gönderdim. Ertesi gün iş yerine gelmeden önce samimi olduğum bir arkadaşın yanına uğradım. Bizim arkadaşında bileti vardı aldı bir yerel gazetede isim listelerine bakmaya başladı. neyse ilk 100 doğru ama daha sonra bizim arkadaş döndü "yahu dedi aksaray'da ne kadar şerife varmış aksilik hepde bu şerifelere çıkmış hediyeler dedi" olabilir kardeş dedim demeyede bir baktım gazeteye ilk 100 e kadar olanı doğru ondan sonrası isimlerin hepsi "şerife" olmuş soy isimler doğru ama... Arkadaşlar saolsun gülmekten yıkıldı.:D daha sonrası mı gazeteyi arayan arayana...düşünün.. :D

hala calısıomusun mrk ettim kowulmadın mı

zecekic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
malasef çalışıyorum kovulmadım :)

zecekic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çünkü tahsihi şirket işletmecisi yapmıştı :D oda görmemiş

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Grafik tasarımcıların ortak çilelerinde bu olsa gerek.Ama yinede eğlenceli :)

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yerel gazetede çalıştığım dönemde, sanatçının biriyle röportaj yapılmıştı. Röportajın bir kısmında "dinlenmek için Kırklareli'ne geliyorum" cümlesi geçiyordu. Ben dinlenmek kelimesindeki "n" harfini yazmamışım ve dilenmek için Kırklareli'ne geliyorum cümlesi ortaya çıktı:S Adam gelip size dava açacağım tehditlerini savurmaya başladı:) 1 harf hatasının nelere malolduğunu o zaman daha iyi anladım...

Bencede çok komik.Ne olursa olsun tasarım taarımdır.Farklı düşüncelere itmiş işte ne güzel

kaizar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de bir keresinde ******* marketi için hazırladığım insert çalışmasında dana eti ürününü fiyatlandırırken "%100 dana eti" etiketi yerine %10 dana eti" yazmışım. (%90'ı artık nedir siz tahmin edersiniz :bigsmile:)

Bi de yetmezmiş gibi 5000 adet basılan bu insertte hatamızı telafi etmek için her birine elimizle teker teker "0" eklemek zorunda kalmıştık..

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
arkadaşlar sizinkide işmi

olay 1
2002 yılında kendi baskı tesisimiz olmadığı için yerel gazetemizi başka yerde baskıya veriyorduk yalnız bilen bilir font olayı var convertlemeden başka makinede açılırsa açan makinede kullandığımız font olmadığı için korel oto font verir bizim çalıştığımız matbaada hiç prova baskı yapmadan direk baskıya geçiyor işin aslı şurda tam kurban bayramının arafesi ve kurban bayramı kutlaması atıyoruz YAPRAK GİYİM adında bi firma var kutlaması aynen P harfi R harfi olmuş şöyle çıkmış ****** GİYİM kurban bayramınızı kutlar bizde gazetenin içi sayfasına bakamdan yarın bayram geceden dağıtıtık sabah yüzlerce tebrik telefonu geldi

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
olay iki ilçemizde sünnet şöleni olmuş ve katılanları gazeteye tek tek yazıyoruz bende editörlük yapıyorum güya valibeyin ismi ...... soyadı KAMÇI eleman haberi aceleden yazmış olsa gerek kamçı yazacağına K harfini sonuna eklemiş
artık siz bulun ne yazdığını

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
olay 3
99 yerel seçimlerindemiydi yerel seçimlerin birisinde bayan aday var ... partisinden kadıncağızın haberin hayatını konu edinen bi ropörtaj hazırladık yine komedi ..... adayımız 4 çocuk annesidir çocuklarını kendi yazacağımza N harfini basmammış klavye kedi besledi diye basıldı gazete valla belediye başkan adayı hanfendi baya bi küfretti bize

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
ambalaj tasraımı yapıyodum iş filme gidiyordu hazır işti filme yolladım yazı üstünde yazı kalmış, tekrar kontrol edip yolladım made in turkey diye bir yazı daha kalmış :) 200 ytl zarar ama bana zarar maaşımdan kesildi ve işten kısaca kovuldum:)