Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Evlilik Sonrası Erkeğin Evrimi

Andrerendless

🏅Acemi Tasarımcı🏅
566454ir0ia0.jpg

Benzer konular

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:D :lol:
güzeldi :D

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çook güzel... Güzel olduğu kadarda acı...
Teşekkürler paylaşım için...:)

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu kadar olur. Çok güzel gözlemlenmiş. Ve inanın (istisnaları varmıdır bilemiyorum) genci yaşlısı her türlü erkeğe uyabilen tespitler. :brokenheart::crying:

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Çook güzel... Güzel olduğu kadarda acı...
Teşekkürler paylaşım için...:)

Bu kadar olur. Çok güzel gözlemlenmiş. Ve inanın (istisnaları varmıdır bilemiyorum) genci yaşlısı her türlü erkeğe uyabilen tespitler. :brokenheart::crying:

@kurbaa
"Güzel olan ne? Diyelim ki güzel! Peki acı olan ne?!!!" diye sorsam, ayıp etmiş olur muyum?
@sevgiden-iz
Bu kadar olan ne? Diyelim ki o kadar! Peki gözlemleyen kim? Bu tabloyu hazırlayan kişi mi?!!!

Bakınız:

Evlendiğiniz bir erkek düşünün!
Düşünün ki bundan 6 ay, 6 yıl değil; 66 yıl sonra bile size İLK GÜNKÜ gibi değer veren!
Acı mı bu? Ya da neresi acı?

Ha! O zaman da diyeceksiniz ki; "Var mı böyle erkek?!!!"

Sayıları çok olmasa da ben size çevremden, gördüklerimden ve hatta GÖREMEDİKLERİMDEN (GÖREMEDİKLERİMİZDEN) sayabilirim böyle insanları.
Önemli olan da bu nokta sanırım: Görebilmek!...

Lütfen en başta kendinize; sonra da erkeklere HAKSIZLIK yapmayınız!
"Böyle erkekler yok" demiyorum!
Fakat bu tarz saçma sapan boş insanların; bu şekilde saçma bir genelleme yaparak ve belki de kendi evliliği süresince yaşadığı o kötü şeyleri bizimle paylaşma isteğinin sonucunda, yaşadıklarını bu şekilde bize sunup ortalıkta dolaşmasını sağlayarak; sadece erkeklere değil, kadınlara da haksızlık yapıldığını düşünüyorum!

Kadınlara haksızlık yapıldığını düşünüyorum; çünkü bundan kendine pay biçenlerimiz oluyor! O yaşadı diye siz de yaşayacaksınız diye bir şey mi var? Onun kocası değişti diye sizin de kocanız değişecek diye bir şey mi var?
Nedir sizi bu "olumsuz düşünceye" iten?

Çevrenizdeki "evli kişilerin" de bu tarz şeyler yaşaması mı?
Peki ben de diyorum ki; ya yaşamayanları gördünüz mü? Görebildiniz mi?

Ben, dün gece penceremde gördüğüm "AY IŞIĞI" için sayfalarca güzel şeyler yazabilirim! O yazımı okuduğunuzda, "AY IŞIĞI"nın ne kadar güzel olduğu konusunda kafanızda, ruhunuzda hoş düşünceler uyandırabilirim. Lakin, bunu benim yazdığım yazı sayesinde değil; ben yazmadan önce sizin düşünerek yaşamanız, farkına varmanız değilmidir asıl önemli olan... Fark ettiniz mi hiç, bir "AY IŞIĞI"nın sizi ne kadar güzelleştirdiğini?

Allah, düşünce vermiş insanlara; düşünebilme yeteneği vermiş.
Kaçımız düşündük ki "AY IŞIĞINI" da; "kocamızın/karımızın evrimini düşünmek" kaldı?

Sanıyorum ki bahsettiğim o "şavk"ı düşünmediniz. :) Düşünün bir bakalım, ruhunuzda neler oluyor, hayatınızda neler değişiyor?
(Bir ay ışığını düşünmekle hayat mı değişir demeyin! Kızarım!!! Hayatınızı değiştirecek olan zaten "ay ışığı" değil; değiştirecek olan sizsiniz, kendiniz! Ve tabii ki "ay ışığı"nı bahane ederek... ;)

Peki ya kocanızı değiştirecek olan kim (dolayısıyla hayatınızı)?

Yukarıdaki basit bir "gülmece tabloya" verilen bu tepki neden?
Neden erkeklerin böyle olduğu düşünülür?
Cevap: Birileri bu tabloyu hazırladığı için mi, yoksa birileri bunu yaşadığı için mi?
Bence hazırladığı için?
Bunu yaşayan siz olsaydınız; belki de bu tabloyu siz hazırlayacaktınız!
Peki yaşamadıysanız, verdiğiniz tepki (dolayısıyla düşünceleriniz) neden tabloyla doğru orantıda beliriyor?

Sadece düşünmek, ama sadece düşünmek yeterlidir her şey için! Yeter ki düşünelim. :)

Mesela; (evliyseniz) eşinizle ne kadar güzel vakit geçirdiğinizi, (evli değilseniz) geçirebileceğinizi düşünün! Bahsi geçen o "6 ay, 6 yıl" gibi kısa bir süre sonrayı bırakın, size karşı "66 yıl"ın bile onu bu kadar kolay değiştiremeyeceğini düşünün. :)

Sözünü ettiğim şey, değişip değişmemek değil tabi ki! (insan var değişir, insan var değişmez!)

Sözünü ettiğim şey, bu tarafından bakmak!
Sadece DÜŞÜNMEK! Ve sadece DÜŞLEMEK!

İnsan düş görünce korkar, rüyayı tercih eder düş yerine...
Rüya görünce ise, "bir hayal"miş, "rüya"ymış der kendince...
"Hayal"i görünce ne olur peki?
İşte o zaman "HAYAL"in "GERÇEK" olmasını diler...

Hayalinizdeki erkeğin GERÇEK olması ve bu tarz "komiklik olsun" diye ortaya çıkarılan hiçbir şeyden kendinize pay biçmemeniz temennisiyle...

(umarım yanlış anlaşılmam...!)

Saygılarımla...

(ÖNEMLİ NOT: Yazdıklarımın; konu sahibiyle hiçbir alakası yoktur. :) Lütfen yanlış anlamayınız Andrerendless :angel:. Paylaşımınız için teşekkürler. :wink: +REP benden. :dance: :dance:

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu erkek olmakla yada kadın olmakla alakalı bir durum değil ki child-play :)
İnsan olmakla alakalı bence :wink:
Ve söylediğin çoğu şeye canı gönülden katılıyorum :)

Geçen seneki düşüncelerimiz bile birbirini tutmuyorken; insanın bir sürü yıl sonunda değişmesinden daha doğal ne olabilir ki?Zaman değişiyor; insan nasıl değişmesin...
Ayrıca evli bir insan olarak söylüyorum; sorumlulular okadar ağar ki; (maddi manevi) bazen insan neden evlendiğini bile unutuyor...Sanki karşınızda ki sevdiğiniz adam/kadın değilde; en büyük düşmanınız...
Öyle anlar geliyorki; evet şuan katil olabilirim diyorsunuz :giggle:
Ama bazen öyle bir an geliyor ki; yakaladığınız bir bakışla; yüreğinizden taşan sevgi bütün evinizi dolduruyor...
Yani demem o ki; bu tabloda yazanlar evliliğin her evresinde; her iki tarafta da görülebilecek olaylar...
Önemli olan; bunun bilincinde olarak; her iki tarafında daha az can acıtması...
Kısaca "evlilik zor zanaat" lafı bir kere daha haklı :)
Önemli olan sanırım; kimin daha fazla yetenekli olduğu; sonuçta ona şekil verecek olan biziz...
Ne kadar çok özen; okadar az mutsuzluk...
NOT:Eşimi çok seviyorum; yazarken yine anladım :utann:
Saygılar
Sevgiler

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yazınızı alıntılamadım. Bu tür yazılara gösterilen tepkiler olumlu ya da olumsuz her zaman olacaktır.

Ciddiye alan da vardır. Lay lay lom yazan da.

Yazılan bir satırlık yorumdan koca sayfa dolusu savunma çıkarmak da bir maharettir doğrusu. İstisna olabilirsiniz. Ya da çevreniz öyle insanlarla doludur. Siz böyle düşündünüz, tepki gösterdiniz diye kimsenin fikri değişmez

Ben her zaman duygularımı yazıya döken bir insanım. Kızdımsa yazarım, ağladımsa yazarım, güldümse yazarım, mutluysam yazarım, beğendiysem yazarım, mutsuz ve umutsuzsam içimde bir yerler acıyorsa gene yazarım. Hoşunuza gitmezse okumazsınız olur biter. Siz de biraz daha geniş çerçeveden bakın. Hayat 24 yaşında başka biraz daha yaşlanınca daha başka.

Bu kadar fırçalanacağım hiç aklıma gelmemişti. Hem de böyle bir günde...

Unutmayın her şakada biraz gerçek payı vardır.

Hazırlayanlara ve de paylaşan arkadaşa teşekkürler.

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yazınızı alıntılamadım. Bu tür yazılara gösterilen tepkiler olumlu ya da olumsuz her zaman olacaktır.

Ciddiye alan da vardır. Lay lay lom yazan da.

Yazılan bir satırlık yorumdan koca sayfa dolusu savunma çıkarmak da bir maharettir doğrusu. İstisna olabilirsiniz. Ya da çevreniz öyle insanlarla doludur. Siz böyle düşündünüz, tepki gösterdiniz diye kimsenin fikri değişmez

Ben her zaman duygularımı yazıya döken bir insanım. Kızdımsa yazarım, ağladımsa yazarım, güldümse yazarım, mutluysam yazarım, beğendiysem yazarım, mutsuz ve umutsuzsam içimde bir yerler acıyorsa gene yazarım. Hoşunuza gitmezse okumazsınız olur biter. Siz de biraz daha geniş çerçeveden bakın. Hayat 24 yaşında başka biraz daha yaşlanınca daha başka.

Bu kadar fırçalanacağım hiç aklıma gelmemişti. Hem de böyle bir günde...

Unutmayın her şakada biraz gerçek payı vardır.

Hazırlayanlara ve de paylaşan arkadaşa teşekkürler.

Öyle düşünmeyiniz lütfen, fırça değil de hayata biraz daha iyi yönden bakmamız, heep olumsuz örnekleri benimsememiz istenmiş...
Ben kızmadım... Aksine, çevremdeki ilişkilerden genelleme yapmamam gerektiğini hissettim biraz....
Evet bu tablodaki durumun gerçekleşme ihtimali var ama gerçekleşmeme ihtimali de var... Child_play'in söylediği gibi biraz daha olumlu olmak gerek belki...
Bu arada sizin de bir anne olduğunuzu biliyorum; anneler gününüz kutlu olsun efendim... Lütfen forumdan biri, bizler yada bir başkası için (en azından bugün) hiç kimse ve hiç birşey için canınızı sıkmayın...

Child_play; biraz zor ama bir gün dilerim sadece biz değil tüm herkes senin pencerenden bakabilir bu hayata...
Heep mutlu olman dileğiyle...
Teşekkür ederim üşenmeyip bizler için bu kadar uzun bir metin yazdığın için...

Esra, dilerim heep çook mutlu olursunuz, teşekkür ederim...
:iloveyou:

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öyle düşünmeyiniz lütfen, fırça değil de hayata biraz daha iyi yönden bakmamız, heep olumsuz örnekleri benimsememiz istenmiş...
Ben kızmadım... Aksine, çevremdeki ilişkilerden genelleme yapmamam gerektiğini hissettim biraz....
Evet bu tablodaki durumun gerçekleşme ihtimali var ama gerçekleşmeme ihtimali de var... Child_play'in söylediği gibi biraz daha olumlu olmak gerek belki...
Bu arada sizin de bir anne olduğunuzu biliyorum; anneler gününüz kutlu olsun efendim... Lütfen forumdan biri, bizler yada bir başkası için (en azından bugün) hiç kimse ve hiç birşey için canınızı sıkmayın...

Child_play; biraz zor ama bir gün dilerim sadece biz değil tüm herkes senin pencerenden bakabilir bu hayata...
Heep mutlu olman dileğiyle...
Teşekkür ederim üşenmeyip bizler için bu kadar uzun bir metin yazdığın için...

Esra, dilerim heep çook mutlu olursunuz, teşekkür ederim...
:iloveyou:

İyi dilekleriniz ve iyi niyetiniz için çok teşekkür ederim.

Bu yazıyı ilk okuduğumda ben de gülüp geçmiştim. Hatta arkadaşlarıma da okumuştum. İnanın dinleyen beş kişiden dördü aynı fikirdeydi.
Ben sadece bu konu değil bir çok konuda fikirlerimi yazıyorum. Dünya hep güllük gülistanlık değil ki. Hep çevremizdekileri görmememiz gerektiğinin farkındayım. İyi niyetlidir mutlaka uyarılar ama ben istisnalar vardır demiştim üstelik.
Hayat, ikili ilişkiler bıçak sırtı gibi. Bir yanınız ölesiye seviyor. Bir yanınız çok kızıyor. Tuhaf bir dünya işte. Ama daha önce de belirttiğim gibi. Kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı, duygularımı katıksız ve samimi bir biçimde bu forumda yazabiliyordum.

Kızmadım bundan sonra bu konularda yorum yazarken daha dikkatli olurum. Eniyisi bu; içimdekiler yine içimde, bana kalsın.

Sizlere iyi günler.

dj_rahman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bakın istisna duruyo karşınızda...