Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash'ta 360° Döndürülebilen Obje Yaratmak

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar,
BMW X3 : 360° Visualizer
verdiğim sitede arabayı manuel olarak çevirip arabayı 360° görebiliyoruz.
Ben böyle bir çalışma için herhangi bir objeyi uygun açılarda fotoğraflayıp Flash programında birleştirerek böyle birşey hazırlamak istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır, nasıl yapabilirim?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Tşk.

Benzer konular

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben şuan toplam 36 kare fotoğraf çektim ve bunları decupe edip flasa attım. arka arkaya play yaptığınızda istediğimi elde ettim ama swf formatına çevirdiğimde devamlı dönüyor. Ben manuel olarak müdahale edemiyorum. ayrıca hızınıda ayarlayamıyorum.
Nette biraz araştırma yaptım ve bu işlem için "controlVR" diye bir script olduğunu öğrendim ama buda ücretli.

Bu işlemi nasıl yapacağımızı bilen hiç kimse yokmudur?

Guylussac

🌱Yeni Üye🌱
Kolay bir yöntemle anlatayım.
Öncelikle her frame'e resimleri yerleştirmişsin zaten. Sürekli hareket etmemesi çin öncelikle her frame'e bir stop komutu eklemen lazım actions kısmından.
Global Function/Time Line Control/Stop

Daha sonra gene her frame'e iki tane düğme ekle, ileri ve geri olacak şekilde.
Sonra ileri olanın actions kısmına:
movieclipcontrol'dan on sekmesine oradanda press olana ayarla.Daha sonra hemen bunun altına gene time line contol'a gidip nextframe() seçeneğini seç.

Geri olan tuş için yanlızca son adımda previousframe() olanı seçeceksin.

Bu anlattığımı script assist açık olarak yaparsan senin için daha kolay olur.

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
guylussac,
yardımın için teşekkür ederim. Şuan yazdıklarını yapmaya çalışıyorum. Umarım başarılı olabilirim.
Ben Flash CS4 versiyou kullanıyorum ve Action kısmında "Global Function/Time Line Control/Stop" bulamadım.
Ama şöyle birşey var: flash.utils/Timer/Methods/stop
Bunu kulansam sorun olur mu?

Yavuz Mamaç

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
script dili ac script3 olarak otomatik ayarlıyor ..belgenizin ac script dilini ac script 2 olarak seçmelisiniz ..

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yavuz Mamaç, teşekkür ederim.

guylussac,
dediğin herşeyi yaptım, oldu. Teşekkür ederim.

Ben şöyle yaptım:
Toplam 36 kare var ve senin söylemiş olduğun şekilde buton yaratmak yerine her kareyi buton olarak düzenledim ve üzerine senin söylediğin action'ları ekledim. Şuan preview yaptığımda objeye her tıklamamda bir sonra ki kareye gidiyor. Aslında çok iyi oldu.

ama asıl yapmak istediğim şu:
obje belli bir hızda devamlı dönecek. Objenin üzerine geldiğimizde çift taraflı bir ok belirecek ve manuel olarak müdahale edip sağa yada sola çevirebileceğiz.

Birde bu obje çok hızlı dönüyor. Hızı nasıl ayarlıyoruz?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
basit bir şekilde açıklayayım daha önce mutlaka yapmışsındır sayfa içinde scroll hazırlayabiliyorsan bu şekilde yapabilirsin. örneğin aşağı çekerse 1. frameden son frameye gelir ( yani yayı yukarıdan aşağıya iniyor gibi orada da frame ilerliyor) ve yukarı çekersede son frameden ilk frameye doğru.. kolay gelsin.

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
basit bir şekilde açıklayayım daha önce mutlaka yapmışsındır sayfa içinde scroll hazırlayabiliyorsan bu şekilde yapabilirsin. örneğin aşağı çekerse 1. frameden son frameye gelir ( yani yayı yukarıdan aşağıya iniyor gibi orada da frame ilerliyor) ve yukarı çekersede son frameden ilk frameye doğru.. kolay gelsin.

Flashta çok yeniyim... Biraz daha yardımcı olursan çok sevinirim.

Teşekkür ederim.