Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar flashda basit bir kayan yazı yapmayı sizlerle paylaşmak istedim

Flash 8 programımızı açtık

Öncelikle File New ‘den Flash Document tıklayıp yeni bir flash sahnesi açıyoruz

e67a90f1d7.png

Sahnenin alt kısmında properties menüsünden size butonuna tıklayıp kullanacağımız sahnenin boyutunu ayarlayabiliriz.

495c25df37.png

Daha sonra sahnenin en solunda kalacak biçimde textimizi yazdıktan sonra Modify Convert to symbol ( f8) yaptıktan sonra movie clip seceneğimizi işaretleyip ok diyoruz.

1b84fb3a9a.png

Daha sonra zaman çizgisinin herhangi bir karesine sağ tıklayı insert keyframe
(f6) ekledikten sonra textimizi sağa, sahnenin dışına tışıyoruz.

5a3abec5fd.png

Daha sonra iki frame arasına sağ tıklayıp create motion tween ekliyoruz

d9b963e6c0.png

Çalışmamız kullanıma hazır Control  text movie (Ctrl+ Enter) yapıp test ediyoruz.
Ve işte çalışmamız

f236e02ee5.gif

Benzer konular

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Zerrincim teşekkürler, devamını bekleriz. Herkesin flashı öğrenirken ilk hazırladığı animasyonlar biridir :D

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Zerrincim teşekkürler, devamını bekleriz. Herkesin flashı öğrenirken ilk hazırladığı animasyonlar biridir :D

Ben ilk flash denememi buttonda yapmıştım o biraz daha ileri seviye sanırım :p sağol teşekkürler zerrinsan yeni başlıyanlar için güzel bir bilgi :)

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben ilk flash denememi buttonda yapmıştım o biraz daha ileri seviye sanırım :p sağol teşekkürler zerrinsan yeni başlıyanlar için güzel bir bilgi :)

Ben de flasha ik butonlarla başlamıştım.Ama uzun bi süre ara verdikten sonra tasarıma daha çok ağırlık erdim:)

ozgurel

🌱Yeni Üye🌱
tsk.ler arkadaşım. eline sağlık

styLeist

🌱Yeni Üye🌱
waLLa ne yaLan söLiim bende adımı yazıp kayan yazı yapmıştım iLk :)

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
paylaşım için tteşekkürler bitmiş halini de yayınlasaydın örnek olarak daha güzel olurdu:)

herzamanbenim

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba... ben flasta (CS4 AS 2.0) bir çalışma yaptım. 1100pixcel x 720pixcel ölçüsünde. Explorerı, mausla küçülttüğümüzde ona oranla bu flashında küçülmesini istiyorum. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim...