Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar. İlk olarak flashta maskelemeyi sizlerle paylaşmak istedim.İnşallah fırsat buldukça paylaşımlarımla ben de yararlı olurum siteye:)

1-İlk önce Kalın bir fontla textimizi yazalım
2.Tektimizi sembole çeviriyoruz.Modify > Confert To Symbol (f8)
Sahnede yaptığımız herşeyi ayrı layerlarda yapmak ve sembole çevirmemizde fayda vardır.Çünkü sembole çevirdiğimizde nesnemiz kütüphanemize aktarılır.Sahnede yanlışlıkla sildiğimizde bile o kütüphanemizde saklı olduğu için kütüphanemizden tekrar almamız mümkün

3-Daha sonra Yeni bir layer açıyoruz.Diğer layerin altına taşıyoruz
4.Açtığımız Layer’a bir resim ekliyoruz.FileImportImport To Stage (Ctrl+R)

4-Daha sonra üstteki layer’ımıza sağ tıklayıp mask seçeneğini işaretliyoruz

5-Ve işte sonuç...

6-Yazımıza bir de gölge vermek istersek..Üst layerdaki sembole çevirdiğimiz yazıyı kopyalarız(Ctrl+C) ve daha sonra yeni bir layer açıp diğer layerların altına taşırız.ve O layera az önce kopyaladığımız textimizi yapıştırırız (Ctrl+Shift+V).Bu layerımız eğer masked konumundaysa farenin sol tuşuyla sola doğru çekip maskdan çıkarmalıyız.

Ve işte maskdan çıkardık...

7-Daha sonra klavyemizin yön tuşlarıyla son layerımızdaki yazımızı isteğe göre sağa sola çekebiliriz.Ve işte sonuç...

Benzer konular

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Canım Teşekkürler paylaşımın için.
İnşallah daha ok pyalşımda bulunursun kardeşimm :p

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sağol ablacım:) insanın ablası da olmazsa...İnşallah fırsat buldukça daha çok paylaşımda bulunurum. Neyse arkadaşlar ben forumdakilerin flash tasarım konusunda bilgilerinin düzeyini bilmiyorum.Bazılarına göre çok basit,bazılarına göre ağır gelebilir.Kusura bakmayın.Ama yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim.On göre paylaşacağım konuları hazırlarım..Sevgiler...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim zernisan güzel bilgiler devamını bekliyorum.. Güzel anlatmışsın.. :)

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben teşekkür ederim.Yorumunuz için.Güzel anlatabilmişsem ne mutlu.İnşallah devamını getirmeye çalışacağım

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerine sağlık gökhan abi .bilmeyenler için güzel bir paylaşım...

zernisan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler Sercan ama o benim paylaşımım Zernişan:):)

Blackblue

🌱Yeni Üye🌱
Zernisan sana e **** attım cevaplarsan memnun olurum:) Flashda amatörüm.Mask konusunda yardıma ihtiyacım var.Biraz değişik bi mask var da.

Peak01

🌱Yeni Üye🌱
süpersin yaw teşekkür ederim...6 ay önce kursa gittim baya unutmusum ... Bir iş görüşmesine gittim pazatesi günü bana bi çalışma yap getir dediler... hazırladıgım web sayfasının ust tarafına maskelı bı banner hazırlıyorum.. insallah begenırler :) Ellerıne saglık cok yardımcı oldun canım :) devamını beklıyorum herkezden ben de yenı seyler ogrendıkce paylasıcam :)

by_grafiker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler arkadaşım bilgilerini paylaştığın için.

eyupbinoglu

🌱Yeni Üye🌱
yha ßenim farklı bir Flash maskım VAr animasyonu anladırmısn animasyon yapıcamda

s3rc4n

🌱Yeni Üye🌱
guzel ama bana resımeleriyle lazım flasda ders anlatma yapıyorumda resımelrını bulabılır mıyız acaba :D:D

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
guzel ama bana resımeleriyle lazım flasda ders anlatma yapıyorumda resımelrını bulabılır mıyız acaba :D:D

2 ay önce olsa vereceğim cevap çok daha farklı olurdu ama şu an sadece bu ne yüzsüzlük, ne terbiyesizliktir ki birde utanmadan mesajın sonunda sırıtabiliyorsunuz yazabiliyorum

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Başka bir isteginiz varmı? Madem ihtiyacınız var emeğe teşekkür edip, daha iyisini siz yapın lütfen...ki önce imla kılavuzu ve türkçe sözlük almanızda fayda var.

delete.xxx

🌱Yeni Üye🌱
Emeğine sağlık gerçekten güzel bir anlatım olmuş.
Saygılar...