Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Değerli site sakinleri, benim problemim freehande bir çizgi çizdikten sonra(resim1), subselect(kırmızı ile işaretli) aracı ile ortasından tutup aşağı çektiğimide direkt eğimli hale geliyor(resim2)
fakat bunu illustratorde denememe ve videolara kısaca bakmama rağmen beceremedim yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden Allah razı olsun :)

resim1
Ev6r0.jpg

resim2
Ttgdq.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok çok teşekkür ederim :) bi sorum daha olucak?
görseldeki dikdörtgenin her köşesinin ayrı ayrı eğim vermek istiyorum fakat az önceki izahınla düz çizgiye yaptığımız bunda iki düzleminde etkilenmesine sebep oluyo?

BqgmW.jpg

Cp0Mr.jpg

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok çok teşekkür ederim :) bi sorum daha olucak?
görseldeki dikdörtgenin her köşesinin ayrı ayrı eğim vermek istiyorum fakat az önceki izahınla düz çizgiye yaptığımız bunda iki düzleminde etkilenmesine sebep oluyo?

BqgmW.jpg

Cp0Mr.jpg

Merhaba,

Aynı yöntemle kontrol noktası ekledikten sonra

direct selection tool ile tutamaçlardan birtanesini sürükleyerek köşeye sıfırladıktan sonra, istediğin değişikliği yapabilirsin.

her köşeye ayrı ayrı kontrol noktası ekleyip, sonra birtanesini iptal etmen gerekli
FGXqxOx.png

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
yanlız sizde kabul edersinizki bu işlem freehand de 30 saniyemiz alırken ai de bayaa bi zaman alıyo :( çok çok teşekkür ederim yardımınız için çok sağolun elleriniz dert görmesin... :)

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
yanlız sizde kabul edersinizki bu işlem freehand de 30 saniyemiz alırken ai de bayaa bi zaman alıyo :( çok çok teşekkür ederim yardımınız için çok sağolun elleriniz dert görmesin... :)

Rica ederim, memnuniyetinizi bana, şikayetleri Adobe gönderelim lütfen :))

...Hocam şaka bir yana, şunu kabullenmek gerekiyor,

O frehand bu illustrator, seçim yapmak sana kalmış, frehand deki

alışkanlıklardan vazgeçip, kullanmayı denersen eminim sende seversin

illustrator kullanmayı.

4,5 yıldır illustrator kullanıyorum, kesinlikle diğer vektörel programlardan

çok daha fazlası var illustrator da, plug-in ler ile geliştirilebilir olmasıda

eksiklerini tamamlıyor. Biraz araştırıp gayret ederseniz eminim seveceksiniz illustratoru.

Bu arada Adobe'la bi bağlantım yok :) naçizane bi tavsiye sadece

Örnek.
qcg2FOt.png

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet haklısınız seveceğimden hatta geç kaldık ama maalesef işyerimdeki pc ai yi kaldıracak kadar kaliteli bir pc değil , bende çok istiyorum ai kullanmak kendimi geliştirmek, çünkü teknoloji yerinde durmuyo bizimde işimiz teknoloji ile yerimizde durmamaız lazım.... tavsiyelerin için sağol Allah'a emanet ol :)