Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehande Fotoğraf Üstünde Crop Atmak

fiend

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar, arkadaşlar epeydir aradım ama, Freehande TIFF dosya üzerinde, Photohsopa çekmeden crop atmak istiyorum. Bir yolu var mıdır aceba Freehand de?

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
crop yapacağınız bölgeyi çizin, daha sonra resme tıklayın ctrl+x yapın sonra almasını istediğiniz ve çizdiğiniz şekli çizin ctrl + shift +v yapın

daha sonra ctrl + shift + alt + z yaparak resmi convertleyin

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
convertleme ctrl+shift+ p değilmiydi??

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rsim covertı ctrlshıft alt z mi pardon tsk kur edrım buarada:D

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
tools aracında bulunmuyor ama klavyede "C"harfine bastıgınızda crop aracı cıkıyor onlada kenarları kroplayabilirsiniz

elroy

🌱Yeni Üye🌱
sakın o crop aracını kullanmayın başıma bir sürü iş açıldı kullandığımda .. çünkü aslında o araç kesmiyor gizliyor dosyayı başka bilgisayarda açınca çizim resim eski haline dönüşüyor tabi convert etmezsen. ama resmi convert edince de çözünürlüğü düşüyor..
:sadsmile:

mizoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resım convertleme olayını anlamıyorum arkadaşlar zaten resime embed komut uyguluyoruz neden converte gerek duyuyorsunuzki convert olayı saece yazılarda olmuyor resımlerı embedlemekle convertlemek arasında ne fark var lutfen biri anlatsın merak edıyorum acıkcası ben sureklı yaptıgım işi baskıya verırken embed komutunu kullanıyorum resımlerın başka bır pc de acılabılmesı için fakat resımlerı hıc convevrtlemedım farkı bırı anlatsın lutfen;)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ben de hiç resim convertlemedim açıkçası ancak her zaman savunduğum tek bir şey var; fotoğrafla ilgili değişiklikleri Photoshop'ta yapmamak bazı işlevler için anlamsız olmakla beraber; bazı işlevler için dosyayı büyütmekten başka işe yaramıyor.

creatiFikir

🌱Yeni Üye🌱
resmi sec bir alan aç ve içersine past inside et, grupla kullan :)

istanbulruzgari

🌱Yeni Üye🌱
evet mizzonun sorusunun cevabını bende merak ediyorum.bende aynı şekilde kullanıyorum.açıkcası daha önce resim konvertlemeyi duymamıştım.bilen arkadaşlar bizleride bilgilendirirse sevinirim