Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehande tek sayfalar...

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar bi katolog yaptım freehande ama tek sayfalardaki resimleri koyuyorum prova çıkış alıcam resimler gözükmüyor yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı şimdiden teşekkürler...

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
resimleri embed yaptınmı ? embed yapmadığın için gözümüyor olabilir

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
freehand belgesi ile resimleri aynı dosya içinde muhafaza et... muhtemelen freehande resimleri ilk çağırdığın yerden başka yere taşımış olabilirsin resimleri...

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
embedde yaptım hepsi bir yerde zaten resimlerin her seferinde gözükmediğinde resmin olduğu yeri tekrar gösteriyorum ama olmuyo her yolu denedim artık sinir olmak üzereyim baskıdada böle bişey gelirse diye korkuyorum ki olucka bişey gibi sanki:(

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Resimler jpg. ise bu sorun olabilir tiff e çevirmeyi dene yeniden import et. Birde resimleri yerleştirdikten sonra mutlaka collect for output seçeneğiyle sayfanın bir dosyasını hazırla sorun olmaz

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Document bozulmuş olabilir yeni bir sayfa açıp üzerine export edip resimleri tekrar tanımla zannediyorum olacaktır kolay gelsin...

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
embedlediğin halde her seferinde resimler gözükmüyormu embedde kesin gözükmesi lazım ki embed yapınca resim dosyasına gerek yoktur sayfayı tiff dosyası olarak kaydedersen resim gözükür ama ne kadar işine yarar bilemiyorum

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Resimler jpg. ise bu sorun olabilir tiff e çevirmeyi dene yeniden import et. Birde resimleri yerleştirdikten sonra mutlaka collect for output seçeneğiyle sayfanın bir dosyasını hazırla sorun olmaz

resimlerin hepsi tıf ama bu dediğiniz mutlaka collect for output olayıda bi deneyim teşekkürler

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
birde bu tip sorunları bilgisayarın ram inin yetmediği yerlerde yapar... yani bir belge içinde çok fazla resim kullanılmışsa ve belge gereğinden fazla ağırlaşmışsa resimleri açarken bypass edebilir...

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
embedlediğin halde her seferinde resimler gözükmüyormu embedde kesin gözükmesi lazım ki embed yapınca resim dosyasına gerek yoktur sayfayı tiff dosyası olarak kaydedersen resim gözükür ama ne kadar işine yarar bilemiyorum

ya resim var gözüküor ama gözükmüyor işte nasıl anlatırlırsa anlatamadımki:)

Document bozulmuş olabilir yeni bir sayfa açıp üzerine export edip resimleri tekrar tanımla zannediyorum olacaktır kolay gelsin...

demek istediğinizi anlamadım yaptığımı tek tek başka bir documentemi alıyım hepsini

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
küçük ölçeki çalışmalarda embed yaparsanız pek sorun olmaz fakat çok sayfalı çalışmalar veya büyük ölçekli çalışmalarda embed yerine import'lu çalışmanızı tavsiye ederim. belge ağırlaştığından bilgisayarınız bunu karşılayamaya bilir ve işi yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
küçük ölçeki çalışmalarda embed yaparsanız pek sorun olmaz fakat çok sayfalı çalışmalar veya büyük ölçekli çalışmalarda embed yerine import'lu çalışmanızı tavsiye ederim. belge ağırlaştığından bilgisayarınız bunu karşılayamaya bilir ve işi yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz

peki gözükmemmesinin sebebi neyden kaynaklı olabilir...?

asyabayar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle sunu belirtmek isterimki embed söylediginiz gibi çok da faydalı degildir. özellikle yüklü fotolarda çok basınız ağrır, renk ayrımı da ayrı bir sorun olur.
sizin sorununuza gelince sayfaya import ettiginiz fotonun ebadı kullandığınız ölçüden çok büyük ya da küçük olabilir. örn. görselin fercek ebadı 40 cm ise siz bunu sayfada 5 cm kullanıyorsanız görünmez...

ѕωєєтιѕн

🌱Yeni Üye🌱
Eğer flash disk içinde de çalışıyorsanız olabilir.

ekotan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.fikirtakimi.com
arkadaşlar resimleri neden embed ediyorsunuz ki... collect for... yaptığınızda zaten resimleri toparlar... Kaldıkı resimleri film çıkış atölyesine gönderdiğinizde ordaki arkadaşlar tekrar onları extract etmek zorunda kalıyorlar.....Ve embed yapmak dosyayı haddinden fazla ağırlaştırır... gelelim resimlerin çarpı şeklinde gözükmesine.... eğerki dosyalar illustrator.eps ise frehandde çarpı şeklinde gözükür bu birrr... sayfada çok resim varsa.... program kaldıramıyordur bu ikiiii.... eğerki frehandde özel lensler kullanmadıysanız (DCS.2,0) göndersenizde olur.. bu üçççç..... hem çalışma yaparkende daha rahat ve hızlı hareket edebilirsiniz.... birde aklıma geldi... sayfaya keyline modunda bakıyor olabilirmisiniz acep:))

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
collect for output yapıp tekrar kaydedersen hiçbir sorun olmaz. Filme göndereceğin bir işi collect for output yapmadan kaydetme yoksa sorun çıkar

enesduran

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sil baştan yükle frehandi :D eger oda olmassa at bilgisayarı gitsin :D:D:D

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Embeddİ Kullanmayin ArkadaŞlar Fİlm Sirasinda Sorun Oluyor. Collect For Outputla Resİmlerİ Bİ Yere Toplayin. Bİ İŞ AĞirsa Resİmlerİ GÖstermİyordur Mutlaka. Freehandde Editten Prefencenses E Gİrİn Redrawdan Full Resolutionu Low Resolutiona Getİrİn Muhtemelen Resİmler GÖzÜkecektİr. Resİmler KÖtÜ GÖrÜnebİlİr Ama Korkmayin Baskida Öyle Çikmaz Sadece GÖrÜntÜyle İlgİlİ