Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarımcı nasıl birisidir?

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ozaman denkleminizden yanlış sonuç mu çıkartıyorum?

Çok iş yapandır tasarımcı?

Sorunuza göre evet öyle oluyor..Ama değil..Değil'ler iş yapamıyor..Maalesef..Tasarımcılar kazanamıyor..Gerçek anlamda hakkını isteyen..

toprakasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tasarımcı bazen bir nokta koyup onu sahiplene bilecek kadar kendine güvenedir.. tasarımcı tüm tasarıları görebilen ama taklit etmeyedir...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Taklit eden uygulayıcıdır zaten.
Tasarımcı görüşüyle, bakış açısıyla üretendir.

saygılarımla

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Ozaman sadece yetenek ve hayal gücü diye sınırlayamıyoruz değil mi. :)
kesinlikle bende onu diyorum resim yapabilen yaratıcılıgı olan yada görebilen hayal gucu olan tasarımcı olamaz bunlar olması gereken ama başka şeylerinde bunlarla beraber olması gerekiyo grafik tasarım cok yönlü yani ben tasarımcıyım bu işi hakkıyla yapıcam benim yaşam biçimim diyer kişi yaşantısı içinde bi camiyede girip bakmalı barada esnaf lokantasınada gerekirse cok fakir bi insanda tanımalı cok zenginide bi tatil yerinede gitmeli hayvanat bahcesinede tiyatroyada konserede bi teyzeylede cocuklada muahttap olmalı uzay yolu filminide izlemeli çizgi filmde aşk filmide korku filmide belki tuaf olcak ama kıyafet alırken sevdimiz renkler vardır bizi yansıtır bence orda bile farklı renkte kıyafetler almalı giymeliyiz kendimizi her kılıga sokmalıyız sanki biraz ilginç oldu ama gercekten bu dogru yani bi cocuklar için kitap hazırlıyosak cocukların dunyasını bilmemiz gerek hislerini duşuncelerini yada ne bilim herşeyi bilmeliyiz şu hayatı dibinden başına kadar yaşamalıyız cunku muşteriyi biz secmiyoz her meslegi bilmeliyizki o meslekle ilgili bi iş geldiginde yapabilelim
bunları bukadar hayatına sokan kişi biyerlere gelebilir yaşam felsefesi olmalıdır grafik tasarım tasarım esnaf bu dediklerimi yapmaz gercekten bu işi ciddiye alan bilir bunların ne denli gerekli oldugunu ..........cok yazdım galiba gaza geldim daha yazıcam ama bu böle uzar gider tamammen kendi duşuncelerim katılanada saygılar katılmıyanada

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
tasarımcı kim? Volkan çok iyi soyledı ve garçek, tasarımcı hayal gücü olan insan...doktor, bankır, ev hanımı onlar da tasarımcı! en hanımı değişik bir yemek yaparken tasarımcı! doktor deneye deneye yine ilaç reçete yazarken tasarımcı! her insan hayal gucu olan tasarımcı illa grafiker olması şart değil!!!
beni sinir eden tek şey var, ben kursa gidiyordum, sınıf 15 kişiyedı yeni gelenler var, bilgisayar bilmeğenler var, saygılar, sen kursa geldım, sen biliyorsun ne demek grafiker,şartları biliyorsun, hayal gücü, değişik şeyler yapmak yani kendi hayalleri kağıda yada bilgisayara uygulamak. Ama neler ben gordum bu kursta, tasarımlar garçekten kötu, ve ben değenca sen boyle boyle yaparsın( yardım ederken) daha iyi olur cvp şuydu e ne yapiyim daha fazla uğraşma kistemiyorum oyle etsinler...sonra da ben GRAFİKERİM diyorlar...bu konu beni çok deli ediyor...neden bende bilmiyorum...

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hiç kimsenin göremediğini görüp, herkesin görebileceği hale dönüştürendir.

Bazen de kötüyü bile iyi gösterebilendir:eek:ops1:

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
işin özü tasarımcı herşeye farklı açıdan bakmayı başarabilen, sürekli inceleyen, karşısındakini anlayabilen ve ortaya çıkaracağı eseri tekniğini konuşturarak; ortaya koyan ve ilgi kaynağı olmasını sağlayabilendir...

bunun haricinde, fazla uyumazlar, sürekli pc başında gibi görünseler de bazen kimsenin görmediği yerlerde karalama yaparlar, slow müzik dinlerler, geceyi ve kahveyi severler; bir de günün bittiğini haber veren güneşin doğumunu :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar. Herkes tasarımcıdır. Herkesin tasarladığı bir şey vardır. Başlık çok genel olduğundan sürekli yazılan yorumlara soru soruyorum. Eğer başlık Grafik tasarımcı olsaydı...

Grafik tasarım bir mesajı iletmek için metnin ve görsellerin algilanabilir ve gorulebilir bir düzlemde organize edilmesidir.

Grafik tasarımcı ise bu işi yapan kişiye verilen isimdir.

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayın Tekin,
Son noktanız güzel ve doğru olmuş..O zaman şu çıkıyor "Herkes Grafik Tasarımcıyım demesin" .... başlık olması gerek..Yada "Siz,Grafik Tasarımcımısınız yada Kendinizi Grafik tasarımıcımı zannediyorsunuz"

Bir önemli konu daha var.P.shop-Corel bilmeyen(*) kişilere de Grafik Tasarımıcı denilebilirmi?

Yani kullandığı aracın vitesinin ne işe yaramadığını bilmeyen kişi araba sürebilirmi?

(*)az/orta

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın Tekin,
Son noktanız güzel ve doğru olmuş..O zaman şu çıkıyor "Herkes Grafik Tasarımcıyım demesin" .... başlık olması gerek..Yada "Siz,Grafik Tasarımcımısınız yada Kendinizi Grafik tasarımıcımı zannediyorsunuz"

Bir önemli konu daha var.P.shop-Corel bilmeyen(*) kişilere de Grafik Tasarımıcı denilebilirmi?

Yani kullandığı aracın vitesinin ne işe yaramadığını bilmeyen kişi araba sürebilirmi?

(*)az/orta

Grafik tasarım mesleğinde "bilgisayar ortamı şart" diye bir kural yoktur. Aksine bu mesleklerin çıkışı bilgisayar daha icad olmadan önce de vardı. Fakat günümüz teknolojisi artık bu mesleği daha çok dijital ortama taşıdığından dolayı artık grafik tasarımcı olabilmenin bir aracı olan grafik programlarını bilmesi hem müşteri tercihi hem de iş veren tercihi için büyük önem taşımaktadır. Fakat grafik tasarımcı ünvanı bilgisayar operatörlüğü ile ilgili bir isimlendirme değildir.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
tasarımcı bence genel olarak; "özgün" olanı tasarlayan ve ürettiğini pazarlayabilendir..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
tasarımcı bence genel olarak; "özgün" olanı tasarlayan ve ürettiğini pazarlayabilendir..

Pazarlamak ticaret işidir. :D O farklı bir mevzu. Elbetteki satamadığın tasarımın kimseye bir faydası olmaz. Fakat satamayan kişiyede sen grafik tasarımcı değilsin demekte doğru olmaz.

medi

🌱Yeni Üye🌱
tasarımcılık her işten çok farklıdır ve hiç bi işe benzemez...
bir şeyleri alıp yapıştırmak değildir tasarımcılık yeni bir şey üretmektir..

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Pazarlamak ticaret işidir. O farklı bir mevzu. Elbetteki satamadığın tasarımın kimseye bir faydası olmaz. Fakat satamayan kişiyede sen grafik tasarımcı değilsin demekte doğru olmaz.

tasarımcı yaptıgı işi bedavaya yapmıyor sanırım :) mutlaka maddi bir bedel için de yapıyor bu işi.işin içinde paranın oldugu alış verişin oldugu hizmet karsılıgında alınan bir meblag varsa bu kısmende olsa ticarete girmiyormu? ayrıca satamayan kişiye sen tasarımcı değilsin gibi bişey de demek istemedim..ürettiğini pazarlayabildigi sürece işinde gercek anlamda iyidir demek istedim..cok muhalifsiniz volkan :)

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
tasarımcılık her işten çok farklıdır ve hiç bi işe benzemez...
bir şeyleri alıp yapıştırmak değildir tasarımcılık yeni bir şey üretmektir..

her yeniyi üretende tasarımcı degildirki bence yeni ve uygulanır olması gerekir bence ay amma muhalefet olduk ya sınırlama koyupda yazdıgınız zaman ister istemez cvp yazıyorum :emo: tasarladıgının uygulanabilirligi ve beyenilirde olması gerekir yoksa cok sacma bişeyide yapabilirsin.sadece degişiktir ama bi işe yaramaz..kullanılmaz

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
her yeniyi üretende tasarımcı degildirki bence yeni ve uygulanır olması gerekir bence ay amma muhalefet olduk ya sınırlama koyupda yazdıgınız zaman ister istemez cvp yazıyorum :emo: tasarladıgının uygulanabilirligi ve beyenilirde olması gerekir yoksa cok sacma bişeyide yapabilirsin.sadece degişiktir ama bi işe yaramaz..kullanılmaz

Basilabilir nitelikte, baskı teniklerine uygun grafik tasarim yapmak gibi sanırım...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
tasarımcı yaptıgı işi bedavaya yapmıyor sanırım :) mutlaka maddi bir bedel için de yapıyor bu işi.işin içinde paranın oldugu alış verişin oldugu hizmet karsılıgında alınan bir meblag varsa bu kısmende olsa ticarete girmiyormu? ayrıca satamayan kişiye sen tasarımcı değilsin gibi bişey de demek istemedim..ürettiğini pazarlayabildigi sürece işinde gercek anlamda iyidir demek istedim..cok muhalifsiniz volkan :)

Grafik tasarımcılık para ile ilgili birşey değildir. Bu yapılan iş ile ilgili bir durumdur. Satmak ise kazanç elde edip yeteneği ve mesleği olan işe devam edebilmek için gerekli olan bir olaydır. Yani grafik tasarımcı kimdir dendiğinde para ile ilgili bir açıklamanın bu mesleği anlatırken kullanılması garip geldiğinden muhalif bir tutum içine girdim. Yoksa siz tasarlayın biz satalım dendiğinde iki kişide mi tasarımcı olacak?

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Basilabilir nitelikte, baskı teniklerine uygun grafik tasarim yapmak gibi sanırım...

konu sadece grafik tasarım olarak acılmamış geniş olarak acılmış o yuzden sadece basılabilir olarak degil grafik tasarım da eevet olabilir ama geniş olarak bakarsak mesela bi koltuk tasarlanıyo oda bi tasarım ama degişik bi koltuk yapılabilir ama ben ona oturamazsam yada rahat edemezsem amaca uygun diilse.... yani böle bişe için de olabilr yada bizim meslekte sırf degişik ve farklı olsun antetli kagıt yaparken logoyu ortaya adresi yukarıya hatta bide susleyelim farklı olsun diye deyipde yazı yazıcak bişe bırakmazssak mesela olmaz gözun kuralları vardır göz algılaması vardır dime bunları da duşunmek gerek

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
sadece kendi işini kurmuş bir grafik tasarımcısı düşünün..yapıp satıyor en basitinden.ve bundan para kazanıyor..bu nedir peki ?hangi kategoriye girer?

Satmak ise kazanç elde edip yeteneği ve mesleği olan işe devam edebilmek için gerekli olan bir olaydır.

hayattaki kimliğiniz ne olursa olsun tek gercek, yasamı idame ettirebilmek için çalışmak kazanmak degilmidir zaten..tercihler de zaten edinilmiş yada kazanılmıs kimliklere göre belirlenmiyor mu? bu belirleyici dinamikler de sizi bir amaca görtürüyor..işinizin adı ne olursa olsun..yada siz ve kimliginiz ne olursa olsun..ortada bir amac vardır..kimliginiz de amaca giden yolda aractır bir anlamda..