Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
aldığınız maaşlar gerçekten düşündürücü grafikerlik bence çok değerli bir iştir. her insan grafikerlik yapamaz . O maaşlarla büyük şehirlerde ev geçindirmek imkansız geliyor bana ...

TEACHOFB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.gokhancamurcu.com
walllaa ole iki kesim yapan photoshop ta kendını grafiker sanıor...

onun için dioruz yaa.

GRAFİKERMİYİM DİYORSUN ? GRAFİKERMİ OLMAK İSTİYORUN

önüne gelen bizim meslege dalıo

aLcaK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Önene gelen grafiker olamamaz. Ben çocukluğumundan beri elimden kayıt kalemi düşürmedim sürekli çizdim ne yani ben mi yanlış yaptım zamanımı vererek yoksa onlar mı?

(Sinirliyim biraz ağır olduysa özür dilerim)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
istanbulda grafikerler iyi para alıyor ama istanbul ucuz bir şehir değil ki... masraflarla kazancı orantılayınca sonuç ne çıkıyor ona bakmalı bir de...

derux

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar bende bir iş verenim.ve yanımda grafikerde çalıştırıyorum.Hep iyi niyetle yaklaştım her zaman çalışanlarımın isteklerine kulak vermeye çalıştım.Ama beni gözlemlediğim kadarıyla insanoğlu doyumsuz.İşi bilmeyen insanlar işi öğrenmek niyetiyle işe girip işi tam anlamıyla öğrenmeden afaki fiyatlar istiyorlar. Bir insanın yüksek maaş alabilmesi için herşeyden önce işyerine para kazandırması lazım kanattimce.Bir grafiker mesaimi bilirim maaşımı bilirim derse hakettiği ücreti alamaz. Hakettiği ücreti alabilmesi için önce sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirip ve biraz sabredip işi benimsemesi gerekir buna rağmen hakettiğini alamıyosa o zaman o firmada bi sorun var demektir.

Ama diyorumya ben bir işveren olduğum halde hep iyi niyetle yaklaştım.Her zaman isteklerine kulak verdim. Ama henüz istediği parayı hakedecek bir çalışan bulamadım.

grafibo

🌟Usta Tasarımcı🌟
derux sana çok çok katılıyorum. Bende işçiyim (grafiker) insan önce çalıştığı yere faydalı olmalı kazandırmalı ona göre maaşını biçmeli işin dönüşüne göre.

fillix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben 4yıllık grafik bölümü okudum. okulda yaptığım tasarımları patron görünce hemen işe aldı tabi stajer olarak işe başladım tabi maaş yok şimdilik ama yanımdaki grafiker arkadaş 1 yıldır çalışıyor 550 aliyor mersin'in en iyi reklam ajansı olmasına ağmen

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu durum için fikirlerinizi bekliyorum

walllaa ole iki kesim yapan photoshop ta kendını grafiker sanıor...

onun için dioruz yaa.

GRAFİKERMİYİM DİYORSUN ? GRAFİKERMİ OLMAK İSTİYORUN

önüne gelen bizim meslege dalıo

Önene gelen grafiker olamamaz. Ben çocukluğumundan beri elimden kayıt kalemi düşürmedim sürekli çizdim ne yani ben mi yanlış yaptım zamanımı vererek yoksa onlar mı?

(Sinirliyim biraz ağır olduysa özür dilerim)

haklısınız yani ne denilebilir ki...
ancak benim şu günlerde düşündüğüm yani beni düşündüren durumlar var... abim komiser yardımcısı olacak göreve başladı istanbul'da.. iyide bir maaşı var... ama zor bir meslek ... gecesi belli değil gündüzü belli değil... ve bu göreve başlamadan önce tam 7 yıl okudu ... hep bizden uzaktaydı yatılıydı yani... o zaman ki durumlar onu gerektirdiği için mi bilmiyorum öyle oldu... ve abim bilgisayarla ilgilenmeyi ve onunla işler yapmayı çok sever, hepte öyledydi... şimdilerde ise yazılımcı ve programcı olmak istiyormuş... ve istanbulda bir firma varmış sertifikası heryerde geçen bir kurs... abimde orda eğitim almak istiyor... ve çok iyi bir başarı ile bitirirse kurs sahipleri kendileri iş ayarlıyorlarmış... hadi ya nerdeymiş o yer adı neymiş felan demeyin bende bilmiyorum abimin anlatımları bu...maaşı dolgun bir iş üstelik... ne kadar doğrudur bilemem... oda görüştüğü firmanın anlattıklarını anlattı bana ... tabi firma hakkındaki araştırmalrını yapmaya başladı bakalım ne kadar doğru söylüyorlar... şimdi gelelim kursun maliyetine tam 10 bin ytl yanlış duymadınız 10 bin ytl ... kurs süresi 400 saat ve 5 ay... abimde eğer kursun anlatımları doğru ise o kursa gitmek ve iyi bir başarı elde ederse işte bulursa istifa etmeyi bile düşünüyor... siz bu kurslara karşısınız yani karşı olanları okumuştum daha evvel.. herşeyin okulu var herkes iki kursa gitmekle işi bildiğini sanıyor. hatta gerçekten okulunu okuyan insanlara haksızlık edildiğini düşünenler var... haklısnızda .. çünkü bende bilgisayar öğretmenliği okuyorum ve bilgisayar sertifikası alan birinin benim yerime öğretmenlik yapması beni rahatsız ediyor... şimdi bu bizim açımızdan düşündüklerimiz... peki abimgiler onlara bakalım birde onların pencersinden bakalım... hayat onları zorlamış ve istedikleri şeyleri değil durum neyi gerektirdiyse onu okumak zorunda ve mesleği yapmak zorunda kalan binlerce insan var... şimdi onlara hayır artık sen istediğin işi yapamazsın mı demeliyiz yoksa, git okulunu okuda karşımıza çık mı demeliyiz .. yani artık okumak için sıfırdan başlamak hangimize kolay gelebilir ki... zaten yıllarca okumak zorunda kaldığınız alan için yeteri kadar ter dökmüşsünüz.. şimdi git sıfırdan başla denilebilir mi... peki kaderin gerektirdiği durumlardan geçen abim gibi insdanlara ne demeliyiz... bilmiyorummm... abim için üzülüyorum tam 7 yıl bizden uzakta ve hep yatılı okudu ...şimdi başka bir alana yönelmek istiyor ama sıfırdan başlamak için geç gibi...bir taraftanda ben okulunu okuyorken bir takım kurslardan belgeler alan insanların benim yerime geçmeye çalışması sinir bozucu... yani anlayacağınız abime yardımcıda olamıyorum...
bu durum için fikirlerinizi bekliyorum lütfennn

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten çok ilginç 7 yıl yani dile kolay... ve 7 yılını çöpe atacak kadarda cesur...
aklıma takılan abinin isi oldukca güzel ve halkımızın tabiriyle sırtını devlete dayamış. hayatını garantiye almış diyebiliriz ama dier işe geçince neyin ne olcağı belli olmaz...

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
gerçekten çok ilginç 7 yıl yani dile kolay... ve 7 yılını çöpe atacak kadarda cesur...
aklıma takılan abinin isi oldukca güzel ve halkımızın tabiriyle sırtını devlete dayamış. hayatını garantiye almış diyebiliriz ama dier işe geçince neyin ne olcağı belli olmaz...

waala sırtını mı devlete dayamış yoksa devlet mi sırtını abimgibilerine dayamış o biraz tartışılır.. sonuçta abimler canı pahasına çalışmasalar bu ülkenin asayişini kim sağlayack asayişin olmadaığı yerde bir devletin varlığından söz edilebilinir mi oda tartışılır...
evet zor bir durum ama her gün canı burnunda yaşamak sizce kolay mı...

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
o zaman yanlıs tercih yapmıs bu mesleğin içine girmemeliydi.....
7 yıl öncede polislik böyleydi simdide böyle :) görevi vazifesi belli...

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
dere geçilirken at değiştirilmez sözü aklıma geldi :)

benim görüşüme göre mantıklı bahane veya açıklama olmaz bu
mecburiyetten okuyum 7 sene her türlü rezililğini çekiyim sonra yok bu is olmaz şu şu şu zorlukları var ben bu işten istifa edeyim :) bence çok komik (umarım yanlıs anlasılmam)

"hayat onları zorlamış ve istedikleri şeyleri değil durum neyi gerektirdiyse onu okumak zorunda ve mesleği yapmak zorunda kalan binlerce insan var..."

doğru ama milyonlarca da devlet işine girebilmek için çabalayan insanlarıda unutamamak lazım... Türkiyemizin şartları belli..
Neyse daha fazla yazıp konuyu dağıtmamak lazım :)

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
o zaman yanlıs tercih yapmıs bu mesleğin içine girmemeliydi.....
7 yıl öncede polislik böyleydi simdide böyle :) görevi vazifesi belli...

burada belirtmiş, tercihinin bu olma sebebini..

abim o okula girdiğinde 14 yaşındaydı ve polis kolejine girdiğinde tüm ülke genelinde belli bir başarı elde etmişti bu onu birazad cezbetti... benim okuma durumumda abimin biraz yatılı okumasında geçiyordu yani babam ikimizin birden okumasını karşılayamayacağından endişe ediyordu...babam abimi okula bırakıp gelirken geri dönmüş abimi almak için dayanamış çünkü 14 yaşında bir çoçuğunu 400 kilometre ötede bırakmak ne kadar kolay olabilir ki.. ama abim babama kalmak istediğini söylemiş yani durumları düşündüm diyor kendisi... okurken mutlu gibiydi.. aslında mesleğinden nefrette etmiyor ama insanların hani içlerinde ukte kalan birşeyle olur ve en küçük şeyde bile içinizi sızlatır abiminde bilgisayarla uğraşma isteği onun gibi birşer...

chrysalis

🌱Yeni Üye🌱
izmir patron corel sanırım bu 3üyle benimde başım dertte işimi elımden alıyor

Mehmet KIYMIK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
mehmetkiymik.com
Arkadaşlar çok çalışın gerçekten iyi işler çıkarın hakkınız ödenir grafiker demek sadece photoshop veya corel freehand bilmek değil yaptığınız işte titiz olun sanatçı ruhuna sahip olun her insan grafiker olamaz yakışanı yapmayı öğrenin vede yüksek ücretler almaya hak kazanın hazır kartvizit'in üstündeki yazıları değiştiren biri kendini grafiker olduğunu iddia ediyor ve düşük ücretaldığını söylüyor ve ben ne yazıkki kayseride grafikerim ve Kayseride az ücret verdiklerini iddia ediyor grafikerim diyor firmaları aşşalayıcı bir tavır a giriyor grafiker bir sanatı sergileyen bilgisayarda çizgileri şekilden şekile sokan kişidir lütfen ilk önce kimin haklı kimin haksız olduğuna karar verelim öyle yorumda bulunalım yazıların hepsini inceledim ama bir arkadaşımızada sormuyorki sen grafiker olarak ne tasarımı yapıyorsunda sana az ücret veriyorlar demiyor lütfen herkeze saygı duyalım hem işçiye hemde işverene bir iki kişinin sözüylede ön yargıda bulunmayalım bu Türkiye hepimizin sahip çıkalım.
Saygılarımla
Mehmet KIYMIK

Son düzenleme:

herkan81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben 5 senedir bu işle uğraşıyorum mesailer hariç 1250 lira alıyodum mesai ile 1500 i buluyo. İstanbulda bildiğiniz Mac dergilerindede çalıştım oralarda da 2000 ile 4000 arası maaş veriyolar. Daha yüksek maaş için daha fazla bilgi birikimi gerekiyor. Ancak böyle vazgeçilmez olabilirsiniz ve iyi ücretler alabilirsiniz. Bunun için Web tasarımına bulaştım şimdide 3d konusunda çalışıyorum köle olmadan para kazanılmıyor.. :))

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ambalaj firmasındayım.. 14 yıldır bu işi yapıyorum...

3.750 Maaş + 3 ayda bir çift maaş + Yol + Yemek + SSK (Tam Maaş Üzerinden) + Güleryüz + Saygı + Konforlu ve rahat bir oda + Maaşlar tam gününde bankaya yatar + İnternet tamamen serbest + vs. vs.

Sakın az maaş alıyorum diye umutsuzluğa, yılgınlığa kapılmayın. İlk zamanlarımızda hepimiz benzeri şeyleri yaşadık. Ya maaş verilen ama çok düşük olan yerler, yada maaşı yüksek ama bir türlü verilmeyen yerlere denk geldik. Zamanla insan kendini geliştiriyor. Öye bir zaman geliyor ki, siz iş aramıyorsunuz, iş veren sizi arayıp çalıştığınız yerin patronundan gizli bir şekilde iş teklif ediyor. İşte o zaman kozlar elinizde oluyor. Müşteriyle görüşmekten tutun, işin teslimine kadar her aşamada bilgi sahibi olun, "Banane giyotin benim işim değil, selafonla ne işim olur, lak makinesinin orası çok kötü kokuyor yaklaşmıyayım, Kazanlı kesim çok gürültü yapıyor beynimi şişirmiyeyim şimdi, Yapıştırma bölümü soğuk girmiyeyim oraya, Mücellitte hep toz oluyor incinirim bıdı bıdı bıdı" yapmadan, işin her aşamasına hakim olmaya çalışın. Çalıştığınız firmanın bünyesindeki Baskı makinelerinin, Kesim makinelerinin, Yapıştırma makinelerinin, Ctp'nin, Film çıkış ünitesinin, Rulo halinde gelen kartonların kısacası her şeyin detaylarını, ölçülerini, özelliklerini öğrenin. Olay sadece bilgisayar ortamında albenili bir çalışma yapmaktan ibaret değildir. Makine ebatlarınıza göre en az fireli montaj nasıl yapılır, kağıdın su yolu nedir, ne yaparsam giyotindeki arkadaşa daha kolay bir kesim sunmuş olurum, Nasıl bir montaj yaparsam yapıştırmaya, kesime mücellite faydası olur, iş nasıl daha az fireli ve daha seri gider gibi şeyler hakkında olabildiğince bilgi sahibi olun... Bütün bu aşamalara hakim olduğunuzda firma sahibi (patron) bütün işi size bırakır. Zamanla bütün işin yükü sizin omuzunuzda olduğu içinde artık o firmanın vazgeçilmezi olursunuz. Artık kaprismi yaparsınız, nazmı yaparsınız patron herşeyinize katlanır. Maaş arttırımı konusunda pazarlık yaparken kendinize öyle bir güvenirsinizki, bir dediğiniz iki edilmez... Bunlar gerçektir, yaşanmıştır... Kısaca yolun başında olan arkadaşlar sadece grafikerlikle yetinmeyin, epey bir süre sabredin, sabrederken işlerin her aşamasını iyice öğrenin. Saygılar...

eddA_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
henüz bi öğrenci olarak okurken içim karardı yav:( Allah herkesın yardımcısı olsun ne dıyım :(

recostunt

🌱Yeni Üye🌱
Ben meslek lisesi 11.ci sınıf Matbaa Öğrencisiyim
İşi öğrenmek için çalıştığım yerde 600 ytl veriyorlardı..
Bu durumdan bnde mutluydum Patronda :D
Free Hand,photoshop,illüstratör