Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi Program veya Programları Öğrenmem Gerekiyor?

MKORKUT

🌱Yeni Üye🌱
Herkese iyi forumlar,
Mesleğim matematik öğretmenliği ve öğrencilerime kendi çapımda amatör olarak sorular, testler hazırlıyorum. (şu anlık word ve amatörce kullandığım photoshopla)

Lakin ünlü yayınlar gibi sayfaları sıfırdan tasarlamak yani kendime özgü bir görünüm ve dizgiyle bu işi geliştirmek istiyorum.
Şimdilik sadece yaprak test vb. tasarımları fakat ileride profesyonelleşmek istiyorum.

Bunu yapabilmek için hangi programla çalışmam lazım?
Nasıl kurslara gitmem lazım?
Bu konuda ciddi düşünüyorum nasıl eğitim gerekiyorsa alacağım.
Devam sıkıntısı olmayan bir önlisans programı varsa onu da okumaya hazırım.

Şu anda grafikerlikle ilgili tamamen cahilim, yardımcı olursanız çok sevineceğim...

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayın hocam hevesine hayran oldum bu yüzden yazma ihtiyacı duydum kendi çapımda.
kursa gitmeni tavsiye ederim çünkü zaten bir işiniz mesleğiniz var, kurs tavsiyemde "Bilge Adam" veya İSMEk ücretsiz kurslarına katılmanı tavsiye ederim ama favoriniz Bilge Adam olsun pahalıdır ama eğitim sertifikaları direkt ADOBe"den gelmektedir. ordaki eğitim size haylisiyle yeter, ve bir tavsiyem daha var yapacağınız çalışma için kesinlikle örneklere ve daha önceki çalışmalara çokca bakın hepsi zihninizde ayrı fikirler çıkarmanızı sağlar ben bunu yeni yeni anlıyorum :) size başarılar Umarım birazcıkda olsa yardımcı olmuşuzdur... Başarılar !

Natgho

🌱Yeni Üye🌱
Hocam merhaba;
Bende acizane bir şeyler söyliyeyim bu konuda.
Ben herhangi bir dersini almadım ama çok saatimi verdim.
Sonra farkettimki benim çırpına çırpına kendi kendime bulup yaptığım şeylerin hazır dersleri mevcut.
Bu yüzden kurs güzel bir fikir.
Hani zaten halihazırda bir mesleğiniz var, ama mesela, yazın 3 aylığına bir reklam şirketinde öğrenme amaçlı cüzi bir fiyata çalışırsanızda -eğer öğreticek grafiker varsa- rahatca öğrenirsiniz.
Yine de tercih sizin :)

MKORKUT

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlar için çok teşekkürler.
Peki tamamen bir Grafikerlik kursuna mı gitmem gerekiyor? Yoksa mesela sadece indesign falan öğrensem yeter mi?
Yapacağım sayfalar çoğunlukla yazı barındıracak fakat resimler de olacak.
Bunun için en uygun program iNdesign mı? Bir matbaacıyla konuştum Corel'da zor olur dedi.

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Bende matematik üzerine öğrenciler için çalışma sayfaları hazırlıyorum ve ilerde kitap yapma ihtimalim olduğu için indesign ve matmagic kullanıyorum.Bunun için videolu dersler var ama kursa giderek birinden yardım almakta fayda var çünkü grafikerliğe ilk adımdasınız.

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yorumlar için çok teşekkürler.
Peki tamamen bir Grafikerlik kursuna mı gitmem gerekiyor? Yoksa mesela sadece indesign falan öğrensem yeter mi?
Yapacağım sayfalar çoğunlukla yazı barındıracak fakat resimler de olacak.
Bunun için en uygun program iNdesign mı? Bir matbaacıyla konuştum Corel'da zor olur dedi.
eğer kendinize güveniyorsanız evet indesign size yeter biraz gayret ve programla çok zaman geçirip videolu ve uygulamalı dersleri takip edip tekrar ederseniz kendiniz için yeterli olur bence, başarılar :)