Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hayalim Olan Reklam Ajansı

23Red23

🌱Yeni Üye🌱
Abilerim, arkdaşlarım öncellikler hayırlı ramazanlar selamlar. Benim Üniversite birinci sınıftan beri bir hayalim vardı. Artık okulu bitirdim hayalime daha yakınım. Formu araştırdım bu konu hakkında açılmış konuları da inceledim ancak çok daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyduğum için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Yakın zamanda bir reklam ajansı açmak istiyorum. Tek başıma değil tabi. Üniversiteden bir hocamla ortak olarak açacağız. Bölümüm de reklamla alakalı bir bölüm zaten. Ancak bazı Konularda yardımınıza ihtiyaç duydum. Reklam sektöründe 1 yıllık çıraklığım var. Usta olmak şimdiden haddimize değil tabi ancak ele minnet etmeden hem kendi paramı kazanmak hem de alanda ustalaşmak istiyorum.

Sorularımı açıkça belirteyim.

1- Şu anda tabela işine girmek istemiyorum. Sadece iç dış mekan giydirme işlerine el atacağız. Bunun için bize bir makina lazım. Uygun fiyatlı.
2. Kartvizit, dergi broşür gibi materyallerin imalatını yapacağız bunlar içinde makina önerileriniz gerekiyor.
3- Promosyon ürünleri ve kurumsal kimlik için de yine makina lazım ve yine yardımınız.
4. Yaşadığım ilde kurumsal danışmanlık ve destek veren pek fazla kurum yok bu hizmeti de vermek istiyorum sizce ilk başlarda bu doğru olur mu ?
5. Halkla ilişkiler ve radyo televizyon bölümlerinden geldiğimiz için tv reklamı falan da çekmeyi düşünüyoruz. Bunun için hangi malzemeler gerekir yardımcı olur musunuz.

Haddimi aştıysam affola bana destek olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler. Büyüklerim abilerim çekinmeden eleştirebilir. Her türlü tecrübenize ihtiyacım var saygılarımla.

Benzer konular

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
Abilerim, arkdaşlarım öncellikler hayırlı ramazanlar selamlar. Benim Üniversite birinci sınıftan beri bir hayalim vardı. Artık okulu bitirdim hayalime daha yakınım. Formu araştırdım bu konu hakkında açılmış konuları da inceledim ancak çok daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyduğum için bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Yakın zamanda bir reklam ajansı açmak istiyorum. Tek başıma değil tabi. Üniversiteden bir hocamla ortak olarak açacağız. Bölümüm de reklamla alakalı bir bölüm zaten. Ancak bazı Konularda yardımınıza ihtiyaç duydum. Reklam sektöründe 1 yıllık çıraklığım var. Usta olmak şimdiden haddimize değil tabi ancak ele minnet etmeden hem kendi paramı kazanmak hem de alanda ustalaşmak istiyorum.

Sorularımı açıkça belirteyim.

1- Şu anda tabela işine girmek istemiyorum. Sadece iç dış mekan giydirme işlerine el atacağız. Bunun için bize bir makina lazım. Uygun fiyatlı.
2. Kartvizit, dergi broşür gibi materyallerin imalatını yapacağız bunlar içinde makina önerileriniz gerekiyor.
3- Promosyon ürünleri ve kurumsal kimlik için de yine makina lazım ve yine yardımınız.
4. Yaşadığım ilde kurumsal danışmanlık ve destek veren pek fazla kurum yok bu hizmeti de vermek istiyorum sizce ilk başlarda bu doğru olur mu ?
5. Halkla ilişkiler ve radyo televizyon bölümlerinden geldiğimiz için tv reklamı falan da çekmeyi düşünüyoruz. Bunun için hangi malzemeler gerekir yardımcı olur musunuz.

Haddimi aştıysam affola bana destek olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler. Büyüklerim abilerim çekinmeden eleştirebilir. Her türlü tecrübenize ihtiyacım var saygılarımla.

merhaba yazdıklarınız okudum açık hava reklamcılığı , matbaa ve tv reklamı dal olarak yalkın olsalar bile hepsine ayrı ayrı makina teçhizat almanız gerekli ve iş takibi hayli zorlu bir süreç matbaa işine bir grafiker almalısınız e iş takibini de yapmalı gelelim dijital baskı işinize o kısma da bir baskı operatörü ayarlamalısnız matbaa için aldığınız grafiker reklam uygulamalırına vakit bulabilecek mi oda bir soru yanlış anlamayın lütfen benim başımdan geçiyor böyle şeyler o yüzden stresli bir durum matbaa ve reklam işleri birbirine karışacak gelelim tv reklamına onun için de bir ekip ayarlamanız gerekiyor haaaa:) benim gibi hepsine bakarım ben derseniz olmuyor söyleyeyim. bir dala eğilip geliştirmek gerekli olduğunu düşünüyorum ve ham malzemeler gerçekten pahalı müşteriden paranın tamammını almak sıkıntı aklımdayken para işi için de bir kişi koşturmalı allah yardımcımız olsun hepimizin dünyada temiz insana rastlamak zor.

frknsry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence üretim bölümüne hiç karışmayın. Tasarım odaklı çalışın. Çünkü, makinelerin yattığı her saat firmaya zarar. Çok geniş bir müşteri çevreniz olması gerek.
Maliyet olarak ufak bir örnek vereyim. 70x100 ofset makine en düşük 250-300 bin TL ki ki daha cilt makineleri var kırımıydı pony siydi vb vb vb :)