Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İki Kitap Kapağı Tasarımı

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gerçi basılmadı ama sizin yorumlarınızı almak istiyorum...

26.jpg

29.jpg

Son düzenleme:

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben beğenmedim çok karışık bişi anlaşılmıyor. bütünlük yok alınma sakın ama biraz daha anlaşılır ve sade çalışmayı denesen..

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorum için teşekkür ederim. Zaten basılmadı.

26ds3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

coskun_ert

🌱Yeni Üye🌱
tasarımlar iyi çalışmalar çok emek vermişsin. benim fikrim kapaklardaki insan siluetlerini belirgin yap. siyah, kırmızı yada mavi olarak arka plandaki görüntüleri bastırsın çünkü kitaplarda anlatılan bu kişilerin özellikleri. bu insanların yaşadığu zaman, olaylar yada çağ değil. ne dersin???

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Coşkun Bey bu yorumunuza nacizane bir cevap vermek istiyorum. Aslında kitapların büyüsü oradaki kahramanların yüz ifadelerini, kişiliklerini, vücut özelliklerini tamamen beyninde oluşturmandır. Bu yüzden eğer kendim vermiş olsaydım, yanlışlık olurdu.

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
beğnmediğim nokta çok karışık 2. nokta ise 2 kitapta o atta elinde mızrak olan arkadaşlar ne olduğunu anlamak için şöle biraz kapağı incelemen gerekiyor

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1 baskı yazıları çok büyük geldi gözüme

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok amatörce çalışmalar. bence hocam sen büyük bir kitapçıya git bir çok kitap kapağı incele, hatta not al. bu yöntem çok etkili bizzat denedim. her türlü kitabın olduğu bi yer olsun

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
turuncu olan cok güzel ve başarılı olmuş hiç olmazsa her ikisinede emek harcanmış kafa patlatılmış keske herkez buna saygıduyabilse

Keith

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.tasarimlazim.com
turuncu olan cok güzel ve başarılı olmuş hiç olmazsa her ikisinede emek harcanmış kafa patlatılmış keske herkez buna saygıduyabilse

Herkes kendi yorumu yapmış.Bu hangi yönde olursa olsun.

Eleştiri yapmak saygı duyulmadığı anlamına gelmez bence.Sonuçta kapağını yayınlayan kişide bu eleştirilerle kendini daha da iyiye götürecektir.
------

Kapaklar bana da karışık geldi.
Benimde gözüme arka fon resimleri çarptı.Belki karışıklığın sebebi bu olabilir.

matbaaci

🌱Yeni Üye🌱
eleştiriler ve yorumlar yapıcı olduğu müddetçe değer kazanır. öncelikle burada bir emek var ve emek de değerlidir. diğer arkadaşlarımın söyledikleri birçok şeye katılıyorum. kitap kapakları kitabın vitrinidir. bu vitrin ne kadar sade ve şık düzenlenirse o kadar albenisi olur. bu çalışmada öncelikle bir görüntü yoğunluğu var bu gözü yoruyor. evet yazı puntoları orantısız. ama bunların hepsi deneme yanılma yöntemi ile ve yine bir arkadaşım dediği gibi diğer ürünlere daha farklı bir gözle bakarak zamanla aşılabilir. emeğine sağlık. hiç durmadan sürekli çalışmak ve en küçük bir eleştiriyi bile dikkate almak yaptığın işte ustalaştıracaktır. birde bu tarz çalışmaları bilgisayara aktarmadan önce boş bir kağıda taslak çizmen de yarar sağlar.

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bütün bu tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Ben aslında bir yazarım. Fakat grafik programlarıyla çalışmak çok keyifli olduğu için çalışıyorum. :) Diğer çalışmalarım için de teknik tavsiyeler verirseniz, müteşekkür olurum.

ikomen

🌱Yeni Üye🌱
emeğine değer bence güzel olmuş.. ne kitaplar var kapakları karmakarışık ama çok satıyorlar bence kapakların anlaşılmaz olması kitabın çok satacağına alamettir. bu benim kendi fikrim tabii.

rahmet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel çalışmalar ama 1. çalışmanızdaki bayanın bakışları beni rahatsız etti:) kolay gelsin..

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Rahmet Kardeş, o bayan eşimin otoportre çalışması. Fotoğraflama konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. :) Keyifli olan kısmı ise savaşı yansıtan bir bayan bakışını o fotoğrafta yakalayışımdı. Aslında filmi olan bir oyunu "Silent Hill"i hatırlatıyor, bana...

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
birinci kapak için, bu kadar arka kapak yazısı olmaz çünkü eline kitabı alan kişi arka kapağa bakar ve büyük bir ihtimalle okumaz (heleki Türkiye'de), ISBN ve baskı sayısı ibaresi o kadar aşağıda ve kesime yakın olmaz çünkü kesimde veya katlamada hüsran yaşayabilirsin.
2. kapak içinse ISBN de yine sorun var en üstte olmaz. 1.baskı çok ön planda, aslında burda yani baskı sayısını verirken şuna dikkat edilmeli; hem vurucu hemde göze hoş gelen bi şekilde vermek lazım burdakiler gibi yazar adından daha büyük olmamalı...
her ikisi içinde söyleyebileceğim şey amatörce çalışmalar yine de emek vermişsin, paylaşmışsın. teşekkürler

LupusNimbus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sevgili miço arkadaşım. Eleştirilerin güzel. Öncelikle kesim payını biliyorum. Bunu zaten matbaa ile konuşarak yaptım. Biraz ufak gördüğün için sana yakın gelmiş olabilir. Ayrıca yazıyı ben yazmadım. Lütfen yazarlara iletiniz bu eleştirileri. Ve bir değer eleştirine vereceğim cevap ise 1. baskı yazısının ön plana çıkmasını istemeleriydi.

Eleştirilerini doğru buluyorum. Ancak birçoğu benim suçum değil. ISBN için ise söyleyecek birşeyim yok.

harmonia

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.denizsimsek.net
emeğine değer bence güzel olmuş.. ne kitaplar var kapakları karmakarışık ama çok satıyorlar bence kapakların anlaşılmaz olması kitabın çok satacağına alamettir. bu benim kendi fikrim tabii.

karmasik bir kitap kapagi hedef kitleyi kendine cekmez aksine uzaklastirir, cunku goz anlam verebildigi nesneye dogru yonelir ilk anda. Ayrica kullanilan tipografinin de etkili oldugu cok bilinen bir gercektir. kapak ve kapakta kullanilan tipografi birbiri ile uyum icerisinde oldugu muddetce kitap zaten alicisini bulacaktir.