Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ilistratörden corele sağlıklı nasıl aktarım yapacagız ??

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
ilistratörden corele sağlıklı nasıl aktarım yapacagız ?? ekteki dosyayı ne yaptıysam saglıklı bi şekilde corele çagıramadım gölgelr efeectler degradeelr bozuluyor kayıyor geliyor x3 e bunun bi yöntemi varmı 1/1 çagırmanın....
aynen görseldeki gibi gelmesini isytiyorum ama ne yaptıysam nafile
cart1wi3.jpg

https://rapidshare.com/files/98425266/1.ai.html

Benzer konular

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
İşi Önce Photoshopta açın daha sonra layerleri birleştirerek psd olarak kaydedin, en sağlıklısı öyle olur sanırım ama üzerinde oynama yapamazsınız ;)

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
josef29 belgeni indirdim ve neden olmadığını inceledim.
.ai belgesinde tamamen illustrator özelliği olan transparency'ler kullanılmış.
doğal olarak adobe programları dışında sağlıklı kullanmak mümkün değil.
belgeyi en sorunsuz alabilmen için bence 2 seçenek var:
1. illustratorda transparency uygulanmış gradientlere expand uygulamak (ki bu seçenekte gradienti yüzlerce parçaya bölüyor)
2. illustratorda hazırlanan bu vektorde, transparency değeri vermeden yani bütün renkleri %100 vererek yani opacity düşürmeden uygulamak.

Ben senin için transparency uygulanmış alanları normal renk değerleri ile değiştirdim.

sonra işi, hep anlattığımız şekilde yani;
illustratorde save as => .ai (8 version) olarak kaydettim.
corelde açtığım yeni sayfaya import ettim.

bak bakalım işine yarar mı? :rolleyes:
ufak ton farklılıkları olabilir. corel kullanıcısı sen olduğuna göre onu da sen ayarlarsın artık. şimdi bana borçlandın.
sen de her hangi corel bilgini paylaşarak ödeyebilirsin bu borcunu. :)

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
josef29 belgeni indirdim ve neden olmadığını inceledim.
.ai belgesinde tamamen illustrator özelliği olan transparency'ler kullanılmış.
doğal olarak adobe programları dışında sağlıklı kullanmak mümkün değil.
belgeyi en sorunsuz alabilmen için bence 2 seçenek var:
1. illustratorda transparency uygulanmış gradientlere expand uygulamak (ki bu seçenekte gradienti yüzlerce parçaya bölüyor)
2. illustratorda hazırlanan bu vektorde, transparency değeri vermeden yani bütün renkleri %100 vererek yani opacity düşürmeden uygulamak.

Ben senin için transparency uygulanmış alanları normal renk değerleri ile değiştirdim.

sonra işi, hep anlattığımız şekilde yani;
illustratorde save as => .ai (8 version) olarak kaydettim.
corelde açtığım yeni sayfaya import ettim.

bak bakalım işine yarar mı? :rolleyes:
ufak ton farklılıkları olabilir. corel kullanıcısı sen olduğuna göre onu da sen ayarlarsın artık. şimdi bana borçlandın.
sen de her hangi corel bilgini paylaşarak ödeyebilirsin bu borcunu. :)

teşekkür ederim handemir vermiş oldugun bilgiler gerçekten çok açıklayıcı çok çok tşkürler bu işler yurt dışından geliyor ve pc de çalıştıgımız için ve corelde renklere hakim oldugumuz için orda düzenlemek ihtiyacı oluyor sonra bunları kumaşa baıyoruz ve tekstil boyaları oldugu için renkleri tekrar tektek elden geçirmek gerekiyor ve açıkcası ilistratör oldugu için zorlanıyorum gerçektn bu programı ögrenmek istiyorum yazılarınıda ilgiyle takip ediyorum varsa yararlancagımız bi kitap vs paylaşırmısın herşey için çok saol .......