Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk defa tablet kullanımı

Smyrnamed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk defa tablet kullanacağım. Fakat tanıdığım bazı grafikerler ekranı göremeyeceğin bir tablet alacaksan hiç alma dedi. Ben de wacom un cintiq serisinden almayı düşündüm. Eh fiyatlar tuzlu. Onu illa alacağım ama sizce öncesinde kendimi daha uygun fiyatlı bir tablet geliştirmeli miyim? Eğer geliştirmeli isem bu hangisi ile olmalı?

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Bazı tanıdığınız grafikerlerin uzanamadığı ciğere mundar demesi gibi bir kaide olmuş.

Siz tablet kullanımına ihtiyacınız doğrultusunda ve hedeflediğiniz geleceğinize zemin olacak şekilde seçiniz. Eğer hobi maksatlı çizim veya benzeri çalışmalar kullanacaksanız elbetteki bunun için yüksek ücret ödememeli sadece bilgisayarın bir aparatı gibi görüp ona göre bu tabletlerden almalısınız.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk defa tablet kullanacağım. Fakat tanıdığım bazı grafikerler ekranı göremeyeceğin bir tablet alacaksan hiç alma dedi. Ben de wacom un cintiq serisinden almayı düşündüm. Eh fiyatlar tuzlu. Onu illa alacağım ama sizce öncesinde kendimi daha uygun fiyatlı bir tablet geliştirmeli miyim? Eğer geliştirmeli isem bu hangisi ile olmalı?

Aslında ilk başlarda yüksek performanslı bir ürün kullanmanın lüzmu yok. Çünkü ultio'nun da bahsettiği gibi bu işten kişisel bir kar durumu, veya meslek ihtiyacınız yok ise basit ve kamyaya düşenlerden edinmeniz mümkün.

Misal
Uc-Logic Lapazz H640 Hot-Key A6 Grafik Tablet (UCH640)
KDV Dahil : 167,30 TL | Peşin fiyatına 6 x 27,88 TL

Bütçenizi zorlamaz, tableti kullanmayı, basınç durumunu ve tepkimelerini çözersiniz. İşinize yaramıyor ise verdiğiniz paraya da üzülmezsiniz.